Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

Smisao života je ne misliti o smislu života, jel previše razmišljanja neke ljude može odvesti u teška psihička stanja kao što je depresija (a to nije nimalo naivno). Mislim da je poenta živeti život dan za danom i ne razmišljati o takvim stvarima, kao što je prolaznost života, i uživati u malim stvarima podjednako kao i u velikim i naravno LJUBAV je tu kao najveća smisao. Ne kažem naravno da treba čula da nam o tupe kad se govori o ovakvim stvarima ali bolje da neka svoja više mesečna razmišljna na tu temu pretociš u neki teks za pesmu i u 4-5 strofa kažeš šta imaš. :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Život bez shvrhe je puka egzistencija. Nema nikakvog značaja ili vrednosti. To je bezvrednost, ne konsekvenca. Ne računa se.

Danas većina ljudi žive kao puki protoplazmički mehuri. Duhovno oni su nule, ništarije. Oni nisu zapravo pravi ljudi, nego zombiji.

Ovi šetajući mrtvaci imaju samo jednu brigu: da se osećaju dobro, budu “srećni”, i da idu sa praznoglavim stadom. Ali to nije svrha---to je samo izgovor za mesečarenje i sebičnost.

Nema nikakvu trajnu vrednost za budućnost.

Zaista, aspiracije takvog mesečarenja mogu biti poredjenje sa pužem ili komarcem. U svakom slučaju ništa više nego prazna potraga za stvor komfora i ego-grafikacijom. Jedina razlika je što humanoidi rade u ćor-sokaku, proizvodno/ potrošačko društvo.Danas veštački, materijalistički, politički ispravni, neo-Boljševički, u stvari, ne nudi nikakvu višu svrhu. To može služiti samo dekadenciji, degeneraciji, dezintegraciji, stranoj naciji, i trenutnoj smrti.

Postoji ipak alternativa. Postoji svrha koja može transformisati puku egzistenciju u stvarnost, ŽIVETI kreativno i dati pravo značenje životu jedinki.

Takva svrha povlači privrženost nečem većem nego žaliti sebe. Tako nešto leži u transcedentnoj stvarnosti koja je manifestovana u rasi i krvi. U prirodnoj zajednici sopstvene vrste i u težnji Arijevske rase prema boljem svetu,mi prepoznajemo svrhu pravih vrednosti naših najvećih aspiracija i privrženosti.

Taj koncept je RASNI IDEALIZAM, i to je kamen temeljac našeg pogleda na svet. To počinje sa poštenim raspoznavanjem našeg sopstvenog indetiteta i nasledja kao deo veće grupe stvaraoca početka. Samo tada individualne strane nacije nestaju. Samo tada život priznaje vrednost i značenje. Samo tada pojedinac postaje LIČNOST. Samo tada je moguće pravo ispunjenje i zadovoljstvo kao pozdravljanje produkta najviše svrhe.

Postoji cilj koji sve čini mogućim. Ako veruješ da postoji više od života nego što je samo-zadovoljavanje, pacovska rasa, i veliko mesečarenje; ako hoćes da se tvoj život RAČUNA---ako hoжeš da daš pravo značenje i vrednost---onda bi trebao da nadješ jedan jedini cilj. KOJI SE ZOVE NACIONAL SOCIJALIZAM-MOJ SMISAO ŽIVOTA :)

Edited by bogsvarog

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da se osećaju dobro, budu “srećni”, i da idu sa praznoglavim stadom.

...

To počinje sa poštenim raspoznavanjem našeg sopstvenog indetiteta i nasledja kao deo veće grupe stvaraoca početka. Samo tada individualne strane nacije nestaju.

...

Samo tada pojedinac postaje LIČNOST.

Khm, khm...

 

Ako gledaš svoj sopstveni identitet kao deo kolektivnog identiteta, to jest "veće grupe stvaraoca početka", tu nema mesta individualizmu niti kreiranju sopstvene ličnosti. Tu se govori o psihologiji mase. Ako "individualne strane nacije" stvarno nestanu, onda se dolazi do jednog kolektivnog bića sastavljenog od ogromnog broja kvazi-individua koje smatraju da dele isto mišljenje, a zapravo nisu svesni da povlađuju jednom serviranom i nametnutom načinu razmišljanja. U ovakvoj sredini nemoguće je postati ličnost, već samo šraf mašinerije, u najboljem slučaju, što se izjednačava sa "hodanjem za praznoglavim stadom". Individua može postati ličnost jedino ako kritički prihvata mogućnost da sledi tuđi cilj. Nekritičko i bezuslovno prihvatanje ideologija koje nisu stvorene u glavi te iste individue u pokušaju da postane ličnost vode u ništavilo njenog "ja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

