Jump to content

Children Of Bodom


Geozee

Recommended Posts

Finnish metallers CHILDREN OF BODOM will embark on a North American headlining tour in late June. Main support on the month-long trek will come from THE DEVIN TOWNSEND PROJECT, with openers OBSCURA and SEPTICFLESH rotating positions each night.

 

Kakav paket. :haha:

 

Na neku foru mi je i drago što je ovakav izbor jer će Septic i Obscura steći masu novih fanova svirajući pre ovih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo sad se vratih iz Budimpešte. Koncert Bodoma bio sjajan, sat i po, novih pesama i starih hitova. U početku su propisno (bar mene) smorili sa novim pesmama, ali negde na sredini koncerta je usledio presek i odjednom su počeli da sviraju pesme sa starih albuma HateBreeder i Follow the Reaper-a. U svakom slučaju, premda je koncert bio u Petofiju, zvuk je bio jako dobar, a koncertna hala, koja je oko 3 puta veća od SKC-a bila je manje-više prepuna.

Bilo je oko desetak ljudi iz Srbije, neki su došli ko Laza i ja vozom, a par njih organizovanim prevozom iz Novog Sada.

U svakom slučaju urađen je i video intervju za Metal Sound pa čim ga sredimo biće link uploadovan na forumu.

 

Ensiferum je bio predgrupa. Njihov nastup je bio perfektan!Od četiri njihova nastupa koje sam gledao prošle i ove godine ovo im je bio možda i najbolji mada su super zvučali i na Metal Campu u Sloveniji.

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

E, coveci, pokusavam da naucim "Children Of Bodom" Pesmu s Hatebreedera. Posle glavnog riffa, onaj melodicni deo, ali imam samo akusticnu gde ti pragovi ne mogu da se dovate. (15, 14) do dvanestog ide. Pa me zanima da li bih mogao da je sviram negde na dvanaestom- 13 najvise? Ne znam da li da ako hocu da pomerim na primer note 15-14-15-12-15, itd, nece biti prosto 12-11-12-9-12 ili sta? Da li postoji nacin da prebacim pesmu, da ostane ista, samo druga oktava? Izvin'te zbofg sklopa recenice, zurim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

14-15-0-14-12-0-10 ?

 

Jel to to? Na prvoj zici (najtanjoj). Ako je na prvoj, oprosti se ako ne mozes da odsviras 15 prag, jer je to najvisi trenutni prag koji imas. Ali ako ti je 15-14-15-12-15 na drugoj zici (odozdo gledano, ne znam kako vi gitaristi to gledate, znam kako brat svira ta sranja COB i to) onda mozes na sledecoj zici) a zelis da odsviras na prvoj, onda ti je 10-9-10-7-10-5-10 na prvoj (najtanjoj zici)....

 

15-14-15-12-15 druga zica (druga najtanja)

 

10-9-10-7-10 prva zica (najtanja)

 

Al jbg, ja sam klavijaturista xD

 

EDIT: Ovo ti je u Tune down 1 step, znaci D shtim, a ne E (ako ti je tako na gitri).

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, coveci, pokusavam da naucim "Children Of Bodom" Pesmu s Hatebreedera. Posle glavnog riffa, onaj melodicni deo, ali imam samo akusticnu gde ti pragovi ne mogu da se dovate. (15, 14) do dvanestog ide. Pa me zanima da li bih mogao da je sviram negde na dvanaestom- 13 najvise? Ne znam da li da ako hocu da pomerim na primer note 15-14-15-12-15, itd, nece biti prosto 12-11-12-9-12 ili sta? Da li postoji nacin da prebacim pesmu, da ostane ista, samo druga oktava? Izvin'te zbofg sklopa recenice, zurim.

Kupi elektricnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi elektricnu.

Pa kupio bih ja, ali nema se para.... Mislim, skupljam... Sta ti mislis, neku elektricnu do 35 iljada? Ja tipujem na jackson dinky sa flojd rose. I Vox VT 80+ pojacalo. Hvala na pomoci, ali jeste na prvoj.. Tako nesto sam i ocekivao... Jbg.. Jeste, znam da je tune down, ali ne umem to da uradim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara stvrno lepo izgleda, ali nesto mi nije jasno. Na sajtu ibaneza opise da ima edge II zero trem, a u mitrosu edge III. I cujem kako su ove jackon bolje, cak i ova sto sam ja reko, za shred i bendovanje? Jel to istina? Naravno, "U Vuka Mandusica, Svaka Je Puska Ubojita", ali bi mi ipak znacilo jer sam pocetnik. A koja ti je ta rga? Nisam je nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selja sam, ovo je.

 

No, i dalje bih se pre odluchio za nj nego za rg 350. Proverish jedino da li ima EMG sa kojima se valja sad ili su LZ3.

 

Bodomi furaju pasivne EMG, a to bi tebi leglo kao kec na jedanaest.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

RGA linija je proshla kroz obnovu. Ja imama RGA42 koji nema zasechene rogove i ne pishe mu RG na glavi, poshto je serija iz 2009. GRGA sada prave bash fino i stavljaju EMG-HZ.

Hvala, ali i dalje ne znam koje rg, bez a imaju u mitrosu. Jeste da ova grga ima emg, ali vrat je mnogo deblji i ove rg350dxz ili kako god su mi lepse. I ova rg37odxz je ista, samo skroz crna. Ne mogu ovi infiniti pikaps biti toliko gori od emg-a, jel? Plsu, ove imaju edge 2 zero a ove edge 3. Ovaj zero je mnogo bolji, navodno. Plsu, ove bez emg imaju jos neka sranja koja ne razumem sta znace. Neki lebdeci tremolo sistem i sta god. Ali, ako nemaju nista od toga, vec ovako kako pise na mitrosu, onda jebes, uzecu novu sa emg. Samo, ne znam kako da proverim. Oni izvade tremolo rucicu kada ti daju da ispribas gitaru. Jel vi znate mozda? Ja se ne razum u tu gitarsku tehniku i opremu, pa slusam sta god mi ljudi kazu.(ne svi naravno) Zato i uzimam tube amp, a do pre par meseci nisam ni znao da se dele na solid, tube i hibridna. A o floyd rose da ne pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

On May 21, Finnish metallers CHILDREN OF BODOM will release "Holiday At Lake Bodom (15 Years Of Wasted Youth)", a very special CD+DVD career retrospective in celebration of the band's 15th anniversary. The release will spotlight specially selected tracks from every one of the group's critically acclaimed albums (1997's "Something Wild", 1999's "Hatebreeder", 2000's "Follow The Reaper", 2003's "Hate Crew Deathroll", 2005's "Are You Dead Yet?", 2008's "Blooddrunk" and 2011's "Relentless Reckless Forever"), plus two newly recorded (and undeniably fun) cover songs and detailed liner notes penned by the members of CHILDREN OF BODOM themselves. The DVD portion of the package will include "candid touring and backstage footage from around the world”, plus the never-before-seen music video for "Relentless Reckless Forever"'s "Shovel Knockout".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...