Jump to content

Emir Hot


Recommended Posts

E pa kurac ću da kupim Souther Storm. Kad god sam išao u Mamut, viđao sam ga, a sad kad sam otišao s namerom da ga kupim, neko me pretekao. Ali, zato sam kupio Sevdah Metal. Zaista zaslužuje da se daju pare za njega (a i nisu neke pare). Album bez slabe pesme, a posebno se naježim kad čujem završnicu pesme You.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Metal je izvorno povezan sa folk muzikom. Ako bendovi širom Evrope koriste finski, skandinavski, irski i ruski folk, ne vidim što ne bi mogao i balkanski. I rock muzika, kao preteča metala, razvila se iz dve vrste folk muzike - crnačkog bluza i belačkog kantrija. Sevdah je lepa reč, bolje zvuči nego HIM-ov ''love metal''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog čega tu ima da se vrišti?

Pa smešan mi je kompletan koncept. Možda će ovo nekom u Metal svetu biti zanimljivo pošto su sebe sami smorili u moru dosadnih i sličnih bendova ali za mene ovo je kao kada kažu da Zabranjeno Pušenje ili Belo Dugme svira hard rock na Bosanski način. Znači SPRDAČINA!

Sve te kombinacije našeg turcizam folka nisam nikad voleo u bilo kojoj kombinaciji naravno ovo je samo moje mišljenje.

 

Metal je izvorno povezan sa folk muzikom. Ako bendovi širom Evrope koriste finski, skandinavski, irski i ruski folk, ne vidim što ne bi mogao i balkanski. I rock muzika, kao preteča metala, razvila se iz dve vrste folk muzike - crnačkog bluza i belačkog kantrija. Sevdah je lepa reč, bolje zvuči nego HIM-ov ''love metal''.

 

Jeste upravu si ti sad možeš da osnuješ pravac čobanski metal a instrumenat frula 10 čobana koji udaraju pratnju na Trooper od npr. mejdena što bi bilo izvorno povezano sa zbogom pameti, mada će verovatno neki sada da kažu da je ovo sjajna ideja. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrištao sam od smeha kad sam čuo album, jedino što je vokal respect!

 

Pa smešan mi je kompletan koncept. Možda će ovo nekom u Metal svetu biti zanimljivo pošto su sebe sami smorili u moru dosadnih i sličnih bendova ali za mene ovo je kao kada kažu da Zabranjeno Pušenje ili Belo Dugme svira hard rock na Bosanski način. Znači SPRDAČINA!

Sve te kombinacije našeg turcizam folka nisam nikad voleo u bilo kojoj kombinaciji naravno ovo je samo moje mišljenje.

 

Naziv albuma moze da djeluje smijesno, kao i pojedine harmonikaske dionice sa istaknutom folk melodijom u pojedinim pjesmama. Medjutim, to je smijesno nama, jer smo sa ovih prostora i jer nam se te stvari (narodnjaci, harmonika, sevdah, kolo i sl.) stalno provlace kroz zivot na ovaj ili onaj nacin. Ne vjerujem da je to puno smijesno nekom Englezu, Svedjaninu ili Nijemcu; naprotiv, neobican naziv albuma mu moze biti samo dodatni povod da ga pomnije preslusa, a mislim da mu i same pjesme nece zvucati doslovno smijesno, kako bi nekima od nas mogle da zvuce, nego u najmanju ruku interesantno i neobicno.

Isto tako nama npr. Finntroll ili Cruachan ne zvuce smijesno na nacin da to dozivljavamo kao neku extremnu sprdacinu, nego stavise, mislim da ti bendovi imaju kod nas ozbiljnih poklonika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozda u istoj toj finskoj imas ljude koji se smeju domacoj muzici prozetu kroz neki humppa fazon...mi nazalost mozemo da se smejemo jer smo svesni da je turbo folk nama svakodnevica ali album zaista nije nimalo naivan, fenomenalan je. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv albuma moze da djeluje smijesno, kao i pojedine harmonikaske dionice sa istaknutom folk melodijom u pojedinim pjesmama. Medjutim, to je smijesno nama, jer smo sa ovih prostora i jer nam se te stvari (narodnjaci, harmonika, sevdah, kolo i sl.) stalno provlace kroz zivot na ovaj ili onaj nacin. Ne vjerujem da je to puno smijesno nekom Englezu, Svedjaninu ili Nijemcu; naprotiv, neobican naziv albuma mu moze biti samo dodatni povod da ga pomnije preslusa, a mislim da mu i same pjesme nece zvucati doslovno smijesno, kako bi nekima od nas mogle da zvuce, nego u najmanju ruku interesantno i neobicno.

Isto tako nama npr. Finntroll ili Cruachan ne zvuce smijesno na nacin da to dozivljavamo kao neku extremnu sprdacinu, nego stavise, mislim da ti bendovi imaju kod nas ozbiljnih poklonika.

 

 

Čekajte bre ljudi jer mi ovde govorimo o muzičkom kvalitetu ili kvantitetu. Ako je poenta da prodajemo burgije koje su dobro zapakovane tako da neki tamo ne provale da se radi o običnim burgijama onda je razgovor suvišan. Muzički ovde se radi o osrednjem progressive neo metalu kao baze u koji je ubačen odvratni turski folk. Takođe neko je stavio jednakost izmađu folka i etno muzike što nije isto. Sve u svemu za mene je ovo muzički prosek i sve osim jake postave ništa nije specijalno. Evo npr. više sam slušao puta novi album Michael Vescere koji je bukvalno u istom žanru odrađen bez ovih primesa. E sad ako ja želim muzičko otkrovenje pustiću MV i Miroslava Ilića u pozadini i eto vam belaja. :)

 

michael_vescera200.jpg

 

PS: Gitarista na vescerinom albumu je bolji od "vrelog emira"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...