Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

kakva je na kraju you are?

Joj, odakle da pocnem....

Eto bas juche sam na jednom bbs-u objasnjavao americkoj(!!!-zivela piraterija) omladini kakav je album. Prvo sam rekao da iz iskustva znam da ne treba ocenjivati album pre bar 5-6 slusanja,a da sam preslusao jedno 4 puta, i da sam se plasio da nastavim... smile.gif Juche i jutros(u 7h,pre posla) sam poslusao jos par puta,i....neznam....

Neki likovi `preko bare` su ,chuvsi prvih par stvari na netu, isticali da je otprilike meshavina No Code-a i Yield-a.(Mislio sam:UAU! biggrin.gifa: ) Al`po meni nema dodirnih tacaka sa YIELDOM, pre kao miks No Codea i Binaurala.

Istichu se lagane-I Am Mine, Thumbing My Way, Loveboat Captain(ko bi rek`o da je ovo lagano? biggrin.gifsmile.gif ),mmmmm i jos par...

Sto se tice You Are....cek samo da cujes ovo(sto dokazuje teoriju ja=baksuz);juce sam bas pokusao stvar da opisem ovim recima:

-koketiranje sa elektronskim zvukom odsviranim gitarama(damn effects!)Znate svi Bon Jovi-evu One Wild Night-i te gitare;e pokusajte to da `konvertujete` u PJ stil sviranja, dakle neki el. zvuk gitara, i to je to! :?

Zanimljivost no2: Arc : samo vokali, Ed uz (verovatno) pratnju benda;neka vrsta spiritualne minijature(traje 1min)...(secate se muzike iz DEAD MAN WALKING?)

Malo cvrschih rifova u no2 (mislim da je Can`t Keep)....

Zasad ulaze u uvo opasno I Am Mine i Loveboat....al treba jos slusati i slusati....dok ne pocne izbijati po svim porama...

Bice jos izvestaja, al` savet:pravo kod `svog lokalnog prodavca!`...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dakle, gde moze dea se nabavi, pobogu! Sta vi mislite kako se JA osecam kad mi tu svrsavate jer ste kupili novi album, a i ja hocu da ga cujem! izvestaj ODMAH!!!!!!!!!!! tongue.gif

Polako ASKE, strpljenje je majka mudrosti biggrin.gif (hehe, a da ste me videli na berzi kako sam zazvalio na disc,ja ga drzim sa dve ruke, blondie me shtipa, a pare same naviru iz dzepa smile.gif )

Nije ovo nista, sto cu sad tek po americkoj omladini da....mislim,to sto si rekla... :oops:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice You Are....cek samo da cujes ovo(sto dokazuje teoriju ja=baksuz);juce sam bas pokusao stvar da opisem ovim recima:

-koketiranje sa elektronskim zvukom odsviranim gitarama(damn effects!)Znate svi Bon Jovi-evu One Wild Night-i te gitare;e pokusajte to da `konvertujete` u PJ stil sviranja, dakle neki el. zvuk gitara, i to je to! :?

 

ej isao sam skidat you are sa winmx-a... skinem ja jedno pola megabajta i idem na winamp da cujem to - neka budala stavila staru madonninu stvar pod tim naslovom!!! smile.gifsmile.gifsmile.gif

ocito razocaran stvari biggrin.gifbiggrin.gif

 

Zanimljivost no2: Arc : samo vokali, Ed uz (verovatno) pratnju benda;neka vrsta spiritualne minijature(traje 1min)...(secate se muzike iz DEAD MAN WALKING?)

Malo cvrschih rifova u no2 (mislim da je Can`t Keep)....

Zasad ulaze u uvo opasno I Am Mine i Loveboat....al treba jos slusati i slusati....dok ne pocne izbijati po svim porama...

Bice jos izvestaja, al` savet:pravo kod `svog lokalnog prodavca!`...

 

ovo vec bolje zvuci. moram pocet skidat i onda slusanje dok mi glava ne pukne biggrin.gifbiggrin.gifsmile.gif hehe

 

a za ovo zadnje (lokalni prodavac) - nema toga kod nas sad.gif:evil:

dakle pravac winmx i kazaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Friendu, definitivno pogresan album ako zelis da ti se svide (mislim na DCD) smile.gif

 

Eto ja sad ne znam sta da kazem za Riot Act, kad me friendonja preteka smile.gif. Ali ne mogu vjerovati kako se slazem sa tobom to u vezi mjesavina albuma. Evo bas danas objasnjavam prijatelju (koji mi nije vjerova da sam kupio album smile.gif) kako mene podsjeca na No Code i Binaural smile.gif...

 

ASKE, mozes kupiti album u Knez Mihajlovoj. Ako znas tamo onaj ulaz prije cesme (kad ides prema Kalemegdanu)... Imaju obicno izbacen zvucnik vani. U stvari nije to bas ulaz, vise je portun (prolaz biggrin.gif) Ma naci ces bez problema, samo imaj na umu da su ti oni tamo tek negdje popodne oko 4...

 

Sve u svemu ne zelim ni ja jos nista govoriti za album (ne, nije to sto ste pomislili, nismo friend i ja sadisti, pa da vas mucimo smile.gif) ali mislim da ima odlicnu perspektivu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, cuti, zeznuo sam nesto....

Svaka ti chast za DCD. Ja imam Serpent`s Egg, i posle,veruj mi, puno preslusavanja, nije mi se narochito svidelo! Pogresan album, mozda?

 

ne znam meni je s. egg jako dobar album pogotovo stvar ulysses

e sad, hm, mozda da poslusas prvi (isto se zove dead can dance) bi ti se vise svidjelo, probaj sa stvari trial ako negdje naidjes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta? ja sam totalno alergicna na CDove i sve slusam na kasetama...

hocu li onda moci da uzmem vas album i presnimim na kasetu...ili da vam dam kasetu pa da mi vi presnimite?

 

ulysses......James Joyce.....mmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta? ja sam totalno alergicna na CDove i sve slusam na kasetama...

hocu li onda moci da uzmem vas album i presnimim na kasetu...ili da vam dam kasetu pa da mi vi presnimite?

 

ulysses......James Joyce.....mmmmm

Evo, prvi stigoh da se ponudim! :roll: Nema problema-imam cas/cd, odlicno snima! Trebace ti kaseta od 60 min(15 pesama-50 i neki minut sad.gif )

Jesi li i ti od onih sto nemogu prezaliti vinil? biggrin.gif Meni se kasete brzo razmagnetisu...pa ne bude to to...

E da, nedam ti nista dok ti ne prodju ispiti! :mrgreen: Necu da budem odgovoran i za tvoje rokove, kad sam svoje `ugasio`! Hehe...sto li se ja smejem?! :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

403, odlicna je slika smile.gif.

 

Mene moj Ten zluzi posteno evo vec deset godina smile.gif. Ni za trunku se nije promijenio zvuk... A bas mi se ne uzima disk... Nekako mi ovako vise budi nostalgiju...

 

Mogu ti i ja presnimiti. Samo, ne znam sta biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...