Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

The Fuck A What? :pivopije::pivopije::violent:

 

Erm...ово није Deep. ово је само Deep Shit. Шта је човек или жена у односу на постојање које није зависно од људи?...

 

gledajući iz ptičije perspektive tako je

a šta je za nas smisao života (hmm, topic?), i da li se razlikuje kod muškaraca i žena to je bilo moje "deep shit" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazimo smisao naseg postojanja, zar ne? Smisao zivota? A on za sve treba da bude isti. Razlicite religije nude naizgled razlicita tumacenja, ali govore o istoj stvari.

Rekao sam da gladnom africkom detetu nije smisao zivota da prezivljava. On ne postoji da bi prezivljavao i tako izbegao smrt od gladi. To su karmicke posledice koje se reflektuju na fizickoj ravni, smisao zivota je nesto mnogo vece.

 

 

Zasto mislis da je smisao zivota za sve isti? Smisao zivota je individualna stvar, svako bice ima svoju filozofiju. Africkom detetu je cilj da prezivi, a ljudi cesto misle da ce postizanjem odredjnog cilja shvatiti i smisao zivota.

Za mene je, recimo, smisao zivota, tj. bit samo bivstvovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto mislis da je smisao zivota za sve isti? Smisao zivota je individualna stvar, svako bice ima svoju filozofiju. Africkom detetu je cilj da prezivi, a ljudi cesto misle da ce postizanjem odredjnog cilja shvatiti i smisao zivota.

Za mene je, recimo, smisao zivota, tj. bit samo bivstvovanje.

 

 

A zasto bi se razlikovao? Ja ne mislim da je individualno u smislu da svako ima drugi, razliciti zadatak na zemlji. Individualno je u smislu da se moras sam izboriti da bi dosao do saznanja a tamo negde, na kraju Puta, svi postajemo jedna svetlost. (ovo sam zbrzao, ne mislim naravno da smo svi jedna nacija, nisam globalista i sl. :) )

Kao sto rekoh, africkom detetu je vazno da prezivi, trazi hranu, ali to su osobine njegovog ovozemaljskog zivota. Zasto je on tu dospeo? Zasto je rodjen na takvom mestu? slucajno ili namerno? Da li postoji nesto na ovom svetu sto se desi slucajno?

Kako sam stariji sve sam uvereniji da nema slucajnosti. Neki moji postupci u proslosti su mi tada u tom trenutku delovali besmisleno, a sada vidim, sa ove distance, kako ipak imaju smisla- prouzrokuju citav niz dogadjaja i posledica.

 

To dete ako shvati da njegov zivot nije samo trazenje hrane, da postoji veci smisao zivota od hranjenja i pukog prezivljanja nece se bitno razlikovati od jednog budiste il nekog drugog monaha. Tezice duhovnom usavrsavanju. Samo treba naciniti promene u mentalnom sklopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima razlicit zadatak na zemlji, ali svako drugacije i pojmi svoj smisao. Svako, ponaosob, pokusava da nadje put do saznanja, dakle za svakog je ono nesto drugo. Svi postajemo jedna svetlost?

Ok, cenim tvoje misljenje.

Verujem da nema slucajnosti, i da je svako tu gde je (i sta radi) sa nekim razlogom. Ali tema je ipak smisao zivota... Mada je i ova vredna razmisljanja...

Mislim da ni africko siroce, ni skorojevic ne teze bas nekom duhovnom usavrsavanju, niti produhovljavanju. Ali, opet, to je njihov smisao zivota :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to njihov smisao zivota, to je njihov mentalni sklop (nacin zivota itd.) nastao pod uticajima spoljasnosti, okruzenja, sredine itd. Smisao zivota je univerzalan i nepromenljiv za SVE. Poimanje gladnog deteta je prilicno subjektivno, ograniceno datim okolnostima.

To sto ne teze duhovnom usavrsavanju ne znaci da ne bi trebalo, i da to nije njihov pravi smisao.

 

EDIT: to u vezi svetlosti je duga prica..

Edited by Hvit Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ne teze duhovnom usavrsavanju ne znaci da ne bi trebalo, i da to nije njihov pravi smisao.

 

To nisam ni rekla...

Nacin zivota je uzrokovan spoljasnjim faktorima, ali smisao je nesto unutrasnje koje u danasnje vreme najcesce podleze nacinu zivota (nazalost), osim ako nisi dovoljno kompleksna,tj. jaka licnost da se izboris za neke druge ideale uprkos cinjenici da gladujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.smisao zivota je njegov nastavak -ako trazimo jelte,neki "visi smisao ili svrhu",nevezan za pojedinacno,tj individualno vidjenje smisla zivota...stvoreni smo da bi smo se reprodukovali i produzili vrstu...neke bitne fizicke karakteristike ukazuju na to...

 

e sad, covecanstvo je razvojem svesti dozvolilo sebi luksuz da pojedinac moze da odluci da li ce se reprodukovatii stvarati potomstvo,ali to je posebna prica...

 

nesto je stvoreno,kako god je stvoreno,da bi trajalo...u ovom slucaju zivot,bilo da ga je bog stvorio kako neki veruju ili da je nastao evolucijom koja je trajala milijardama godina od velikog praska...da ne pravim digresiju...

 

2.a sto se tice pojedinacnog shvatanja smisla zivota,ne bih previse komentarisao jer je to za svakog subjektivan osecaj...

 

slazem se sa nekim recenicama gore,da svako dozivljava smisao zivota iz svoje perspektive...

nemaju svi ni vremena ni zivaca da razmisljaju o nekom visem smislu,vec o situaciji koja je pred njim i koja mu predstavlja izazov...

 

mudro li je moje proseravanje...bas sam se bogato iskenjao!

 

ziveli :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

breskve su najjača stvar na planeti... Bog je stvorio breskve da bi mučio ljude zimi :)

 

jedino ako mi globalizacija riješi taj problem, popraviću mišljenje malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...