Jump to content

The Witcher


Sinstrel

Recommended Posts

Predjoh.Jednom recju:razocarenje.U principu dobra je igra,ali ovo ne moze da stoji u istoj recenici sa prvim delom.Kao prvo,igra je bezobrazno kratka.Toliko su pricali o nekoj epicnosti i srali,a dobili smo 2.5 chaptera (onaj treci se ni ne moze nazvati chapterom).Sramota.Velike mane su i ocajno balansirani leveli igranja (na normal je tesko van svake pameti,kao hard na ostalim igrama,dok je easy ocigledno namenjen za zaostale u razvoju koliko je lak),katastrofalna mapa (koja je u 70% slucajeva potpuno neupotrebljiva i samo zbunjuje),slab combat sistem (meni licno je glup,onaj iz prvog dela je neuporedivo bolji...i nikada mi nece biti jasna ta potreba za promenama,pa zasto koji kurac menjati nesto sto je dobro?!?!?) i dosadne misije (barem 50% misija sam jedva cekao da se zavrse koliko smaraju).Da ne ispadne da samo pljujem,pozitivne strane su fenomenalna grafika,odlicni dijalozi,veoma dobra prica (za ljubitelje zavera ovo je dusu dalo) i sjajni cutscene momenti.Ali,jebo ti to kada je gameplay slab.Tako da,kada sve ovo spojimo,dobijemo da je igra dobra,ali je miljama daleko od kvaliteta koji je imao prvi deo.Neuporedivo je losije.I da,kraj je glupav do bola.Ja zaista ne vidim kako se ova igra moze zavrsiti na 16 nacina.

Sve u svemu,razocarenje i nada da ce 3.deo (koji je na osnovu vidjenog izvestan),biti MNOGO bolji.A pre toga,nada da Skyrim nece razocarati kao ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukupno gledano, igra nije BOLJA od keca.. to stoji. Ali definitivno nije ni losija.. poenta je da ovo mora da se odigra makar dva puta a onda dobijes isti broj sati manje-vise kao i kec.. E sad.. combat.. ako neko kaze da je na hard combat tezi od harda u kecu onda ne zna da igra.. na normalu je tezi samo dok se covek ne privikne na sistem i malo ne nabudzi lika, do kraja igre opet postaje prelak (to i jeste doduse najveca mana, teze je na pocetku, lakse na kraju).

 

Glavna prica, tj. kako se zavrsava je zapravo najveca mana, ali i kec je imao cliffhanger momenat.. jbg, ljudi planiraju dlc/ekspanzije/nastavak sta god.. takvo sranje je vec postalo praksa u industriji izgleda. Moram ipak da se osvrnem na pljuvanje misija... u kecu je pola misija odlazilo na "idi tamo ubi ovu gomilu monstruma koji bleji tamo" ovde kada imas takve misije cesto su daleko zanimljivije, zahtevaju planiranje, pripremanje i razmisljanje i obicno imaju neki fazon (npr. lovljenje endrega i lovljenje gargoyle-a je totalno razlito sa gameplay perspektive). Takodje, objektivno gledano, na stranu sto sam ja gotivio sex karte i to sto se geralt ponasa kao ninfomanicni tinejdzer likovi su u dvojci kudikamo dublje i bolje profilisani, da ne pominjem kul (vernon roche najbolji sidekick pored varricka u poslednjih X godina). Grafika i ostala poboljsanja koja su morala doci na stranu, mislim da je dvojka ipak vredan nastavak keca.. da su pokusali sa ovolikim multiple choice varijantama u prici da naprave da jedna prica traje onoliko koliko kec kapiram da bi igru radili jos 3 godine minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta je da ovo mora da se odigra makar dva puta a onda dobijes isti broj sati manje-vise kao i kec.

 

Je si l' ti svestan koliku glupost si lupio? :haha:

Normal je preterano tezak,sta god ti pricao.Misije su apsolutno identicne kao one iz keca,nikakvih tu poboljsanja nema (sta je toliko zanimljivo kod lovljenja endrega?Odes i saseces tri caure,izadje kraljica majka i roknes je...usralo se sto ti treba razmisljanja).I jos jedna mana koju sam zaboravio napomenuti,ocajno mali broj razlicitih vrsta monstruma,u prvom delu barem ima tri puta vise.

