Jump to content

Parfemi


Zagrivuk

Recommended Posts

Ae ne serite nego citajte :P

 

Nisam pisao tacne doze jer vas teram da instalirate app pa da lepo unesete svoje parametre da vam aproksimira dnevne potrebe za vas pol, tezinu, fizicku aktivnost i to.

 

50 komada badema zadovoljava dnevnu dozu vitamina E, ali to je mnogo badema za svaki dan imho, kombinovati sa Solevita bombonicama vitamina E (3 dnevno)

 

Ili 20g badema + 1-2 bombone, na tu foru

 

Lan sam jasno napisao dve kasicice dnevno, al' evo da se ispravim, slobodno rokajte po tri kasicice lana ili zvaces semenke ili ako ne odgovara umutis u ovsenu kasu, utepue

(bez ovsa svakako nece unesete dovoljno vlakana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

trpam taj lan svaki dan za dorucak sa ostalim semenkicama

a sto se tice badema, zapazam da mi je uvek nekako lepše lice, tj koža kad ga jedem

postoji li neko objasnjenje zbog cega je to tako?

 

Pa vitamin E je glavni masni antioksidant, grubo receno kao vitamin C samo za razliku od njega se rastvara u mastima a ne u vodi, i onda se samim tim vise distribuira u masna tkiva (i talozi u njima) kao sto su mozak i koza i stiti od oksidativnog stresa, takodje je kofaktor za gomilu metabolickih procesa i za rad imuniteta (sto dolazi do izrazaja npr. kad su čibulje u pitanju koje su zapaljenski proces) itd itd, skroz ima smisla da od njega koza bude bolja

 

E bas ste dobri svi jebeno jedete lan :D

 

Aplikacija inace ima paid feature koji se zove oracle i koji ti izbacuje najbolju hranu za sledeci obrok na osnovu potreba koje jos nisi ispunio, sto kontam da je fantazija, al' mi se ne da da platim :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

pa to je neoliberalizam jadan ne bio

 

umesto slobodnog tržišta de rokaš šta oćeš oni ti uvale aplikaciju da ti "pomognu" da doneseš "pravu odluku".

 

E stvarno si prasac pred biserima, nema tebi pomoci, kupuj onda suplemente na slepo ako ti je aplikacija neoliberalizam

 

I digitron istim rezimom rada pomaze da doneses pravu odluku, nemoj ni njega, i on je neoliberalizam

 

A posle kenjanja po svemu tome upotrebis i digitron i vikipediju, a zdravstveni sistem koji nista ne leci ti je otkrio taj povisen kreatinin...

 

 

Pomenuti oracle je feature sa strane i ne preporucuje ti brend koji da kupis, nego koja namirnica sadrzi ono sto ti fali do ispunjenja dnevnih potreba, koje sve mozes da customiziras ako si radio neke specificne analize za svoj organizam i metabolizam i znas bolje.

 

Boli mene kur za tebe, nego trujes ljude ovde svojim antilogicnim nacinom razmisljanja xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo vitamini i omega, sad samo godzi za testosteron, mozda si bre zbog problema sa kurcem tako isfrustriran pa si projektovao to na neoliberalizam?

 

 

Ispitujes i glumis da si normalan dok ne dobijes informacije koje ti trebaju, posle seres kao jadnik xD

 

Brus Li je rekao da neke mete postoje samo da bi u njih nisanio a da ih nikad ne pogodis, tvoj razum je jedna od njih :haha:

 

feilongkick.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te antilogicke zvake za maloumne prodavaj kolegama sa svog faxa

 

Mene specijalno boli kurc sto NSA zna sta sam jeo (prebranacamjeo jebemtiii!), a da te ta online anonimnost zanima kao sto te zanima da kenjas o pracenju i upravljanju mozgovima, znao bi da moz s laznim mailom da se na njuma registrujes. Carli i vudun da ti odrze neki cas na tu temu, al' mislim da ne bi hteli za dzabe :P

 

Nemoj molim te da instaliras da bi meni ucinio uslugu xD

 

Au, Dimone, francuski istraživači su ustanovili da ti je aplikacija puna fejsovih i guglovih špijunskih trackera. Ništa to ne valja. Evo, tu je izveštaj https://reports.exodus-privacy.eu.org/reports/14986/

 

Evo bas te pominjem, postoji i web app ako nes androJid, sto sam pomenuo na pocetku. A postoje i lazni mailovi kao sto si upucen. Nemoj me jebat i ti, ti si razuman covek :D :D

 

Da se zna da cveklu endorsujem makedonske marke MPK, jer se taj usklik koristi prilikom parenja zivotinja

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jako usku vilicu

A imam višak testosterona

 

Kako to kako to

Nije mi jaaaasno

 

prvo ,testosteron ne uzrokuje baš da ti faca ode u širinu ,već samo da donja vilica postane izraženija i špicastija sa strane

 

celebritiy-plasticsurgery-213x300.jpg

 

drugo , vilica i telo generalno se najviše formiraju pod uticajem hormona od tipa 8 do 20-22 godine. Naknadni padovi/povećanja testosterona/endrogena neće da utiču toliko vizuelno.

