Jump to content

Potcenjeni Prog Kvltovi


azal

Recommended Posts

I jos nesto, jel radi neko od nasih http://mazoplan-liquidprogressions.blogspot.com ?

 

Eno, updateovali stranicu, sve ovi nasi albumi tamo, Lethal, Scenario, Soul Cages, Lefay... nemoguca slucajnost.

 

Ne verujem da su nasi. Imaju "Live traffic feed" tako da je moguce da su "pokrali" stvari sa teme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' da ostavim i ja jedan predlog... Nemam pojma da li je bend spominjan, ne znam ni koliko su poznati prog fanaticima (posto inace ne slusam prog bas toliko) ali...

 

Bend se zove Prymary, Ameri su, imaju dva albuma od kojih je drugi, Tragedy Of Innocence iz 2006. i razlog zbog kojeg ovo pisem... U pitanju je konceptualni album koji govori o zivotu devojke koju je otac seksualno zlostavljao tokom celog detinjstva i kao takav je pun bola, napetosti i patnje... Dakle, cist progressive, bez neo-klasike u fazonu Symphony X ili Evergrey-evskih "'ajmo svi zajedno" refrena, mozda pomalo lice na PoS, ali rekoh vec, nisam neki fan prog-a pa bolje da ne iznosim poredjenja... :D

 

Nemam pojma koliko ih je lako naci (pazite kad im je cak i textove nemoguce naci) ali pokusajte, isplatice vam se...

 

Eto mog predloga... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ne, Mazoel je Brazilac sa ovom adresom na profilu http://www.metalwar.org/ :D

Cini mi se da je neko stavljao link ka tome na temi, pa je dosao valjda covek da vidi sto ih pominju :)

Pa, upravo je on i ostavio link za taj metalwar, a vidim na onom blogu da su prijatelji. Kakogod, nek se sire ti albumi, da ne ostanu samo na ovoj temi :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kralju!!!! gde si ga iskopao, svega ti?

 

:pivopije:

 

 

btw

 

165331.jpg

 

 

^najkvalitetniji shrapnel omot :) ?

 

Ti Crimeny su članovi Eniac Requiema! Nikad čuo!

 

hahaha a ja izgleda nisam obracao previse paznje na neke postove ovde (i avatare) jer nisam skontao taj Eniac Requiem :)

 

:pivopije:

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj' da ostavim i ja jedan predlog... Nemam pojma da li je bend spominjan, ne znam ni koliko su poznati prog fanaticima (posto inace ne slusam prog bas toliko) ali...

 

Bend se zove Prymary, Ameri su, imaju dva albuma od kojih je drugi, Tragedy Of Innocence iz 2006. i razlog zbog kojeg ovo pisem... U pitanju je konceptualni album koji govori o zivotu devojke koju je otac seksualno zlostavljao tokom celog detinjstva i kao takav je pun bola, napetosti i patnje... Dakle, cist progressive, bez neo-klasike u fazonu Symphony X ili Evergrey-evskih "'ajmo svi zajedno" refrena, mozda pomalo lice na PoS, ali rekoh vec, nisam neki fan prog-a pa bolje da ne iznosim poredjenja... :D

 

Nemam pojma koliko ih je lako naci (pazite kad im je cak i textove nemoguce naci) ali pokusajte, isplatice vam se...

 

Eto mog predloga... :pivopije:

 

Ajde neka neko baci link,moji izvori su presušili. :bigblue: Bas me zanima jesu li uzeli koncept iz In The Flesh od PoS.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, upravo je on i ostavio link za taj metalwar, a vidim na onom blogu da su prijatelji. Kakogod, nek se sire ti albumi, da ne ostanu samo na ovoj temi :meshuggah:

Haha, gle stvarno :)

Ne obracam mnogo paznju sta ko postuje, samo citam postove :D

Steta sto ne razume cova sta pisemo, posalji mu pp na engleskom objasni mu sta radimo i tako to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend se zove Prymary, Ameri su, imaju dva albuma od kojih je drugi, Tragedy Of Innocence iz 2006. i razlog zbog kojeg ovo pisem... U pitanju je konceptualni album koji govori o zivotu devojke koju je otac seksualno zlostavljao tokom celog detinjstva i kao takav je pun bola, napetosti i patnje... Dakle, cist progressive, bez neo-klasike u fazonu Symphony X ili Evergrey-evskih "'ajmo svi zajedno" refrena, mozda pomalo lice na PoS, ali rekoh vec, nisam neki fan prog-a pa bolje da ne iznosim poredjenja... :D