Sto se tice likova to si u pravu,i sa te strane dvojka jeste naprednija.Ali ako cemo samo na to gledati,onda treba gledati filmove a ne igrati igre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi.. likovi su po meni glavna stvar za story-driven rpg, jbg. A fora sa endregama je sto moras debelo da napravis zamke kada se pojavi mama i da taj fajt isplaniras inace gines 100% - u kecu nije bilo tih fora, samo koljes i to je to.. nije sad neka visa matematika, ali bolji je osecaj bounty-huntinga kada moras malo da se potrudis, makar meni. A ne znam sto je glupost ovo sto sam rekao.. jbg, rekli su ljudi od starta da ce biti dosta kraca igra, sta sad.. mozda se nisam precizno izrazio ali htedoh da kazem da efektivno razlicitog materijala imas maltene kao u prvoj igri, samo ne moze sve da se vidi na prvo igranje (za razliku od keca gde moze 90%). Ne znam da li si skapirao da je npr. ceo drugi act drugaciji ako si sa vevericama ili sa vernonom..

 

Sto se monstruma tice, iskreno, tu sam se i ja najvise smorio, ne shvatam logiku da nisu mogli da apdejtuju malo modele.. naravno, ne bi bilo prikladno da bas sva sranja iz keca budu i u dvojci ali makar su mogli one silne andedove da stave a ne ove lejm rotfiendove. Jbg, prvi deo je izgleda bio preambiciozan za danasnju gejmersku industriju, ostaje nam samo da se nadamo da ce ljudi, sada kada su videli da dobar old school rpg itekako moze da se prodaje, sesti i napraviti treci deo koji ce objediniti sve sto je dobro u prva dva i biti najbolji rpg ikad.. :>

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne slazem da su likovi bas glavna stvar,ali da su medju najbitnijima to stoji.Ali uprkos tome,da bi igra bila kompletna mora drzati nivo kvaliteta u svim segmentima.A ovde to nije slucaj.Sto se tice mame endrega,ja zamke uopste nisam koristio (uopste ih nisam koristio ni u celoj igri),samo yrden,queen i bombe.To je sasvim dovoljno da saseces kuju.Naravno da je potpuno drugaciji chapter 2,to se moze zakljuciti vec u onoj situaciji kod elven ruinsa u Flotsamu.Ja isao sa Vernonom,posto mi je mnogo jaci kao lik,Yoverth mi nekako suntav.Svejedno,ja zelim dugacku i epsku igru,nesto slicno prvom delu.Dakle,ne zelim da je moram prelaziti 100 puta da bih video sve,vec da iz prvog puta igra traje i traje i traje..ovde to nije slucaj.Preci cu je jos jednom definitivno,samo da vidim kako se razvija stvar kada stanes na stranu Yovertha i kada ne skenjas Henselta,sem toga ponovno igranje me uopste ne privlaci.

 

Nisu morali sve iz prvog dela da stave,uopste nije u tome stvar (samo su jebene drownere ostavili,smarali su me i u prvom delu).Drugi deo carstva je,nekako je normalno da ga nastanjuju drugacije vrste monstruma (iako,i to je diskutabilno nakon onoga sto Letho kaze na kraju).Ali mogli su napraviti mnogo vise razlicitih vrsta,kao sto je bio slucaj u prvom delu igre.

Sto se tice treceg dela:combat sistem,dinamika,atmosfera i generalno kompletan gameplay iz prvog dela + dijalozi,likovi,cutscene i kompleksna prica iz drugog dela = najbolji rpg svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja, ne znam.. meni bi bilo bolje da dorade combat iz dvojke.. u kecu mi je bio previse mehanicki. Ali iskreno, najbolje bi bilo da se i oni i razni drugi ne prave vise pametni nego lepo uzmu sistem iz jedine 3rd person igre koja je ikad imala pravi do jaja combat sistem a to je severance: blade of darkness. Fascinantno je da su oni napravili to pre brdo godina za trece lice, Dark Messiah pre nesto manje za prvo, a da i dalje svaka druga kompanija drka kurac i pokusava da smislja toplu vodu umesto da adaptiraju ove, dokazano dobre sisteme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis,ja sam poprilicno srao po combatu iz prvog dela,ali kada sam se navikao poceo sam da ga obozavam,i to je meni najbolji combat sistem ikada.U kombinaciji sa potionima i znakovima,vrhunska zabava.A ovde to nije slucaj.Em je kombat sranje,em potione mozes piti samo dok meditiras,em nema stilova...fuseraj.

