Jump to content

Atlantida


Bejbe Kompajler

Recommended Posts

Koliko puta je tema Atlantide otvarana/zatvarana do sada?

 

Enihau za one koji su lenji da otvore link evo je recenzija... ali ih je popljuvao... Mislim da bi bilo kul da Nemanja (dobro... Atlantida) batali metal i okrene se roku. To ima vecu prodju i nekako su mi vise za to nego za ovo sto su pokusali da urade. BTW, zar nisu Brankovici odsvirali soloe na ovom albumu?

 

Album beogradskog benda “Atlantida” u izdanju One Records-a, dostupan je publici od decembra 2006. godine. Energične pesme i uglavnom ljubavna tematika karakterišu ovo muzičko dostignuće koje je zapažen uspeh postiglo na talasima radija 202 tokom prošle godine.

Bend proizvodi Hard n’ Heavy zvuk prožet elementima power metala ali se mogu osetiti i razni etno elementi koji podsećaju na naše stare domaće bendove kao sto su Osvajači i Generacija 5.

Ono sto prvo vidim kad razmišljam o kupovini CD-a je svakako cover albuma. Nažalost Atlantida se ne može pohvaliti svojim coverom. Cover albuma je u grafuckom smislu siromašan. Kada otvorite buklet, zatećićete fotografije benda i dosta tematski nepovezanih slika pored tekstova pesama. Raznolikost tema u pesmama su pokušali da prate i temama u bukletu sto nije bio dobar izbor. Dok sa druge strane ne mogu a da ne pohvalim logo benda koji je zaista impresivan!

Na albumu prvencu se nalazi dvanaest pesama u trajanju od 46 minuta.

Album otvara pesma “Atlantida” vrlo pevljiva, ali sa već viđenim metaforama i lirskim patosima. Prilično neupečatljiv vokal je dopunjen ženskim vokalima koji su mi se naročito dopali u pesmama “Večnost” i “Strahovi”. Za najuspešniju pesmu na albumu “Kraljica pohlepe” je urađen i spot osrednjeg kvaliteta koji se kao bonus video može naći na disku. Na albumu se nalazi i jedan instrumental bez naziva. Očekivala sam da će biti malo virtuozniji s obzirom na gitarske deonice u ostalim pesmama, ali ovaj bih nazvala prilično bledim.

Opšti utisak o albumu je da su vokalne linije vrlo pamtiljive i jako dobro uklopljene sa muzikom. Bubanj daje energičnost, pesme nisu monotone i jednolične. Produkcija je solidna za naše prostore. Gitarske deonice su slične u svakoj pesmi ali su dobre. Klavijature su sjajne i po mom mišljenju one su vrhunac albuma!

Čini mi se da je interesantno napomenuti da je kroz ovaj bend prošla citava horda muzičara, i da većina onih koji su stvarali ovaj album više nisu članovi benda. Ali da se ovaj članak ne pretvori u žutu stampu na hard n’ heavy način ovde su staviti tačku i albumu benda “Atlantida” dati ocenu 6 od 10.

 

Jovana Tomić za RockSerbia.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam koliko je tema otvarana i zatvarana, ja sam samo dobila disk da uradim recenziju :)

 

Hvala sto si je stavio ovde, ja nisam htela da se namecem pa sam zato stavila link da procita ko je zainteresovan.

 

quote:

BTW, zar nisu Brankovici odsvirali soloe na ovom albumu?

 

O_o

nemam pojma... zar? interesantno..

Edited by Joe

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Марко, није их попљуваО него попљуваЛА... колико ја знам, Јована је женка и то Максова :)

 

2) Јована, да не мислиш да је то мало некако.... не знам........ То им је први албум, издат непосредно пре распада поставе (Лекса, Стимпи, Рипер, Шоне....). Кавер је, колико се ја сећам, прилично убрзано рађен баш због тога.......

И сама си рекла,

Produkcija je solidna za naše prostore
- додала бих - и за млад хард енд хеви бенд у претежно фолк Србији...

Што се тиче спота, мало је домаћих младих бендова који су снимили спот, тако да не бих говорила о осредњости видеа, јер - какав је да је, ИМА га..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si birala reci, za to stvarno nema potrebe! :)

Ocekujem svaku vrstu kritike i mislim da tako treba.

 

 

Ja nisam toliko obracala paznju na propratne dogadjaje oko izdavanja albuma, mene interesuje sta je izaslo! I iznela sam svoje misljenje ne kao neki poslednji i svima prihvatiljivi sud!

 

Za stvari koje si rekla se slazem, ali da ponovim jos jednom nisam pisala ni ubuduce necu pisati recenzije tako da se obazirem na stanje u muzici kod nas kao ni na okolnosti koje su propratile izdavanje albuma.

Edited by Joe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za stvari koje si rekla se slazem, ali da ponovim jos jednom nisam pisala ni ubuduce necu pisati recenzije tako da se obazirem na stanje u muzici kod nas kao ni na okolnosti koje su propratile izdavanje albuma.

Apsolutno se slazhem.. koliko god da je sranje kod nas i da su uslovi teshki svaki bend snosi odgovornost za ono shto izda.. :da::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj nek se sad Joe i Dijete posvadjaju i pofajtaju a ja i Max ce da pjemo Zajecarsko pivo i skupljamo poklopce za Sreju dok gleamo fajt! :rockdevil::mhihi::pivopije:

 

 

 

Atlantida ima jednu ogavnu pesmu,onu gde pjeva kako zeli sexy telo,mnooogooo je bre grandovski..... :uhoh:

Edited by PuPaK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam toliko obracala paznju na propratne dogadjaje oko izdavanja albuma, mene interesuje sta je izaslo! I iznela sam svoje misljenje ne kao neki poslednji i svima prihvatiljivi sud!

 

 

Koleginice :) slazem se u potpunosti sa ovom konstatacijom, a i sa recenzijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlantida ima jednu ogavnu pesmu,onu gde pjeva kako zeli sexy telo,mnooogooo je bre grandovski..... :uhoh:

Да није те песме, албум би био скроз добар. Стално морам да је прескачем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj nek se sad Joe i Dijete posvadjaju i pofajtaju a ja i Max ce da pjemo Zajecarsko pivo i skupljamo poklopce za Sreju dok gleamo fajt! :rockdevil::mhihi::pivopije:

 

 

 

Atlantida ima jednu ogavnu pesmu,onu gde pjeva kako zeli sexy telo,mnooogooo je bre grandovski..... :uhoh:

 

 

Hehehe, to necete docekati :) Ja sve probleme resavam diplomatskim sredstvima, a pritom ovde nije bilo problema ;)

 

 

@ Kinasky - Hvala Kolega ;)

 

Eto ozivesmo jos jednom ovu temu :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
:da:

 

 

 

a sto se Vrele stvari tice i meni se ta pesma uopste ne svidja..

 

 

zipate se vrele stvari.ćovek more se opeće.a tad iskaću plikovi.trebali su parental advisory da im tutnu zbog te pesme.ako uzemo u obzir da njijovu muziku slušaju i deca mladja od 15 leta.plus ako pevać na bini ima erotićne pokrete...i to treba gledati sa određenom dozom opreza.nikako ne treba stvari prepušćati slućajevima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...