Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

 

Istine radi, Budvar, Budweiser i Czechvar je jedno isto pivo. Budvar ga zovu na ceskom, Budweiser na nemackom (Budweis se Budĕjovice zovu na nemackom) a Czechvar im je brand name za Ameriku posto ne smeju da koriste Budweiser. Jedno isto pivo. Doduse, stari Budweiser se pravio u drugoj fabrici na drugoj lokaciji isto u Budjejovicama.

 

Topvar je slovacko pivo. Nije iz iste fabrike, samo je bilo slicno pakovanje, skoro su ga promenili. Isto je ok vopinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istine radi, Budvar, Budweiser i Czechvar je jedno isto pivo. Budvar ga zovu na ceskom, Budweiser na nemackom (Budweis se Budĕjovice zovu na nemackom) a Czechvar im je brand name za Ameriku posto ne smeju da koriste Budweiser. Jedno isto pivo. Doduse, stari Budweiser se pravio u drugoj fabrici na drugoj lokaciji isto u Budjejovicama.

 

Topvar je slovacko pivo. Nije iz iste fabrike, samo je bilo slicno pakovanje, skoro su ga promenili. Isto je ok vopinje.

 

Bravo majstore

 

 

Budweiser je najbolje pivo za mene , zapravo Irsko ili Belgijsko al je jebeno skupo.

 

U vezi Badvajzera sam cuo da su Ameri zapravo ukrali recept iliti prisvojili jos davno pa su ih Cesi tuzili

I jos im duguju neke velike pare za to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topvar je slovacko pivo. Nije iz iste fabrike, samo je bilo slicno pakovanje, skoro su ga promenili. Isto je ok vopinje.

E viš nisam znao da je Topvar iz Slovačke. Imam limenku u kolekciji koja izgleda gotovo potpuno isto kao Budvar, pa sam se ja malo zajebao. Sad sam proverio na limenci, stvarno piše Slovačka vrlo sitnim slovcima. Pokušaj krađe brenda, šta li.

 

Inače, ovde se mogu naći i Budvar i Budweiser, mada se prilično razlikuju u ceni (Budvar je dosta jeftinij). Ima doduše i američkog Budweisera ali pričam baš o češkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

јебеш пиво

нарокаш се а ујутру ти мука, бљујеш,глава ко говнарска кофа

а вино...хмммммммм

пробудиш се ујутру отресеш прашину са себе

и пичиш даље ко да ништа није било

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi Badvajzera sam cuo da su Ameri zapravo ukrali recept iliti prisvojili jos davno pa su ih Cesi tuzili

I jos im duguju neke velike pare za to .

 

...i ceskom Budweiser-u. Onom originalnom ciji je recept ovaj americki Svaba maznuo onomad kad su ga lepo proveli kroz fabriku na njegovu molbu. Haha. Jos se sude, ima evo vec 80-90 godina. Cesi za sada ne mogu u Americi da ga zovu Budweisser pa imaju neko glupo ime ovde ali im je ostao onaj zlatni B(udweiser) logo....

 

Ja ne znam, jel' pricam danski sta li?

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Pokušaj krađe...

:da:

 

 

Inače, ovde se mogu naći i Budvar i Budweiser, mada se prilično razlikuju u ceni (Budvar je dosta jeftinij). Ima doduše i američkog Budweisera ali pričam baš o češkom.

 

Kad pise Budvar, to je za cesku internu upotrebu, nece Cesi naravno svoje pivo da zovu na nemackom. Kad ima onu Budweiser etiketu, to je za export u ceo svet (sem USA i mozda Kanade) jerbo je to ime established brand name worldwide. A kad pise Czechvar, onda je za ove jadnike u USA hehe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pise Budvar, to je za cesku internu upotrebu, nece Cesi naravno svoje pivo da zovu na nemackom. Kad ima onu Budweiser etiketu, to je za export u ceo svet (sem USA i mozda Kanade) jerbo je to ime established brand name worldwide. A kad pise Czechvar, onda je za ove jadnike u USA hehe.

Ej, ej, ej. Ali ovde se prodaju dve verzije tog piva. Jedna je "Budweiser Budvar" i isključivo je u limenci, a druga samo "Budvar" koji je isključivo u flaši. Ne verujem baš da je neko toliko lud da u ovo vreme relativno stabilnih ekonomskih odnosa Srbije i EU naveliko švercuje flaširano češko pivo koje nije namenjeno izvozu.

 

A ranije je bila i flaša na čijoj etiketi je pisalo samo "Budweiser", a ispod čepa samo "Budvar".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim da pijem iz ovoga. Pogotovo kada mene zaduže da točim :D

enaleswb8.jpg

 

Kod nas jedna košta 9 evrića. Ne da se kupi, nego da se naruči da se pije iz nje. Kada vidimo da ćemo piti više, naručimo 2-3-4 žirafe i ne moramo gnjaviti konobara da nam donosi svako malo.

 

Malo o žirafi

 

Kewl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...