Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Uglavnom,dosta nas je koji smo imali dugu i farbanu-"NEMOGUCA MISIJA" kosu.

I onda kad se sva onako iskrza i stane na jedno mjesto-makaze!Apsolutno nista drugo ne pomaze!Znala sam dati za balzam i 15 eura ali dzaba.Sad mi je kosa do ramena otprilike,i dalje sam crvena,imam visoki paz i bas sam zadovoljna i ne opterecujem se vise,jer je potpuno ozdravila.

Preporucujem sampon FITOVAL(za jacanje korijena kose i ostecene kose).Proizvodi Krka-Slovenija.On mi je mnogo pomogao,a i kosa mi je sad bas bas gusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, i meni je mnogo zanimljivije da se zezam sa bojom i frizurom i da se ne opterecujem nego da je pustam i da stalno imam istu firuzuru i da patim sto je tanka i razvlaci se ko guma. A i lakse je isfenirati je na ravno, sad sam gotova za 15tak minuta a pre je to bilo pola sata mucenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se farbala u crno dok sam imala bas dugu kosu, pa se dosta ostetila, pa je sledilo skracivanje i vracanje u prirodnu mi bzvz braon boju. I sad nikako nemogu da je vratim u predjasnje stanje, em je jako oslabila (imala sam bas gustu kosu, sada tri dlake na glavi) em se brzo masti a krajevi su mi suvi koliko god para dala na preparate za sprecavanje istog...

Jos me sada svi koji me znaju nagovaraju da se ponovo farbam u crno, nemam pojma sta da radim vise... :rolleyes:

Moracu da probam opet sa fitovalom, on mi je ranije pomagao...

E sad za farbanje... videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima crna, ima je i u prodavnici u kojoj ja radim :D

Samo nisam to nikad koristila pa sam onako skepticna kako bi to meni uspelo :)

Ja sam rodjeni baksuz, sve sto moze krene mi naopako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima crna, ima je i u prodavnici u kojoj ja radim :D

Samo nisam to nikad koristila pa sam onako skepticna kako bi to meni uspelo :)

Ja sam rodjeni baksuz, sve sto moze krene mi naopako :lol:

 

Hahaha pa ono kao moze sve, mojoj drugarici je kosa bila zelenkasto narandzasta. Ona tvrdi da je to zbog toga sto je nije dobro isprala... Ne znam, mene to mrzi sve i ne bih se cimala nikad da drzim celu noc nesto na glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kana smara.. Narocito na sve sto nije kratka kosa :):)

 

meni je idol sto se tice duge farbane kose - Marija iz Abonosa.

Svaki put kada je vidim kosa joj je odrzavana, lepa, zdrava, a otkako nema vise kosu do kolena ima i lepu frizuru.... Pa kapiram da riba "zna znanje" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam u nedostatku "normalnog" sampona prvi put oprao kosu samponom za farbanu kosu.

Ako se dobro pokaze mozda nastavim da ga koristim. ;)

 

S obzirom da u mojoj kuci jedina ne farbam kosu, ja sam se mali milion puta zajebala, i nikada nisam primetila neku veliku razliku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se farbala u crno dok sam imala bas dugu kosu, pa se dosta ostetila, pa je sledilo skracivanje i vracanje u prirodnu mi bzvz braon boju. I sad nikako nemogu da je vratim u predjasnje stanje, em je jako oslabila (imala sam bas gustu kosu, sada tri dlake na glavi) em se brzo masti a krajevi su mi suvi koliko god para dala na preparate za sprecavanje istog...

