Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

jel se seca neko albuma Glory - Crisis vs Crisis??

 

Slušao sam samo "Wintergreen" album, gde takođe Goran pevao. I dobar je. Dobro da neko podsetio za Glory, pokušaću da skinem.

 

 

peva Goran Edman sto je kod Yngwie-a pevao neko vreme.

 

Ovih dana mi najbolje leži u Karmakanicu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorismo gore o Anacrusis. Elem,

 

Spominjanje Anacrusisa me, po principu „žal za mlados’”, navede da nanovo preslušam sva 4 albuma pomenutog amero benda. Inače, pomena radi, za sam bend sam čuo još negde 1999.na kultnom progsajtu Heady Metal, a bend tek nekako iskopao početkom ovog veka, i to najpre poslednji album iz 1993. Kasnije nabavio i ostatak sočinjenija. Dabome, bend je danas pokojan, laka im zemlja.

 

Uglavnom, da ne bih previše razglabao – najviše me se dojme 3. i 4.album. Šta je sa prva dva? Dobri su to albumi, naročito kada imamo u vidu da su nastali kasnih 80ih, i da, kao takvi, spadaju u sam vrh tehničkog thrash/speeda za to vreme. Mene je tu zaintrigirao, učinilo mi se, specifičan Death/Chuck Shuldiner vajb koji se nekako provlači kroz svirku. Dakle – ne pitajte gde i kako, ali osetio sam smrad, ludilo i genijalnost nekih Death ritmova, nota ili jednostavno, neke sitne stilske karakteristike, možda u pogledu na momente umobolnog vokala ili neobičnih gitarsko-ritmičkih rešenja. Ko će to znati, ali eto. Takav je bio moj doživljaj. Ocena – dvoumio sam se između 3+ i 4-, kod oba albuma.

 

E sad, slažemo se da ovi docniji albumi, Manic Impressions i Screams and Whispers već prelaze u kakve progressive thrash vode. I tu im po originalnosti nema premca. Retko koji bend je tada ovako zvučao. Zaista kuražan spoj tehnički raznovrsnih rifova, na momente čvrsta thrash, gotovo Chuck’s-Death ritam podloga, inteligentan bas i jednostavno, bend je imao identitet, nije bio previše ukalupljen, mada su uticaji tu – Testament, Exodus, Death, možda čak Pestilence, Cynic, ko će znati. Ovde je lepota zvuka – u uhu i umu slušaoca.

No, čini mi se da su sa poslednjim albumom malkice odlutali u nepoznato, te njemu dodeljujem ocenu 4, a Maničnim Utiscima 4+. Svaka čast, delije.

 

Favoriti: Paint a picture, I love the world, naravno Present tense, Butcher’s block, Dream again, Tools of separation, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anacrusis je stvarno jedan previše potcenjen bend. Tehnički thrash metal, slušao sam ih dosta pre par godina.

Sa ''Manic Impressions'' su se skroz okrenuli prog-u, a da su i dalje zvučali ekstra.

Ipak, prvi ''Suffering Hour'' mi je najbolji njihov album, jebiga. :D

 

Da su kult, vala jesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se nekom dobao onaj mystic force - man vs. machine mnogo i hoce rip sa originala nek se javi.

 

Kad si već navalio, moraću da iščeprkam taj album iz svoje kolkekcije. Vredi mu se vratiti. A ti ako si ga ripovao, pa postavi ga. Sigurno ima onih koji ga nisu čuli.

 

Koliko se sećam, radi se o tehničkijem fejts vorningu na steroidima. Mada možda grešim, ipak prošlo je nekoliko godina od kad sam to vario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si već navalio, moraću da iščeprkam taj album iz svoje kolkekcije. Vredi mu se vratiti. A ti ako si ga ripovao, pa postavi ga. Sigurno ima onih koji ga nisu čuli.

 

Koliko se sećam, radi se o tehničkijem fejts vorningu na steroidima. Mada možda grešim, ipak prošlo je nekoliko godina od kad sam to vario.

 

nije bas toliko tech.

 

tvrdje malo, opisao sam ranije kao mesavina Nevermore - s/t i Lethal - Programmed. Pevac je jedan od boljih iz te Ryche/Lethal skole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...