U drustvu u kome se kolektiv stavlja iznad pojedinca postoji samo jedan smisao zivota, a to je bezuslovno sluzenje kolektivu. To se naravno odnosi na narodne mase, dok se onima koji su na vlasti otvaraju sve perspektive za napredovanje u svakom smislu, materijalnom, duhovnom i td. I ne kazem da je to lose. Svaka cast onome koji poseduje sposobnost da se uzdigne iznad svih, da ih zgazi i da mu oni vecno sluze. Ali ovakva jeftina propaganda kakvu prosipa ovaj Hitler jugend je sitno proseravanje na koje mogu da se naloze samo napaljeni klinci. Ko si ti da meni pricas sta je moj smisao zivota? I dobro im je ovo poredjenje sa Boljsevicima. Pa i u njihovo vreme je postojao jedan vodja, jedna partija, jedan cilj, bezuslovna predanost kolektivu, nacionalizam, bas kao i u nacistickoj Nemackoj. U cemu je razlika sa te strane? Ovakva sranja za ovce me vredjaju keve mi. Postoji samo jedna dragocena i neprikosnovena ideologija, i ona je starija od svih opste popularnih, a to je ideologija licnog interesa. Toga su bili svesni oni cije slike nose zaslepljene ovce i klanjaju se nekom ''zajednickom cilju''. To je bre jebeni mazohizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome shto se svet ne moze posmatrati kroz filter neke ideologije, zato shto ne postoji stvarnost koja se moze prilagoditi ideologiji. Zivot je uvek prevazilazi. Eto zashto su ljudi uvek u potrazi za smislom sopstvenog zivota.

 

Zivot nema smisao - ne moze imati smisao, jer je smisao samo formula, smisao je neshto shto nashem umu izgleda razumno. Svaki put kada se stvarnost racionalizuje, sudaramo se sa nechim shto unishtava racionalnost koju smo izgradili. Smisao se pronalazi samo kada se prevazidje smisao. Zivot ima smisla samo kada se dozivljava kao tajna koja nema smisla za pojmovni um.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smisao se pronalazi samo kada se prevazidje smisao.

Nisam siguran da shvatam ovo.

 

U svakom slučaju, univerzalni smisao života ne postoji. Smešno je uopšte i razmišljati o tome. Kao što se svaki život razlikuje, tako se razlikuje i smisao svakog posebno. Na primer, neko pronalazi sebe u muzici i za njega je smisao života da svira i/ili da pravi muziku. Neko drugi nema sluha, pa se ne može voditi ovim smislom, ali na primer pronalazi sebe u slikarstvu. I koja je onda paralela između ove dvojice? Samo to što obojica dišu, jedu, seru i spavaju. Nikakvog univerzalnog smisla nema u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakve fekalije iznose samo oni koji nemaju decu ili unuke.Tačno je da je ova planeta samo delić beskonačnog svemira i kao ljudi prolazna ali ljudi teže ka savršenstvu bez obzira na ove činjenice.Takođe najprimitivnija stvorenja se bore za opstanak samo instiktivno a što je stvorenje na višem nivou taj instikt samoodržanja se prenosi na ženu i dete a kod onih koji su na još višem nivou i na čitavu vrstu(razumem da su ljudi poput Hell on Earth uskraćeni tog osećaja)!Dakle,od najranijih vremena ljudska bića su živela zajedno u grupama, kako bi lakše mogli da se odbrane od opasnosti kojima je bilo izloženo primitivno društvo. Da nisu postupali na ovaj način, čovek bi teško preživeo kao vrsta. Drugim rečima, život u organizovanim društvima jeste uslov ljudskog opstanka i sama potreba za organizovanjem je deo naše prirode. Bez organizovanog društva svaki pojedinac bi morao mnogo da se namuči kako bi pribavio dnevne potrebe.Tako ne bi bilo viška sredstava za umetnost, nauku, obrazovanje ili zdravstvo.

 

I ne kazem da je to lose. Svaka cast onome koji poseduje sposobnost da se uzdigne iznad svih, da ih zgazi i da mu oni vecno sluze. Ali ovakva jeftina propaganda kakvu prosipa ovaj Hitler jugend je sitno proseravanje na koje mogu da se naloze samo napaljeni klinci.
Svaka čast tebi jer si retardiran u mozgu.Nacional Socijalizam nije izmislio Adolf Hitler ali je ono svestan izraz osnovnih zakona prirode koji upravljaju našim životima. Ono je zasnovano na beskrajnoj ljubavi prirodne kreacije u svoj svojoj raznolikosti, dubini, bezuslovnom poštovanju prema mudrosti prirode, i željom za očuvanjem života. Jedini način na koji to možemo učiniti, jeste da organizujemo društvo u skladu sa osnovnim zakonima prirode. Tako da je biti protiv Nacional Socijalizma apsurd koliko i nelogičnost suprostavljanja zakonu gravitacije ili činjenici da je zemlja okrugla!U Nacional Socijalističkoj državi vrhovno vođstvo će se sastojati od najboljih pripadnika nacije. Samo oni će biti u mogućnosti da rešavaju trenutne probleme – i da se suoče sa odgovornošću. Pojedinci – članovi demokratskog tela se ne mogu smatrati odgovornim za svoje postupke, zato jer se sve odluke donose glasanjem i Nacional-Socijalizam kao biološki pogled na svet svako mora da prihvati odluku većine – bez obzira da li se slaže sa tim ili ne. Edited by bogsvarog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da shvatam ovo.

