Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

Prekinuli ste tako lep niz misli koji smo witch i ja nanizali.. :icon_ne:

 

 

:icon_ne:

Sad sam izgubila nit...

Nastaviti zivot ne znaci obavezno i napraviti decu... Zivot treba odrzavati (ok, ovo zvuci glupo, ali realno...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mislim da nije smisao zivota cisto napraviti decu, ako si to mislio? Dakl ziveti da bi nastavio zivot, jer time nisi nista uradio sa sobom.

 

 

slazem se. mislim daaj kakav produzetak vrste, pa ne mislimo svi o tome. evo ja necu djecu. znaci li to da je moj "smisao" ugasen, ili da nikad nije ni postojao. to su samo zamisli mediokriteta i nista vise. nemam nista protiv produzetka vrste, ali posvetiti svoje vrijeme iskljucivo toj namjeri je apsurdno

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledajući iz ptičije perspektive tako je

a šta je za nas smisao života (hmm, topic?), i da li se razlikuje kod muškaraca i žena to je bilo moje "deep shit" :)

 

Па није твоје него од тамо неког лика који има, не само ограничен већ ограничено ограничен поглед на схватање не само филозофије већ и филозофирања о принципу филозофирања принципа које се односи на филозофију о животу... Имамо термине смисао живота, смисао постојања, смисао животног постојања, смисао циља, животни циљ, циљ к смислу о постојању, паметни циљ, циљ и срце, срце на цести, срце на жару...срце и разни прилози...

Дакле, моја поента је била да у општем смислу није ни било потребно одговарати на то јер је, изузетно, површно гледано на смисао о животу, односно о постојању.

 

Такорећи, смисао постојања јесте тај да је мушкарац бољи од жене. Вау. Хаха! :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имамо термине смисао живота, смисао постојања, смисао животног постојања, смисао циља, животни циљ, циљ к смислу о постојању, паметни циљ, циљ и срце, срце на цести, срце на жару...

 

i violinista na krovu...

 

Такорећи, смисао постојања јесте тај да је мушкарац бољи од жене. Вау. Хаха! :rolleyes::rolleyes:

 

i da moj tata bude jaci od svakog tate! :violent:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HELL fuckin' sado mazo YEAH! :rockdevil:

 

Леп си на аватару хехехехехе :) :) :) :) :D :D :D

 

:pivopije::rockdevil:

 

Хвит : Брате, довољна ми је кафа и добра цигарета, једна фина женска и кућица у цвећу и трава око ње...и пар милиона евра. Доста за овај живот...касније ће' да видим'

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, озбиљно сад...сматрам да није адекватно вечито трагати за смисмол живота обзиром да се од филозофирања и не живи (потребно јесте на почетку спознати своје жеље, надања, страхове и менталитет као и границе менталних способности), али како видим ствари разматрам их најбаналније могуће - храна, ваздух, љубав и тоалет. Циљ смерница живота животни пут - неодређен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razlikuje se. Zbog cega bi?

 

Osim ako si feministkinja.. :)

onda se izvinjavam

 

nisam naravno

samo posmatram stvari iz različitih aspekata... mi u biološkom smislu. to je ono gde smo još životinje zar ne?

 

vs mi kao "viša bića" ...hmmm...

 

 

ok. evo na drugu stranu ću da ne diram u muškarce i žene

 

 

 

smisao života je stvaranje.

 

 

stvaranje se za nekoga svodi na ono što mu je podareno postojanjem, a to je produžetak vrste

neko voli da gradi

neko napiše knjigu

 

a neko svira u heavy metal bandu :) šalim se. stvarno mislim da je stvaranje smisao.

 

ako posmatramo dugoročno, sve je to samo način da popunimo svoje vreme do "svetle tačke na kraju tunela". kao na primer da imamo dah koji traje izvesno vreme (80++ nadam se.. godina) i ronimo kroz svet zvani ovozemaljski život.. šta u njemu radimo, i kako ga percipiramo i provodimo, je individualno

 

 

 

 

 

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвит и остали активни корисници у овој теми :) - Шта мислите о следећем :]

 

да је Живот заправо задатак у облику спознавања материје, односно овог просторно-материјално-временског континуитета?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pederastija je problem, poremecaj.

 

Sve te stvari koje si napisala potpunjuju zivot ali ne cine njegov smisao. Mogu jedino da pomognu u dostizanju viseg duhovnog nivoa. Stvoriti nesto u zivotu..hm. Napisana knjiga, snimanje extra muzike itd. nece puno pomoci coveku da ostvari svoj pravi smisao. Ove stvari se vise vezuju za materijalno, telesno igranje culnim zadovoljstvima..

Seks i produzetak vrste tj. razmnozavanje posledice su iskonskog instinkta za prezivljavanje, po nekima.

Ja mislim da je krajnji smisao naseg postojanja prilicno nepoznat..nadzire se tek onako intiutivno..ali siguran sam da je vazna stepenica ka postizanju tog cilja rad na duhovnom nivou a ne samo na fizickom. Zivot ispunjen vrlinama se podrazumeva. Slkusanje unutrasnjeg glasa koji ce nas uvek voditi ispravnim putem ako smo svesni sebe, zivota i pravih plemenitih vrednosti.

uf..nisam nesto inspirativan..nemam pojma sta da napisem sad.. :D

 

Хвит и остали активни корисници у овој теми - Шта мислите о следећем :]

 

да је Живот заправо задатак у облику спознавања материје, односно овог просторно-материјално-временског континуитета?

 

Deo naseg zivota je zaduzen za to. Onaj najprostiji.

Edited by Hvit Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...