I moj problem je isti,sto se boje i farbanja tice,al mi je kosa suva u p.m.Znaci,nekad mi dodje da sipam zejtin na glavu,a moracu i da se farbam ponovo posto gubim pigment i kosa mi je sve svetlija.Inace,probala sam sve boje-dve godine sam bila plavusa,jebale me plavuse,skoro crnu prirodnu boju kose do dupeta farbala sam u plavo.Onda sam neko vreme bila crvena,pa sam se osisala i ofarbala crno.I najvise mi se svidja crno,posto je to najblize mojoj prirodnoj boji.A inace,kvalitet kose zavisi od mnogo faktora-ishrana,stres,nega,itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko muke oko mrtvog proteina :mhihi:

 

:redface:

Pa jeste, kad volimo taj protein jbg :)

 

I moj problem je isti,sto se boje i farbanja tice,al mi je kosa suva u p.m.Znaci,nekad mi dodje da sipam zejtin na glavu,a moracu i da se farbam ponovo posto gubim pigment i kosa mi je sve svetlija.Inace,probala sam sve boje-dve godine sam bila plavusa,jebale me plavuse,skoro crnu prirodnu boju kose do dupeta farbala sam u plavo.Onda sam neko vreme bila crvena,pa sam se osisala i ofarbala crno.I najvise mi se svidja crno,posto je to najblize mojoj prirodnoj boji.A inace,kvalitet kose zavisi od mnogo faktora-ishrana,stres,nega,itd.

Pa ishrana mi je sada ocaj, jer radim po ceo dan i jedem u fazonu "kad stignem", i onda na brzinu nabacam previse toga u sebe i to sta god mi padne pod ruke, ne razmisljam mnogo o tome sta je organizmu zapravo potrebno...

A sto se tice stresa toga imam uvek za izvoz... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali zavisi i od genetike dosta... znam ljude koji vode ekstremno neuredan zivot pa imaju skroz glatko lice i/ili lepu kosu. Ili recimo ja imam suvu kosu ceo zivot i takva suva raste iz korena. Mada je cinjenica da slabo jedem meso tj. unosim malo proteina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojoj bivsoj devojci se nikad nije jebalo ni 5% za negu kose i farbala ju je u crveno maltene na dnevnoj bazi a opet ima kosu do dupeta vec godinama i, sto je najveci fazon, neverovatno joj je zdrava i jaka, kao da je hrani ne-znam-ni-ja-kakvim steroidima, a ja ove moje jade na glavi pustam vec eonima i brinem se o njima a izgledaju uzasno (bar meni)... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedi vise mesa ako vec shvatas da ti to fali u ishrani ;)

 

Imam faze kad se nateram da kupujem pilece belo i tunjevinu pa to i jedem, a nekad bas i ne... I pila sam prosle godine Nutrival plus kapsule celih shest meseci.

 

Ima mnogo "tips & tricks" kad je nega kose u pitanju. Npr. super bi bilo kad bi nam bili dostupni shamponi bez Sodium Laureath Sulfata jer isushuje kosu (pa ti onda posle pranja stalno treba regenerator i zapravo si u zacaranom krugu). Na stranim forumima imaju celi pokret gde ljudi peru kosu regeneratorom a ne shamponom (jer nema SLS a navodno ima dovoljno materija za ciscenje). Mi smo kao potrosaci jos uvek dosta neobrazovani i nerazvijeno nam je trziste, a cenim da se u danasnje vreme sa kosom moze gotovo sve (samo treba znati sta, kako i gde ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam faze kad se nateram da kupujem pilece belo i tunjevinu pa to i jedem, a nekad bas i ne... I pila sam prosle godine Nutrival plus kapsule celih shest meseci.

 

Ima mnogo "tips & tricks" kad je nega kose u pitanju. Npr. super bi bilo kad bi nam bili dostupni shamponi bez Sodium Laureath Sulfata jer isushuje kosu (pa ti onda posle pranja stalno treba regenerator i zapravo si u zacaranom krugu). Na stranim forumima imaju celi pokret gde ljudi peru kosu regeneratorom a ne shamponom (jer nema SLS a navodno ima dovoljno materija za ciscenje). Mi smo kao potrosaci jos uvek dosta neobrazovani i nerazvijeno nam je trziste, a cenim da se u danasnje vreme sa kosom moze gotovo sve (samo treba znati sta, kako i gde ;) ).

 

Dobra ideja! Pa ajd' da radimo na tome! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...