Jump to content

Ulcerate


Лударајко

Recommended Posts

Atmosfericno jest,kao i prosli album,mada je meni prosli album bolji na prvu.Previse su se pogubili u "atmosferi",nema prelaza,crushing riffa koji ce zaciniti sve,sto opet nije nuzno lose ali ostavlja dojam da je ovo izdanje ispod jednog Unholy Culta,Covenanta ili From Wisdom To Hatea.I tu je razlika izmedju note koju ispljune Trey ili Vigna,Fenriz itd,jer su svi nabrojani strukturalno doveli do savrsenstva svaku pjesmu sa kult albuma.Ne kazem da je los album,daleko od toga,samo me na pojedinim dijelovima uhvati dosada,pa bih najradije ubrzao par sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo i Mitochondrion ce tesko ko prejebat do kraja godine.

 

morbidangel.gif

 

Necros+Christos+official+photo.jpg

 

Ne znam,na prvu je solidno.Produkcija dobra,ideja dobra,komponovanje dobro,varijacije na komponovanje lose.Sve se vrti u krug,disonantnost zna biti jebena i dosadna,kad imas pristup da sviras samo radi disonantnosti,a ne da ona posluzi kao sporedni motiv u kreiranju atmosfere.

 

 

Atmosfericno jest,kao i prosli album,mada je meni prosli album bolji na prvu.Previse su se pogubili u "atmosferi",nema prelaza,crushing riffa koji ce zaciniti sve,sto opet nije nuzno lose ali ostavlja dojam da je ovo izdanje ispod jednog Unholy Culta,Covenanta ili From Wisdom To Hatea.I tu je razlika izmedju note koju ispljune Trey ili Vigna,Fenriz itd,jer su svi nabrojani strukturalno doveli do savrsenstva svaku pjesmu sa kult albuma.Ne kazem da je los album,daleko od toga,samo me na pojedinim dijelovima uhvati dosada,pa bih najradije ubrzao par sekundi.

 

Bas sve se slazem, kao da sam ja rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno smo otkrili da si ti Sadomatorova nijeznija (gej) strana licnosti..

 

Inace, ako Morbid Angel snimi bolji album od ovih (u sto sumnjam), spustam kapu. Vise nade polazem u novi Gorguts.

 

Necros Christos su druga prica, mislim da jos nisu dostigli svoj maksimum. Zivjeo darkness&ritual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj Ulcerate novi ste nahajpovali kao da izlazi novi Altars of madness, pa mi se zato malo gard digao ali dobar je album skroz.

Pa jebi ga, objasnili su proslim albumom. Radije cu da hajpujem nesto sto je na vrhuncu snage, nego comeback legendi..

 

Skeptik sam sto se tice novog albuma Morbid Angel, nekako mi se cini da nemaju vise onu zicu. Album ce bit upeglan i perfektan sa tehnicke strane, nema sumnje. Al bez odgovarajuce atmosfere ga mozes jebati sto se mene tice.

 

Nego, od silnog summon-ovanja Immolationa na ovoj temi, ojdoh jednom da obrnem Majesty & Decay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

STO NEKO NE PUSTI PORUKU,VAGINE?

 

nisam jos slusao,samo da se osvrnem na pojedine komentare za imolejsn,izjava da je imolejsn cist krlj odise anonimnoscu,nije alserejt i imolejsn u istom kosu,ne mogu biti,vigna je otac ovo ostalo sitna boranija.ne znaci da je losa boranija,ali ipak boranija u poredjenju sa vignom.zato pamet u glavu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sinoc sam pred spavanje odvojio vremena da provucem "The Destroyers Of All" malo kroz sluske, cisto da se pomalo sanjiv ubacim u Alserejtov trip. Rezultat - odlicno :haha:

 

Izuzetna tehnicka potkovanost nije ono sto meni ovaj bend cini vrhunskim, iako je to bitan uslov. Ali ono sto Ulcerate izdvaja od vecine drugih bendova jeste ta atmosfera koju stvaraju tokom citavog vremena. Tehnikalisanje ovdje nije zarad izdrkavanja(mada ponekad ima i toga), vec sluzi prije svega za stvaranje virtuelne crne rupe u glavi slusaoca koja ga polako usisava. Slican trip imam kad slusam novu fazu DSO, posebno u trenucima kad me obuzima san. Iako je atmosfera drukcija, to je taj rad koji kod slusaoca u tim momentima balansiranja izmedju jave i sna izaziva cudne efekte. Vrlo tesko za opisati, ali svako ko je to dozivio zna o cemu pricam.

 

U svakom slucaju, ovo izdanje je monstruozno. Nije na prvu loptu, trazi strpljenje i posvecenost, odgovarajuce raspolozenje, momenat. Sigurno nije nesto sto mozete slusati u momentima kad ste iscrpljeni, neraspolozeni ili ako ste prije toga ofregali par drugih albuma. I sve to pod uslovom da vam lezi stil koji fura Ulcerate, glupo je forsirati ako vam nesto ne odgovara. Jebi ga, ja sam se tako prije trudio da udjem u maltene svaki album koji bi neko drugi hvalio na sva zvona. Naravno, nekad i na silu . Al sam onda vremenom skapirao sto je moj trip, i ne trudim se pretjerano da ubjedujem druge kako je nesto sto ja volim ludilo.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja ne pamtim da me je neki album ovoliko raspametio u poslednje vreme, koliko The Destroyers of All, naravno govoreći o death metal albumima (ne računam poslednji Immolation, jerbo su na dve različite strane). Naime, u više od 50 minuta svirke za bend sličnog usmerenja, prvo što bi mi palo na pamet bilo bi "ovi će da udave", ali su ovi uspeli da razbiju bilo kakvu predrasudu tog tipa i napravili odličan album. Ni postoji sekund na albumu kome bih mogao da nađem zamerku. Pretenciozno ili ne, jedan od top albuma godine. Ćao će.

Edited by AstralliS
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...