Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Perem svaki ili svaki drugi dan.

Na šamponu i piše "za svakodnevnu upotrebu" :P

 

Inače ja mislim da mi je najbolja kosa bila jednom kada sam otišao kući i oprao kevinim šamponom od jabuke. Mislim da proizvodi Merima a kupuje se na litar :D

Не, најбољи је БРЕЗА шампон паковање од 2l кошта 65 дин и од њега гарантовано добијаш перут. ;)

 

Је л' пробао неко можда да опере косу прокуваном кишницом? Кажу да после тога коса постане ЕКСТРА мека и нежна на додир. :uhoh:

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

L'oreal - Recital preference. Trajna boja, nije kolor šampon. Kosa se sjaji, meka je. Ne rastura kovrdže, što je meni bilo jako bitno. Jedino, kada biraš boju izaberi bar dve nijanse svetliju nego što si namerila. I ne ispire se posle prvog pranja ni najmanje. Koristila sam i crvene i plave i braon boje, ni jedna se nije ispirala kasnije. Čak mi se čini da se sama boja i nakon 4 nedelje ne promeni mnogo.

 

sve je baš tačno tako. za kovrdže ne znam, al za talase znam :) i dalje ti je prirodna kosa. reguliše sebum baš mi je prijalo dok sam je koristila. možda se i vratim na preference. najbolja farba ikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, најбољи је БРЕЗА шампон паковање од 2l кошта 65 дин и од њега гарантовано добијаш перут. ;)

 

Је л' пробао неко можда да опере косу прокуваном кишницом? Кажу да после тога коса постане ЕКСТРА мека и нежна на додир. :uhoh:

 

A mozes i da je isperes destilovanom vodom (za pegle ono sto se prodaje), i kad si vec tu dodaj malo limuntusa.

Odlicna stvar.

 

Naravno da je divna posle toga, kad je nasa voda tvrda... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozes i da je isperes destilovanom vodom (za pegle ono sto se prodaje), i kad si vec tu dodaj malo limuntusa.

Odlicna stvar.

Мислиш, да исперем косу лимунадом? :mrgreen:

 

E, а је л' знаш који је добар савет да ти коса буде кул: после шампонирања испереш косу врућом водом а одмах затим са хладном и после је исфенираш! Нестаје сва видљива перут (ако је има) и коса ти постане скроз некако уметнички разбарушена. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne limunadom, destilovanom limunadom ;)

Znaš kako, amerikanke koriste sirće, a meni je miris fuj pa skuvam čaj i dodam limuntus, isto radi a lepo miriše...

A to topla hladna, nema neki efekat na mene, probala sam :)

 

Sad mi je u nekoj žnj dužini, ne mogu da je skupim kad spavam a ipak se razjebe tokom noći, jedva čekam da izporaste još 5-6 cm.

 

A, evo i da se falim, posle druge kane:

drugakanacroppx4.th.jpg

 

Jeste još šarena, plaćam danak farbanju i blanširanju, ali je dosta bolje sada. Lagano...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Може са дестилованом лимунадом али без шећера молим, на дијети сам. :mrgreen:

 

Морам једном да пробам да исперем косу киселом водом, БАШ МЕ ЗАНИМА ШТА ЋЕ СЕ ДЕСИТИ?

 

Ех те американке. Не би ме чудило да у то сирће ставе и путер од кикирикија. :mhihi:

 

Еј, страва ти је фриз - антифриз. Не озбиљно, по мени, то је идеална дужина косе, ни милиметар краће или дуже. Јесу ти те локне природне или си их ти природно заврнула? ;)

Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisela će ti osušiti kosu, ništa spektakularno. Stavljaju buter kokosov na kosu i shea buter, ne znam za kikiriki :) mada je on daleko ukusniji...

 

Lokne su prirodne, samo to je neki ostatak lokni, ne znam kako al mi se kosa ispravila u poslednjih po godine godinu.

Meni je najlepša dužina izmedju ramena i pola ledja. Dal ću imati strpljenja, videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš što kažeš... mada se ja nisam dosad olindrala koja nemam mnogo strpljenja da puštam kosu...

 

u stvari najviše me smaralo kod kose dok sam imala baš jako dugu kad sednem na nju ili kad se probudim ujutru sa nekim ono zabačenjem glave jer mi se podvukla tako pod leđa da otprilike moram najpre da se otkotrljam na stranu pa onda da povadim kosetinu i odlepim je od leđa da bih normalno legla nazad. mmmaaaaa. treba biti umeren sa dužinom kose

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

don't ask :P

 

najluđi prepad sa kosom: u kupatilu, podigla nešto ruku i u ogledalu vidim sa užasom lavlju grivu ispod pazuha i shvatim da mi je to kosa jbt :) kakav kreten. al znaš ono preseklo me u momentu.