Nisam igrao igre koje si naveo,samim tim ne mogu komentarisati.Ali se slazem po pitanju eksperimentisanja...,dajte provereno,manite se "napretka"!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Играо одавно први део, други део прешао скоро.

 

Први део је ђене ђене, порнић. Други је графика и 99% интерактивни филм.

 

Дакле, Witcher 2 НИЈЕ видео-игра већ покушај једне видео-игре.

 

Ево једне сурове истине :

 

funny-graphs-im-never-happy-when-its-over.png

 

Прави љубитељи PC игара ће разумети.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Па знаш како? Скидао сам енглеску верзију, беживотна је. Онда сам пребацио на пољски језик (оригинал) и скидао PDF manual да бих провалио како се користе мутагенчићи за магије. Ортак се три сата мучио да попије напитак, а ја играо неке ММО па се навикао током медитације како да гуцнем.

 

Играо сам гомилу акробатских игара, али ово је смешно. При свакој борби изигравам балерину. Команде су очито направљене за џојпед. колико ми је само сецкало у тамници на почетку, боље и да не почињем, а имам 1GB Ati која ради на 800Mhz + довољно РАМ-а да поједе слона.

 

Минимум, али минимум 80% игре је анимација и интеракција, 5% борба, а остатак су сисе и CKM моделсице у Fantasy Medieval варијанти (зато што ако елфови могу да имају северно-германски нагласак, зашто не би тете имале разголићене сисе и изгледале као модели? Ко је још то overweight у medieval окружењу осим дебелих војника, стражара као и краљева који би да се мало копрцају на северу?).

 

Играо сам најмање тринаест игара у којим главни лик има амнезију. То није иновација већ лењост људи који су писали сценарио.

 

Шта ми се није допало - начин избора тога шта ће се дешавати је остао потпуно промашен. Ова игра плаче за тим да буде линеларна. Једно десетак пута сам се питао ДА ЛИ ИГРАМ ИГРУ или гледам анимацију тако да сам на крају остао потпуно и апсолутно равнодушан.

 

 

Е, сад, шта је фора - да би лакше разумели игру да узмемо роман пошто смо у финим односима с пољацима па имамо све књиге преведене на српски?

 

Искрено, игра је далеко, далеко од ''савршенства'' пошто све што је унапређено јесте графика. ЕНО ГА ЗМАЈ!!! Да га рокимо? Па, не можемо. Сакрићемо се лагано, опуштено иза камена. Откуд нам ова тетоважа? Сјебано се осећамо.

 

Оригинални део игре - интерфејс. Хвала Богу, један нормалан, модеран интерфејс.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

VTMB је смејурија од видео-игре. Комбинација многих, а поново неоригинална. То је као да си комбиновао Half-Life, Urban Chaos, сулуду епизоду Twillight-a (Vampire Diaries?), мало се напалиш на Жанет, мало те препадне ''хотелчић'' и упркос томе што си вампир носферату прикажу као најгоре могуће биће које изиграва нинџа корњачу, сваки други лик у игри је налик првом (част Жанете, Џеку и провали за мобилне телефоне) те да би се добило на 18+ користе се изрази к'о од кочијаша, а мораће мало да се врши маскарадица...тако да без обзира што си вампир - не можеш да радиш ш'а оћеш зато што ће ти доћи полиција, па ће после можда да те и Ван Хелсинг ванаби организација да т јури. И, нормално, сваки вампир има сопствену крвну линију која магично доноси магичне способности. Али, зато су то ПРАВИ ВАМПИРИ прозвани од стране неупућене ФанБазе који ће ремек дело знано као legacy of Kain назвати игром за дечицу :rockdevil::rockdevil:

 

'Ај', да напоменем да је компанија која је правила игру пропала. Не поновило се. :pivopije:

 