 

 

Iz iskustva mogu potvrdim da se devojke sa kockastijom vilicom bolje jebu, imaju veći libido ,piju više ,puše , startuju momke prve , varaju više , generalno "alfa" ponašanje

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vitamin E je glavni masni antioksidant, grubo receno kao vitamin C samo za razliku od njega se rastvara u mastima a ne u vodi, i onda se samim tim vise distribuira u masna tkiva (i talozi u njima) kao sto su mozak i koza i stiti od oksidativnog stresa, takodje je kofaktor za gomilu metabolickih procesa i za rad imuniteta (sto dolazi do izrazaja npr. kad su čibulje u pitanju koje su zapaljenski proces) itd itd, skroz ima smisla da od njega koza bude bolja

 

E bas ste dobri svi jebeno jedete lan :D

 

Aplikacija inace ima paid feature koji se zove oracle i koji ti izbacuje najbolju hranu za sledeci obrok na osnovu potreba koje jos nisi ispunio, sto kontam da je fantazija, al' mi se ne da da platim :haha:

lan mi je omiljeno, a jedem i cija. tacnije mixam 10ak vrsta

od tih dodataka ishrani uzimam cink i selen

 

do nedavno sam uzimala i spirulinu.

 

C mi stvara neku kiselinu i ne prija mi. a E nisam nikad uzimala ali cu sad ubaciti :) tnx demone

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

opa glavni hemicar se vratio :D

ajde sad, jel bitniji kolagen ili C vitamin ili E u kremama za nas gospoje u godinama? :)

 

btw jos uvek ne mogu nigde da nadjem Euphoriu Liquid  Gold kod nas original. Pljuv.

375x500.24786.jpg

On 11/16/2018 at 12:07 AM, Toki89 said:

 

celebritiy-plasticsurgery-213x300.jpg

Iz iskustva mogu potvrdim da se devojke sa kockastijom vilicom bolje jebu, imaju veći libido ,piju više ,puše , startuju momke prve , varaju više , generalno "alfa" ponašanje

Sad je sve jasno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se ja vratio no yumetal :D

pozdrica!

 

Ono što je sigurno je da se kolagen ne apsorbuje ni preko kože (a kad smo već tu, ni u crevima u obliku suplemenata), tako da je njegov jedini efekat u kremama taj voskirajući - popunjavanje neravnina.

 

Za vitamin e je diskutabilno, naročito jer je vit E familija od 8 sličnih jedinjenja čiji metabolizam / apsorpciju treba posebno istražiti, što u detalje ne znam, glavni mu dođe alfa-tokoferol... ali evo jedna obećavajuća studija npr: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15608499

Stvari dodatno komplikuje što je kao antioksidant vrlo reaktivan sa sranjima iz okoline i onda se i u suplementima i u preparatima za kožu koriste derivati koji služe da ga stabilizuju i produže mu rok trajanja (mislim da se najviše koristi alfa-tokoferil acetat). Studija iznad je koristlia čis' alfa-tokoferol. Ima mi smisla vitamin E u kremici ali ne znam kako se koža snalazi da ga oslobodi iz tog vezanog oblika koji ga stabilizuje, možda može da se prčka nešto hemijski, da se kombinuju dva preparata pa da se hidroliza iz tokoferil acetata u tokoferol izvrši neposredno pre primene, al' morao bih da obnovim to :haha:

 

Vitamin C nisam pametan oko apsorpcije kroz kožu, gledam nešto eksperimentisano s njim i u osnovnom obliku i u obliku nekih derivata koji služe da ga naprave lipofilnijim da bi se bolje apsorbovao u kožu iz topikalnog preparata (i tu je izgleda bitniji korak oslobađanje aktivnog oblika iz derivata nego sama apsorpcija), te treba da se pogodi pravi pH da bi se apsorbovao itd, neam neki zaključak svoj za koji mogu da garantujem bilo šta xD

Ove studije deluju smisleno i zanimljivo:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579659/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/

 

 

Tako da imaju dosta više smisla vitamini nego kolagen, al' prevarae na svakom ćošku, zalihe što bleje po magacinima treba uvaljati nekome i jbg sad kopaj između redova koji preparat deluje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, 40 i nije neka starost :haha: 

Samo vise ne pomaze beauty sleep, ali nedostatak istog se itekako vidi :haha:

 

* this year 38 and 40 is near *

* Panic *

Meni je vise trip sto se lice opusta, vezbanjem moze telo uvek da bude pristojno, al faca tesko. Faca je interfejs lol a guzica je uvek podlozna promeni. 

Zena koja vodi racuna o sebi i ima redovan seks uvek je lepa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i faca da se priteze, od tonusa facijalnih misica dosta zavisi, samo trening za njih debilno izgleda u ogledalu

Sto ga cini jos i zabavnijim od treninga ostatka tela ali to sam samo ja :D

Pustis neki grind, ili Anaal Nathrakh, ili  kakav Zyklon B, Dødheimsgard, pratis facom muziku i pazis da ne ostetis zube :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...