Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Blajhana kosa izgleda super. Prvih 5 dana dok ne izraste crni izrastak i do prvog sledeceg blajhanja kada pocne da deluje kao slama. Ne znam ni jednu devojku koja je uspela da izvuce holivudski platinasti look na kosi duzoj od "Merilin Monro" duzine.

 

 

 

Ja znam devojku koja ima kosu ravno do dupeta a koja je farbana platinasto plava... Mada ta devojka prirodno ima neku tamno plavu ili svetlo smedju kosu... U pitanju je prirodni kvalitet kose, a i svaka kosa kada se isfenira i ispegla deluje fenomenalno (dobro ne bas svaka)... Sto se tice izrasta na plavoj kosi licno smatram (a tako sam i citala a i cula u nekim emisijama u kojima su govorili svetski poznati frizeri) da je simpatican i da daje neki smek...Kada je devojka plava (platinasto) a nema izrast deluje ko albino...Npr Sakira ili Britni gotovo uvek imaju izrast i lepo im stoji,mada one nisu platinaste plavuse... s druge strane sa izrastom neko moze delovati neuredno, ako je kosa bas plava odnosno platinasta jer platinasta boja sama po sebi deluje poprilicno neprirodno. ... Sto se farbanja iz plave u neku drugu tice samo da ne bude smedja! Efekat ce biti zelen! A kada su u pitanju boje poput ljubicaste i roze posle pet pranja izgledace svetlo svetlo roze ili ljubicasto i bice zaista ocajno...zato preporucujem one farbe koje se mesaju sa vodom, mislim da se mogu jos uvek (davno sam eksperimentisala sa takvim bojama) kupitit u frizer sopu u Balkanskoj ulici... Na platinastoj podlozi daju super efekat a ne ostecuju kosu uopste...samo ako se vec neko odluci na taj potez da ima ljubicastu ili roze kosu savetujem farbanje tim farbama na svakih 10 ili 15 dana da kosa ne bi izgledala isprano i ofucano....

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.doing.rs/brand.php?ID=600

 

BioKap šamponi. Apoteka na Ušću je uglavno opremljena prirodnim preparatima. Otišla da kupim od Dr. H. nešto i dali mi par testera. Jaooo, kako su dobri šamponi!!! Šteta što su toliko skupi, cca 1000 din, mada je velika ambalaža, to stoji... Kosa ne da mi je mekana i svilenkasta, nego je ne osjećam na dodir, kakva fora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam pominjala, jako sam zadovoljna rezultatima Lush Caca kane.

 

Sastojci su prirodni (kakao buter, neka mahovina, kana i/ili indigo i dal sam nešto propustila ne znam :) ). Pošto nisam uspela da nadjem indigo u prahu, posegnula sam za Lush-om. U glavnom, izjednačila sam boju sa prirodnom.

Nije crna, tamno braon je (uz crni Caca Bar, i pre nego što neko kaže nešto, da, jako je glupo ime proizvoda :) ), ali nisam više šarena.

Ispira se, brže od kane, ali tek sam je jednom stavila.

Odlično hidrira kosu, nanosi se lako koliko i kana, jedini problem je što se malo teže ispira tako da sam prošli put koristila šampon što ne volim.

Ovog puta ću probati jajima da isperem...

 

Usput, da li je neko čuo nešto vezano za Lush, otvoriše li se negde u Beogradu na kraju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da vrtim svih 127 stranica, pa ne znam da l' je neko spomenuo najjaci balzam na svetu: Top Balsam - to je onaj domaci, zuti, u socijalnoj flasici kojoj nije menjan dizajn 'a la Donji Milanovac' jos od 1970-ih. Plus, kosta jos malo pa dzabe. Ne dajte da vas izgled prevari :)

Mada, mislim da ga nema po ovim vecim marketima, samo u onim tipa Jabuka i C-Market

Edited by Nineveh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam probaj neko ulje, ali u malim kolicinama, cisto da lepo padaju od njega. Ljudi uglavnom stavljaju silikonske kapi za to, no mi znamo sta one urade sa kosom na duze staze :):no:

Meni su krajevi mnogo bolji otkad koristim Alverde regenerator za lakse rascesljavanje. Nije vise fluffy kao sto je bila jedno vreme :) Operem kosu i krenem na posao, a izgledam kao sumska mati :D Sada mi je mnogo smirenija i ravnija kosa.

 

Eh da uvek zaboravim o ovome da pisem. Ko ima problema sa opadanjem kose moze probati i ovo formula mr

Znam dosta ljudi kojima je pomoglo. Od skoro potpune celavosti dodje do paperjaste (kao kod beba) kose, pa posle i normalne jake kose.

Ja koristim, doduse ne preterano cesto (zaboravim da utrljam u teme posle pranja :) :) :) ) i kosa mi mnogo manje opada a i delovi koji su bili poprilicno providni na temenu imaju sada gomilu novih izdanaka. Preparat nije nesto skup, platila sam ga manje od hiljadu dinara a bocica je 125ml tako da dosta dugo traje.

Imate na sajtu objasnjenje za sta se sve koristi, pa koga zanima nek isproba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Tanya, gde ima da se kupi ta Formula MR?

Ja gledam da oporavim malo kosu posle leta, mada je u prilicno dobrom stanju s obzirom da se nisam izlagala suncu, morskoj vodi ili bazenu, ali u tim prelaznim periodima neophodno je nekako delovati i spreciti eventualno cvetanje krajeva ili opadanje.

Ono ayurvedsko ulje je super, ali ga koristim samo prilikom farbanja, jer ima intenzivan miris koji malo smeta. Kakva su vasa iskustva, da li je neko pio one kapsule za bolji rast kose ili koristio nesto iz palete Erbolario proizvoda? Dobila sam probni uzorak nekog njihovog fluida od psenicnih klica i cini mi se da je dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No prob, nadam se da ce vam pomoci, ja sam u sustini kupila zbog decka, posto mu se kosa dosta proredila na zaliscima :D ali njemu se ne svidja osecaj hladjenja koji imas kad namazes (zbog alkohola), tako da sam uzela ja, da smanjim opadanje, i od pune cetke nakon svakog cesljanja sada se svelo na par dlaka, vredi probati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...