Jump to content

He-man


Гера

Recommended Posts

Грешиш силно, сине. Приказивали га Хрвати недељом увече (био на РТБ-у) 1987. и 1988. Знам, јер сам тад био добио видео рекордер и почео да снимам епизоде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u to vreme su za sve albume sa slicicama imali nagradne igre, ako posaljes 25/50/100 praznih kesica dobijes kesu/torbu/loptu (ako su slicice nekog fudbalskog prvenstva)....e to su bili dani....dodjes u skolu i nema sanse da neko kaze "daj da prepisem domaci" nego "imas slicice za razmenu?" :rockdevil::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u to vreme su za sve albume sa slicicama imali nagradne igre, ako posaljes 25/50/100 praznih kesica dobijes kesu/torbu/loptu (ako su slicice nekog fudbalskog prvenstva)....e to su bili dani....dodjes u skolu i nema sanse da neko kaze "daj da prepisem domaci" nego "imas slicice za razmenu?" :rockdevil::)

Светско првенство Италија 1990. Не знам за Мексико 1986. Ортак био добио кесу са оном безвезном италијанском маскотом.

Иначе, ја Химен албум нисам скупљао, јер нисам имао појма да га има. Тек сам касније сазнао, кад је прошло. А нисам имао појма шта је Химен, тек сам касније сазнао. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bilo je albuma samo takvih...skoro za svaki strip je postojao i album sa slicicama....danas retko koje dete skuplja slicice.....secam se da sam ja najbolje obozavao neki album sa raznoraznim automobilima, al' ne mogu da se setim kako se zvao :zuba:

 

taj sa autima je bio negde '93-'94,ja sam ga skupljao i popunio.a prvi album uopste koji sam popunjavao je bio blek,pa onda mexico '86,ali bio sam suvise mali za neke ozbiljnije skupljanje.secam se zagora,tarzana,garfilda,diznija....ali najkultniji je bio jugoslovenska liga '88-'89,kada su za partizan igrali omerovic,mijatovic ,jokanovic... a golac bio trener. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj sa autima je bio negde '93-'94,ja sam ga skupljao i popunio.a prvi album uopste koji sam popunjavao je bio blek,pa onda mexico '86,ali bio sam suvise mali za neke ozbiljnije skupljanje.secam se zagora,tarzana,garfilda,diznija....ali najkultniji je bio jugoslovenska liga '88-'89,kada su za partizan igrali omerovic,mijatovic ,jokanovic... a golac bio trener. ;)

a ne...ne mislim na taj iz devedesetih...ovaj na koji ja mislim je izlazio 80ih...ja sam bas biJo mali, secam se da su moji burazeri to skupljali, cak i dan danas u dedinoj kuci na jednim vratima ima zelepljenih slicica iz tog albuma :)

ne znam da li te zanima ali popunio sam ligu sampiona :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj sa autima je bio negde '93-'94,ja sam ga skupljao i popunio.a prvi album uopste koji sam popunjavao je bio blek,pa onda mexico '86,ali bio sam suvise mali za neke ozbiljnije skupljanje.secam se zagora,tarzana,garfilda,diznija....ali najkultniji je bio jugoslovenska liga '88-'89,kada su za partizan igrali omerovic,mijatovic ,jokanovic... a golac bio trener. ;)

 

Da,da...ja imam album iz sezone '89-'90...Spartak,Rad,Velez,Zeljeznicar,Sarajevo,Sloboda Tuzla...ekstra.Tarzana imam nekoliko komada,istih,nemam pojma zasto sam to radio.Italia '90,legendarni album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Грешиш силно, сине. Приказивали га Хрвати недељом увече (био на РТБ-у) 1987. и 1988. Знам, јер сам тад био добио видео рекордер и почео да снимам епизоде.

 

Upravu si. Ipak je bila '88. Ja sam nešto pobrkao sa Masters stripovima koji su izlazili '89 i '90

Kad se već offtopicuje sa raznim albumima moram da kažem da mi je najomiljeniji bio WWF, onaj o ugroženim životinjama. Imao je zelene korice sa pandom na naslovnoj strani. Još ga čuvam. I naravno legendarni Italia '90. A najbrže sam popunio album sa Diznijevim junacima. Trebalo mi je čitavih pet dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Излазио је стрип и 1991, али се квалитет цртежа и прича, који никад ниеј био на неком не знам каквом нивоу, додатно погоршао. Била је фора прва и друга година излажења су ишла истог дана у месецу који је и дан месеца. Ја сам тек био купио 4. број "Бунар слузи", кад сам случајно налетео на њега идући у болницу.

А кад смо код тога, у болницу су ми моји доносили стрипове, поготово тада нови Дилан Дог "Поноћ".

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Bunar Sluzi' je broj 3. Imam scan tog broja. Piše Mart 1989, Cena 3500 din. I meni je taj bio prvi. Nisam nikad ni video kec i dvojku na trafikama.

 

2_falling_stars.jpg

 

svakako da je bio na trafikama,evo mi ga ispod kreveta,to je jedini koji sam sacuvao...nazalost

 

poskidao sam sve epizode- skenirane- koje su izlazile kod nas...kako je lepo podsetiti se :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...