Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

meni zvuci kao da ljudi slusaju sve i svasta i sklopili prilicno zabavan album, cuje se Faith No More, Peter Gabriel, Massive Attack, Days of the New, Promised Land stil Queensryche-a, svasta.

 

mnogo pametni i subtilno kompleksni aranzmani, bubanj, gitara i bas bas cesto sviraju potpuno drugacije feelove ali sve se uklopi na kraju.

 

elektronika isto mnogo suptilna i iskusno odradjena.

 

Mene ovo kako si ti rekao podseca na Ulver iz marriage faze. Ima li tu neke istine?

 

Evo skidma zainteresovao sma se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji melodic prog-power album ikad.

 

ko nije slusao a postuje na ovom forumu, nek so ubije, ko jeste, evo 320 rip sa originala :pivopije:

 

345335.jpg

 

Line-up:

Ian Parry - vocal, keyboards

Henk Van De Laars - guitars, keyboards

Martin Helmantel - bass

Dirk Bruinenberg - drums

Bart Brower - piano (guest)

Melly Oudejans - violin (guest)

 

All lyrics & lyrical melodies by Ian Parry.

Produced by Elegy.

Recorded, mixed and mastered at Markant studios, Heeze (NL).

Engineered by Mard Derksen.

Mixed by Henk van de Laars.

Assisted by Ian Parry & Mark Derksen.

 

1. Equinox 01:39

2. Visual Vortex 04:45

3. Trust 04:01

4. Beyond 05:05

5. Shadow Dancer 04:13

6. Aladdin's Cave 05:39

7. State of Mind 03:33

8. Destiny Calling 06:32

9. Ressurection 01:03

10. Losers Game 03:57

11. Supression 05:04

 

 

http://www.sendspace.com/file/r1l4b6

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'bote Azale, svaka ti dala!

Svaka tvoja reč za ELEGY remekdelo State of Mind je na mestu. Inače, to je moj top10 ooodaaavno. Svaka čast starijim albumima sa Hovingom, koji su zaista dragulji, a i potonjim ostvarenjima (Manif. of fear i naredni) ali ovo je zaista broj 1 u sferi Elegy opusa i power-prog metala uopšte.

Totalno preporučujem onima koji su ovo - na neki volšeban način  :rockdevil: - propustili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se moze naci hrpa tih linkova za download? Bas poceo da citam temu od pocetka... i naisho na Clockwork.. odushevio me.. a vjerujem da ima boljeg :) pa preporuke za prog pocetnika kojem je dosadio DT :D

Ako mislis na prog uopste, mozes skidati sa ProgressiveR-ovog bloga, ali se prvo prijavi na ovaj mail [email protected] posto je zasticen.

Onda ima masa stvari na http://www.nnm.ru/ (potrebna je registracija), tu su uvek i mediaportal.ru i bunalti.com.

Nadam se da ces naci ono sto te zanima, lepo sto si resio da prosiris vidike ;)

 

Edit:

Lazo svaka cast za upload, nemam mnogo vremena da postujem, ali skidam sve sto kacis. Hvala!!! :pivopije:

Ako niko ne uspe da uploaduje onom liku sto je trazio Karmu ja cu ovih dana, mada uzas mi je upload pa bi bilo bolje nego drugi da se prihvati tog posla. Aperion je prosli put to nabacio ali ne radi link vise...

Edited by Tanya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko od vas? :)... inace ovaj Eternity X jebe keve :rockdevil:

Mogu ja tu sam jos nekih pola sata, poslacu ti pp sa uputsvom, ako ti nije jasno i dalje poslji msn pa cu ti lagano jedno po jedno objasnjavati, mada ne vidim sta tu ima komplikovano. :D

 

Et Azal :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na prog uopste, mozes skidati sa ProgressiveR-ovog bloga, ali se prvo prijavi na ovaj mail [email protected] posto je zasticen.

Onda ima masa stvari na http://www.nnm.ru/ (potrebna je registracija), tu su uvek i mediaportal.ru i bunalti.com.

Nadam se da ces naci ono sto te zanima, lepo sto si resio da prosiris vidike ;)

 

Edit:

Lazo svaka cast za upload, nemam mnogo vremena da postujem, ali skidam sve sto kacis. Hvala!!! :pivopije:

Ako niko ne uspe da uploaduje onom liku sto je trazio Karmu ja cu ovih dana, mada uzas mi je upload pa bi bilo bolje nego drugi da se prihvati tog posla. Aperion je prosli put to nabacio ali ne radi link vise...

Nemoj se cimas da uploadujes. Nasao sam Charismu. Hvala ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi je omiljen album od njih, nekako je sirov ali su bolje pesme nego na ostalim albumima.

 

Secret Within mi je jedan od omiljenih refrena ikad. Rob Johnson bruka gitarista, Corey Brown jos bolji pevac.

 

za fanove Symphony X, Dream Theater i Treasure Land :D

 

cover_21371215112003.jpg

 

Studio Album, released in 1997

 

Track Listings

 

1. Another world (5:26)

2. Don't say (5:18)

3. After tomorrow (5:42)

4. Y2K (4:34)

5. Voices (3:50)

6. Into the sun (5:53)

7. Keeper of your soul (5:14)

8. Secrets Within (4:43)

9. Writings (6:37)

10. End of time (6:43)

11. Man on the silver mountain (bonus track) (3:45)

 

Total Time: 57:47

Line-up/Musicians

 

- Corey Brown / vocals

- Rob Johnson / guitar

- Kevin Chown / bass

- Kevin Homan / drums

- Joseph Anastacio Glean / keyboards

 

MAGNITUDE 9 is a band who put out tight sounding albums and music. They preserve traditional progressive-metal sound, while adding their own unique touch to it. The music is full of passion and energy, abundant with technical details and melodic passages enriched by the explosive cocktail of powerful and speedy heavy metal. All the musicians display their enormous knowledge, years of experience, talent and vigour in a way you haven't heard before. These guys just have it all!

 

MAGNITUDE 9's debut album, "Chaos To Control", is a unique blend of the heavy metal sounds that should go down really well with fans of QUEENSRYCHE, SYMPHONY X, FATES WARNING, and Yngwie MALMSTEEN. This disc is a real treat for mainstream progressive metal fans.

 

 

http://www.sendspace.com/file/8xyui2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dream theater - images and words.

 

 

Hahaha... :pivopije:

 

Ne znam je li neko pominjao Fragile Vastness,Grci. Nov je bend relativno,tako da ne znam kolko moze biti kult,ali definitivno nijesu cijenjeni kolko zasluzuju s o obzirom na fenomenalan album koji imaju."A tribute to life".

 

Tribute.jpg

Edited by davidian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam je li neko pominjao Fragile Vastness,Grci. Nov je bend relativno,tako da ne znam kolko moze biti kult,ali definitivno nijesu cijenjeni kolko zasluzuju s o obzirom na fenomenalan album koji imaju."A tribute to life".

 

Ajmo jovonanovo, još jednom promašen topik - pa lepo piše:

 

POTCENJENI - da bi nešto bilo potcenjeno (ili ne), treba da prođe izvestan broj godina pa da se vidi da li se nešto ceni, uvažava, ili ne.

PROG KULTOVI - kultno ostvarenje, bez ulaženja u sve suptilnosti primene prideva "kultni", ovde označava ostvarenje koje je jedan takav uvažen status dobilo nakon određenog vremeskog staža, dokazavši se među slušaocima kao vredno zamešateljstvo.

 

Dakle, na ovom topiku, slažemo se valjda, nije mesto bendovima koji su se juče ili prekjuče pojavili i izbacili svoja čeda u etar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...