Jump to content

Simpsons vs South Park


Mita

simpsonovi vs south park  

191 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

http://www.njuz.net/homer-simpson-presao-u-pravoslavlje/

 

 

Homer Simpson prešao u pravoslavlje

 

Autor teksta urednistvo na 22 oktobar, 2010 u kategoriji Headline, Svet. Moguće je ostaviti odgovor ili trackback

 

NediLovdzoj-300x225.png

Nisu uspeli

 

SPRINGFILD, PEĆ, 22. Oktobar (Njuz) – Nakon višenedeljnih spekulacija o tome kojoj religiji pripada Homer Simpson, građanin Springfilda u Americi, porodičan čovek i otac troje dece, glavni protagonista izuzetno popularne porodične rijaliti serije „Simpsonovi“ je u specijalnom intervjuu za Njuz potvrdio navode da se u svetskoj javnosti previše špekuliše o njegovom verskom opredeljenju i dodao – Čitav život sam proveo opijen lažnim hedonizmom koji mi je nudila zapadna civilizacija: gledanje televizije, jedenje krofni, podrigivanje. Ali, osećam posle svih ovih godina da sam u jednostavnosti i lepoti pravoslavlja konačno pronašao svoj duhovni mir – iskren je Simpson.

 

Ovom izjavom gospodin Simpson je prekinuo prepirku između poglavara rimo-katoličke crkve i producenta jedne crtane serije u kojem igra glavnu ulogu.

 

Homerov bivši pastor velečasni Lovdžoj je oštro osudio ovaj čin preobraženja – Svi znaju da je jedina ispravna denominacija hrišćanstva koju Bog odobrava Zapadna branša američkog reformističkog prezbi-luteranizma. Ako je neko već morao da se preobrati u to kako-se-već-zove pravoslavlje zašto to nije učinio Ned [Flenders]? – tužno je upitao pastor.

 

Ni sam Homerov komšija Ned Flenders nije imao pozitivne komentare na ovaj događaj – Koliko sam čuo za te istočnjake, pravoslavlje dozvoljava sveštenicima da se venčaju i rade nepristojne stvari sa svojom ženom. Ja i moja dva sina ćemo se večeras svakako pomoliti Bogu za Homerovu didli-du dušu, odmah nakon što se pomolimo za izbor Sere Pejlin za predsednika Amerike 2012te – reagovao je Flenders.

 

Reakcije članova Simpsonove porodice bile su pomešane. Njegov sin Bart je, po izjavama očevidaca, sopstvenom ocu rekao ’’Nemoj da imaš kravu’’, jasno aludirajući na to da dolazi vreme posta, ali njegova ćerka Lisa nije imala razumevanja za kako je rekla – Retrogradni istočnjački kult koji vrši opresiju nad ženama – već se istog dana učlanila u organizaciju ’’Žene u Narandžastom’’. Homerova žena Mardž je samo slegnula ramenima i izjavila je za novinare Njuza – Neće se ništa promeniti. Verujem da će moj muž u skladu sa pravoslavnim učenjima nastaviti da fizički kažnjava decu, pogotovo da davi Barta, da pije Daf [, prim. prev.] i da sve kućne poslove ostavlja meni- rezignirano zaključuje gospođa Simpson.

 

Sam Homer Simpson je na kraju izjavio da mu je prijao kratak boravak u pravoslavnom manastiru blizu Springfilda, Najnajnajnovijoj Gračanici, i dodao (citiramo) – O ne! I danas sam zaboravio da uradim 100 metanija! D’oh!

 

Predstavnici SPC nisu reagovali u javnosti, ali od izvora bliskom Sinodu saznajemo da Direktor marketinga SPC već pravi marketing plan za popularisanje pravoslavlja na severno američkom kontinentu gde bi glavni adut bio upravo Homer Simpson i vrednosti koje prenosi celom svetu putem malih ekrana.

 

X.I.O.

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Homerova žena Mardž je samo slegnula ramenima i izjavila je za novinare Njuza – Neće se ništa promeniti. Verujem da će moj muž u skladu sa pravoslavnim učenjima nastaviti da fizički kažnjava decu, pogotovo da davi Barta, da pije Daf [, prim. prev.] i da sve kućne poslove ostavlja meni- rezignirano zaključuje gospođa Simpson.

 

:haha: :haha: :haha:

 

Ko god da izmišlja vesti na tom sajtu, svaka mu čast. :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitav život sam proveo opijen lažnim hedonizmom koji mi je nudila zapadna civilizacija: gledanje televizije, jedenje krofni, podrigivanje. Ali, osećam posle svih ovih godina da sam u jednostavnosti i lepoti pravoslavlja konačno pronašao svoj duhovni mir – iskren je Simpson.

 

Ali samo zamisljam Homera u toj ulozi

 

padanjeodsmeha.gifpadanjeodsmeha.gifpadanjeodsmeha.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...