Jump to content

Tributes


Recommended Posts

Јун 2003. године, 36 песама за 3 и по сата, од чега 32 Maidena. '2 Minutes To Midnight' је свирана двапут, од Дикинсона су биле 'Road To Hell' и 'Tower', а за мало разбијање монотоније трибјут вечери од Helloween су биле 'Future World' и 'I Want Out'. Имам целу свирку на две видео касете, пошто смо је снимали са 2 камере.

Иначе, ја сам био главни певач, Горан (који је сада у Равно до дна, тада певао у Dungeon Bell) је певао пратеће и главне вокале у једној или две песме, да ја мало данем душом.

Ах, да, то је била и последња званична свирка са мном као чланом тог бенда.

Tacno , sad se setih da ste i Tower i Road to hell przili, 2 minutes to midnight je bila dva puta jer neka riba nije cula prvi put,kolko se secam :lol:

Meni je bilo do jaja na svirci i buduci da je bilo Maiden tribute vece odusevio sam se kad ste zaprzili Helloween

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ono što je BITNO razumeti, a mislim da Srbi (ili jednostavno ljudi odavde, šta god da su po krvi) to generalno ne razumeju, uspeh nekih Rammstein se ogleda u tome što su drugačiji i što imaju neki svoj trip ili koncept. Uspeh nordijskih ekstremnih bendova i tog celog talasa je takođe u tome što su imali neki svoj koncept. Finci - ista stvar. Za razliku, nebitno od jezika koji je izabran, mi to nemamo, Srbija je zemlja u kojoj se i dalje bavimo time da se najuspešnija kopija često najbolje veliča, i bend je uspešan ili interesantan često upravo zato što je preslikana kopija stranog benda, bez ikakvog pokušaja da se stvori lični identitet ili ikakav kreativni pomak ili eksperiment.

(druga karika koja često nedostaje je autorstvo, tj imati album sa par pesma koje su stvarno dobre a ne samo ok, ali to je opet nezahvalna priča, ko je od nas poyvan da uperi prst na neki bend i kaže sve su vam pesme iste, i nemate ništa originalno, a boga mi ništa ni hitično)

 

Dakle ne postoji neki "Naš zvuk" iz Srbije, a postoji "Finski zvuk" ili "Norveški zvuk", normalno je čuti neku mešavinu industriala i metala i čuti pevača na nemačkom. Ja ne kažem da neki od tih naših fotokopiranih bendova nisu kvalitetni, da tu nema dobrih pesama, dapače, ima i vrednih, radnih talentovanih ljudi koji se trude i bore za ono u šta veruju i ja to jako poštujem. Ali razmislite, da li i koliko je moguće "prodati" u svetskim razmerama nešto što je apsolutno proizvod koji oni već imaju. Kad se otvore granice biće moguće da naš neki xxx bend koji svira "by the book" nešto kako i svi ostali sviraju nešto i uradi van zemlje u smislu manje turneje ili albuma, ali NIKADA nije neko van anglosaksonskog govornog područja postigao uspeh tako što se trudio da preslika svoje anglosaksonske idole, a imao publiku (a sad na žalost, naša publika često takođe brka lončiće i ne razume neke stvari) koja ceni sve ono što je pogrešno i što negde, imam utisak često i gura bendove u pogrešnom smeru. Tipa ako napravite neke svoje stvari koje su u strejt metalika ili mejdn ili power metal fazonu, oni koji slušaju će odmah reći super, dok će eksperimentisanje i izlazak iz žanra često da izazove negativne reakcije tr00 fanova koji svoju "intelektualnost" i "različitost" definišu kroz to da im je muzički ukus što uži. To se naravno završava linijom manjeg otpora i onda se dobije gomila bendova sa svojom malom ekipom fanova dok su svi ostali u fazonu da ih ne interesuje dotični bend.

 

Morala sam. :bigblue:

Covek je jednostavno objasnio neke stvari u vezi bendova koji kao nisu tribute, a zapravo je razlika veoma mala izmedju njih i poznatih bendova ciji fazon furaju.

 

PS

Zahvaljujem se onome koje ponovo editovao naziv teme. Et mnogo lepse zvuci.

Edited by Margaritha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема на чему, и ја сам мислио да "еt" звучи боље.

U, to mora da je bio fenomenalan osećaj, pevati hitove Maidena pred par stotina ljudi. Moje iskustvo sa pevanjem Maidena se nažalost svodi na Fear of the Dark i Wasted Years, koje sam skoro pevao na probi jednog benda. No, nisu me primili za stalno.

Свирка је била отворена са 'Invaders'... или ипак беше 'Wrathchild'? Мораћу да погледам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Venom tribute najjaci tribute ikad. Prosto ne postoji bend koji nije razbio.

Evo par mojih omiljenih covera>

slayer-sick boy

Slough Feg - Street Jammer

In Flames-everything counts

Hammerfall - Head over heels

kreator - witching hour

voivod - in league with satan

Six Feet Under - California Uber Alles

Ministry - Supernaut

Darkthrone-Bad Attitude

Krieg-Satanic Blood

Dissection-Elisabeth Bathory

sodom - 1000 days in sodom

...

 

Sodom-Surfin' Bird

 

Judas Iscariot-War

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...