Котор и Џејд Емпаја остају ненадмашни по питању тога, а тематика вампира нека остане Блад Рејн и ЛоК (можда и још по којој игри). :twisted:

 

Ево једно' за тебе. Ако волиш VTMB сигурно ћеш волети и Vampire Wars на фејсу :haha::haha:

http://1.bp.blogspot.com/_C4mG84XIKcU/SvTectyAlYI/AAAAAAAAAVQ/Tx8lzBsLkT4/s320/movie_quiz.bmp

Edited by c1k4_ml3kc3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Па да, трол је одма' неко ко ће да каже своје мишљење. :haha:

 

Ако се теби допада игра, само напред, кукај за њом. Ја сам резимирао све и могу рећи да није ни близу књиге.

 

Ти идеш тако около по теми и говориш људима да су глупи и онда су други тролови? :haha::haha:

 

Схвати да свако има своје мишљење, а то што је теби VTMB најбоља игра икад и што си троловао Legacy of Kain тему (без разлога) је прича за себе.

 

Поздрављам те, КЈО овде (онај што је о играма писао ихахај у овом подфоруму и главни трол који једе малу децу).

 

trollface-1.png?t=1300794717p

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Ти ниси нормалан. Ја сам овде можда једини који је заправо прочитао књиге Witcher-а. Ја сам ти овде можда и једини који је VTMB играо с свим и прешао с свим ликовима на све могуће начине, а исто тако сам поприлично сигуран и објективан по питању свих аспеката видео-игре.

Изнад осталог, говорим о томе шта ми се није допало. Проблем?

 

Дакле, сумирање. Једноставно сумирање наспрам HYPE глупости и против фанбојизма. :evotigana:

 

А ти си се мало наљутио зато што сам ти попљувао омиљену видео-игру па си нашао да ми нешто кењаш како сам трол зато што пишем негативно (то јест, негативно ТИ видиш). :no:

 

Једноставно, или можеш прихватити да смо сви различити или можеш кукати, но ја и даље нећу сматрати врхунским остварењем VTMB већ једним од најгорих. И, шта ћемо сад? :haha:

 

Укуси су различити, а хвала Богу ја не морам да се слажем с тобом око твоје перцепције коју мењаш како ти дуне.

Edited by c1k4_ml3kc3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, jedno pitanje.. ako ti je VTMB bio tako sranje zasto si ga presao sa svim likovima? Meni je to jedna od najboljih igara svih vremena (uz Witcher-a, gle slucajnosti) pa sam je opet presao samo 3 puta?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Трагао сам за нечим шта ће ми се допасти. Уосталом, ја волим да пробам све, без обзира на то колико ми нешто смета. Ако видим да ми нешто не ваља то ћу да држим по страни. Као, рецимо, то што сам морао да будем Балерина приликом борбе у Вичеру.

 

Једноставно, на крају је било далеко више негативних него позитивних ствари и то је моја коначна одлука.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти ниси нормалан. Ја сам овде можда једини који је заправо прочитао књиге Witcher-а. Ја сам ти овде можда и једини који је VTMB играо с свим и прешао с свим ликовима на све могуће начине, а исто тако сам поприлично сигуран и објективан по питању свих аспеката видео-игре.

Изнад осталог, говорим о томе шта ми се није допало. Проблем?

 

Дакле, сумирање. Једноставно сумирање наспрам HYPE глупости и против фанбојизма. :evotigana:

 

А ти си се мало наљутио зато што сам ти попљувао омиљену видео-игру па си нашао да ми нешто кењаш како сам трол зато што пишем негативно (то јест, негативно ТИ видиш). :no:

 

Једноставно, или можеш прихватити да смо сви различити или можеш кукати, но ја и даље нећу сматрати врхунским остварењем VTMB већ једним од најгорих. И, шта ћемо сад? :haha:

 

Укуси су различити, а хвала Богу ја не морам да се слажем с тобом око твоје перцепције коју мењаш како ти дуне.

 

 

Trol si.Jer covek koji od ukupno 15 postova koje je ostavio,u 14 sere svima kako su debili i kako je sve sranje je upravo trol.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Analni sex... sa crncem? :)

 

Је л' се на то ложиш или само ноћу снажно дахћеш сањајући? :haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...