Jump to content

Masters Of Horror


Black Diamond

Recommended Posts

neki od najpoznatijih rezisera horror filmova radili su epizode ove serije (Dario Ardjento, Takesi Mike, Dzon Karpenter), do sad su rilisovane 2 sezone od po 13 epizoda. meni licno omiljene

"cigaret burns"

"jennifer"

i naravno trinaesta iz prvog serijala koja je banovana sa americke televizije "Imprint"

 

ako volite horor, blood and guts ovo je jedno pravo osvezenje u odnosu na horor ostvarenja koja nam inace serviraju ameri

its great

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad posmatram ceo serijal deluje mi lose, onak u proseku, jer ima takvih govana od epizoda da je to zastrasujuce.

Medjutim, ima i par neverovatno jakih koje malo poboljsavaju opsti utisak. Tu bih izdvojio Karpenterov Cigarette Burns (verovatno najjaca epizoda od svih), Sick girl mi je isto bila okej jer mrzim bube pa je pojacavalo horor trip iako epizoda ni po cemu nije horor, i naravno Imprint je mocna epizoda. To je od prve sezone.

U drugoj sezoni imamo opet Karpenterovu koja je toliko losa koliko je ova u prvoj dobra, u prevodu go kurac. Ali zato mi je dobra ona po barkerovoj prici "valerie on the stairs", Argentova epizoda je isto jako dobra.

Ostalih se nesto i ne secam

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa imali su jako mali budzet, a i treba da imas u vidu da za jednu seriju koja dolazi iz amerike MOH je prilicno nekonzervativan ( znas kako oni imaju shit horrore inace) ali da cigaret burns jest naj meni takodje... dok neke kao sto su deer woman necu ni da komentarisem kolko su lejm :) blood&gore? pa horror uglavnom = gorror meni se to dopada :D

ipak moh je extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, u obe sezone, svaka treca-cetvrta vredna je pomena... Deer Woman mi je OK recimo, i jos nekoliko, ali ima i par koje su uzasne, recimo 13a iz prve sezone, ono je grozno. Jeste da je horor, ali one scene mucenja su toliko ogavne da sam jedva cekao kraj...

 

Kakogod, nabavih Masters of SciFi, pa se na to prelazi :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, u obe sezone, svaka treca-cetvrta vredna je pomena... Deer Woman mi je OK recimo, i jos nekoliko, ali ima i par koje su uzasne, recimo 13a iz prve sezone, ono je grozno. Jeste da je horor, ali one scene mucenja su toliko ogavne da sam jedva cekao kraj...

 

Kakogod, nabavih Masters of SciFi, pa se na to prelazi :meshuggah:

 

ma bre takesi mike covece 13 je genijalna, nju su banovali na americkoj tv... meni je ta bas extra nesto kao nekro memoari jedne gejse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bre takesi mike covece 13 je genijalna, nju su banovali na americkoj tv... meni je ta bas extra nesto kao nekro memoari jedne gejse :D

Sta znam, ja nisam mogao gledati ono mucenje, morao glavu okretati :meshuggah:

 

Davno odgledah prvu sezonu, pa se ne secam naziva, ali cini mi se da je bilo vise dobrih epizoda nego u drugoj. Druga je pomalo light verzija prve, ako se moze tako reci. Ali sve u svemu, dobra je serija, dobro snimljene epizode, ok glumci... A pomenuh Deer Woman, jer je ona indijanka, ili sta li je vec, pre-preslatka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
cetvrta iz prve sezone je vrh = Jenifer

 

 

E ja sam to gledala i bas me je iznenadila...Bez obzira sto u samom startu provalis da ce takav biti kraj, nisam uopste bila ravnodusna, cak me je i potreslo...Moglo je malo vise da se poradi na odnosima u porodici ali dobro...Znam da se na nekoj televizji emituje ali koliko god mozgala ne mogu da se setim koja je u pitanju :( :( :(....To su nesto kao serijski filmovi je l'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...