 

 

 

najžalije mi je bilo kad sam se sa jednog koncerta vratila sa vaškama pa je bilo cvik na pola. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moжда јадничак нема где да оде? А можда му је неко уништио мрежу па је одлучио да се мало ушушка у туђу мрежу? :(

 

Не озбиљно, најгори блиски сусрет који сам имао са неким инсектом је док сам спавао на селу. У тренутку осетим да се нешто дешава испод покривача и лепо ти ја упалим лампу и померим покривач и видим повећу бубашвабу како опуштено гамиже к'о да никог нема у близини.

 

Који безобразлук. Значи није ми било добро наредна три дана...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

 

on topic: probala sam one preporuke a propos kondicionera koju stranu ispred... i ono jes' tačno.

 

ako operete kosu samo šamponom (koliko god to zvučalo nemoguće) ... bude malkice kao izregulisan sebum ... pa se manje masti...

 

 

al što reče white man negde (čini mi se da je on rekao) ruke dalje iz kose i sve će da se promeni. treba tome odoleti, specijalno dok se uči..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kosa smeta i stalno je skupljena snalom ili redje u pletenicu. Jedino kad vec predje pola ledja onda je dovoljno duga da mogu da je prebacim skroz na ledja a da se ne "vraca" n alice i iritira me. Prognoziram do jeseni to je to :)

Kosa mi je onako gusta i talasasta i ako nema dovoljnu tezinu leprsha mi oko face i smeta mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno te razumem. imala sam isti problem. zato sam i imala kosu k'o partizanka mara.

 

 

sad se šišam stepenasto i kosa mi je do ramena pa mogu da je lako kontrolišem.

 

 

nego jesi probala onaj rajf što ide oko glave, onaj cik-cak?

u zavisnosti od oblika lica-glave, može da stoji veeeoma ženstveno i seksi, a ne svu kosu ti drži podalje od lica, a kosa je puštena :D milina. naravno, evita peroni ne ona ulična sranja što puknu posle 2 upotrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phah, meni je bilo najgore kad sam imala dugu kosu i ustala jedno jutro i protresem je po običaju a iz nje izleti pauk veličine nokta na palcu... brf.

 

Nije da ne volim paukove, ali... :uhoh:

Meni je jebeni pauk izasao iz UVETA! (da, ne kaze se iz uha, vec iz uveta ;))

Ozbiljno, probudila me neka lupnjava u pola noci, mrak...nigde nikoga a nesto grmi i lupa kao popizdelo jebo te. Ja se usrah i skocih na noge da upalim lajt, kad odjednom nesto me zagolica i jebeni spajder iz uvceta zoom u kosu i pobeze. Ladno sam ga i video, onaj standardni kucni, krakati, ali manji. Dosao do bubne opne izgleda majku mu. Sto ti kazes, nemam neku frku od paukova, ali zivot mi se zgadio u sledecih pola sata. Taj zvuk, horor.

 

A iz kose sam jednom uz pomoc par drugara izvadio skoro pa celu D zicu. Plakali smo od smeha. Nemam pojma kako je i kada tamo zavrsila. Doduse imalo se kose, do guze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

? Daj sliku nemam pojma o cemu pricash :)

 

nisam našla baš tačno onaj na koji sam mislila ali da te asocira:L1033AMain500.jpg

 

ili

metal-tiara-comb-1.jpg

 

samo ide ukrug i kopča se ispod potiljka. plastični, elastični :D

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kriziram kad skratim kosu makar i 2cm, o 10 ne bih ni prichala.

inache,u zadnje vreme sam pokupovala goooomilu preparata za kosu (tako ja kad skratim kosu, pa kao hocju da joj ugodim tako shto kupim milion preparata koji se eventually ubajate jer ih nisam koristila xD), i svima preporuchujem sve gliss kur, zato shto pre svega oporavlja kosu (ako je unishtena), a drugo, bude mekana i sjajna, a ne shteti talasastoj - kovrdzavoj kosi...samo da se ne sjebete da uzmete iz neke od onih kolekcija koje vam ne odgovaraju- dakle, chitajte shta pishe na kutiji pakovanja/shampona/kreme/spreja.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...