 

Bilo shta shto bi se i definisalo kao smisao zivota su samo rechi, nishta vishe. Dakle, konkretizovanje i uopshtavanje stvarnosti. Konkretizovanje i uopshtavanje je neshto shto je neophodno da bi pojam koji ima svoj pandan u stvarnosti bio univerzalan. Ako pojmovi ne bi bili univerzalni onda ne bi bilo moguce raspravljati o nechemu. Objasniti smisao zivota znachilo bi objasniti zivot. Zivot nije nauchno definisan pojam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogsvarog

 

Meni jeste negativna osobina sto imam obicaj da se nastavljam sa ovim budalama, al sta cu kad preteruju sa sranjima.

 

Posto si ti meni rekao da sam retardiran, sad cu ja tebi da kazem sta si ti.

 

Ti si napaljeni klinac koji je pre mesec dana otrkio NS sajtove na internetu, pa sad misli da je posisao svo znanje ovoga sveta i da su svi ostali budale. Sve to sto si tu napisao, prepisao si sa nekog od tih sajtova, a na tim sajtovima su to pisali ljudi koji su takodje to prepisali od pojedinih teoreticara bioloskih teorija medju koje izmedju ostalih spada i rasna, a onda to sve prilagodili svojoj NS dogmi. Ako bih se malo iscimao da pogledam u knjige, rekao bih ti i od koga su prepisali. Na temi Burzuma nisi odgovorio na moje pitanje sta si procitao, jer jedino sto si citao jesu sadrzaji tih glupih sajtova.

 

Ja sam se lozio na NS i crtao kukaste krstove dok si ti jos uvek srao na nosu i dok ti je baba brisala dupe. Ali kada sam naucio da razmisljam svojom glavom shvatio sam da je to sranje za budale. Ti ces meni da drzis predavanje? Verujem da jos nisi ni srednju skolu upisao.

 

Dacu ti jedan savet i ako imas malo pameti poslusaces me. Svaka ideologija je stvorena od strane manjine pametnijih sa ciljem da sebi obezbede vlast i da kontrolisu vecinu budala poput tebe. Ideologija je stvorena za mase, a svestan pojedinac nece dozvoliti sebi da se spusti na nivo mase.

 

Ovakve fekalije iznose samo oni koji nemaju decu ili unuke

 

A ti kao imas decu a pogotovo unuke :) :) :)

 

Zar stvarno mislis da je NS tolika svetinja? Zar stvarno mislis da su ljudi cije interese ti mislis da zastupas vredni toga? I ja licno ne mirisem ni obojene ni jese. Ali tesko da mogu sebe nazvati rasistom ili nacistom jer ja sve ljude podjednako mrzim, bar dobar njihov deo. I medju belcima ima jako mnogo bagre, jel si mislio nekada o tome? Prava ideologija je ideologija licnog interesa. E TO je PRIRODNI ZAKON. Kljuc konacne pobede pojedinca lezi u mizantropizmu i individualizmu a ne u nekakvim besmislenim zrtvama za ''naciju. klasu, demokratiju'' ili ne znam ni ja koju vec sarenu lazu.

 

Razmisljaj malo svojom glavom. Mada ima vremena, porasces, jos si mali.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što je moj nekakav smisao života borba i požrtvovanje za srbiju i srpski rod,ti nikada nećeš shvatiti jer si,kako sam već rekao,retardiran u mozgu.Običan miš kojem je i mesto u mišijoj rupi!Znači da prema tvojoj logici treba svi kolektivno da se ubijemo? Možda imam želju da promenim nešto na bolje u svojoj okolini gde su ljudi razočarani,nezaposleni,na alkoholu,drogi itd.Živi i pusti druge da žive je arijevski koncept ali pošto je samo 2% belknja koje su mladje od 50 godina smatram da se sada treba boriti svim sredstvima da ne nestane jedna takva lepota kao što su naše devojke.Što sam postao svestan činjenice da sam Srbin i belac ne znači da sam klinac majmune.Da si shvatao dubinu NS ne bi se samo "ložio" ali pošto si kreten i pičkica onda te želja za borbom brzo prodje.

 

I ja licno ne mirisem ni obojene ni jese. Ali tesko da mogu sebe nazvati rasistom ili nacistom jer ja sve ljude podjednako mrzim, bar dobar njihov deo. I medju belcima ima jako mnogo bagre, jel si mislio nekada o tome?
Bitno je da ih ne gotiviš a to što govoriš za belce je istina ali ne u tolikom procentu kao obojeni.Kao ne volim cigane ali nisam rasista :twisted: Licimeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...