 

Čuo sam ih, imam negde po dvdjima, znam da tad kad sam ih slušao nisam bio raspoložen za PoS fazon, moraću da ih ubacim u whereisit userlist, evo, done. Sećam se da je album itekako slušljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, da, da omoti...

 

Elem napokon nadjoh vremena da preslusam Crimeny i poprilicno mi se svideo.

Bas mi odgovara njihov zvuk. Vidim ekipa je iz Eniac Requiem, tako da u kvalitet nema sumnje. Steta sto su ostali samo na tom albumu.

Ako neko ima da preporuci jos koji bend ovakvog fazona bicu mnogo zahvalna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, da, da omoti...

Elem napokon nadjoh vremena da preslusam Crimeny i poprilicno mi se svideo.

Bas mi odgovara njihov zvuk. Vidim ekipa je iz Eniac Requiem, tako da u kvalitet nema sumnje. Steta sto su ostali samo na tom albumu.

Ako neko ima da preporuci jos koji bend ovakvog fazona bicu mnogo zahvalna :lol:

 

Da, da, Crimeny je vredan slušanja, čuo sam ga jednom, a definitivno ću mu se vratiti.

 

Inače, bend kudikamo sličnog opredeljenja, ali znatno novijeg datuma, kompleksniji, umobolniji i tehnički jači... LINEAR SPHERE!

 

Inače, ostade neprokomentarisan bend Narita, eto ti Tanya zadatka, skidaj ako ga gde ima, wellworth checking out!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Time Machine

NIKAKO.

 

Predosadan bend, uvek hocu da te pitam zasto zaboga toliko dugo drzis taj avatar, ja smornije albume od prva tri Time Machinea ne secam se da sam ikad cuo (moze tu i Empty Tremor - Apocolocyntosis da se pomene) :pivopije::meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIKAKO.

 

Predosadan bend, uvek hocu da te pitam zasto zaboga toliko dugo drzis taj avatar, ja smornije albume od prva tri Time Machinea ne secam se da sam ikad cuo (moze tu i Empty Tremor - Apocolocyntosis da se pomene) :pivopije::meshuggah:

 

Paaa.... ajde, jeste da su Time Machine više obećavali nego isporučivali, recimo da su negde u košu prosečnih bendova. Samo da podsetim, (neki?) članovi benda su imali onaj projekat KHALI koji mi se veoma dopao tamo pre nekih skoro 7-8 godinica, vrlo dobro.

Inače, mislim da su se Time Machine malo iščupali sa Reviviscence od pre neke godine... malo čvršće i bolje...

 

Meni E.Tremor nije bio dosadan u vreme kada sam taj album prvi čuo, prosečan ali ne i toliko dosadan album koliko se sećam.

Trebalo bi to opet preslušati, al me mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Khali OK, to je super projekat za svoje vreme, mnogo dobar album. Time Machine, slazem se da je osetno poboljsanje na Reviviscence, zato sam i napisao za prva tri albuma (u stvari, dva albuma i onaj Shades of nesto, kako god da se zvao EP)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm...

:lol:

Clockwork sam cula odavno, Linear Sphere imam ali se ne secam kako zvuci :redface: moracu da preslusam ponovo, a Narita koliko se secam nema nigde da se nadje, bi li neko bio ljubazan da mi uploaduje? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre dosadan Time Machine? Kapiram losa produkcija i to, al meni njihova izdanja imaju emociju kao malo koji prog albumi. Project Time scaning i Shades of Time su bas sirovi prog al meni su super. Act II: Galileo je remek-delo, Eternity ends je pun odlicnih ideja, Evil je isto odlican album, a Reviviscence je vec previse otisao u power. Takodje cenim kod njih i to sto su iznedrili nekoliko odlicnih vokalista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...