Jump to content

Tributes


Recommended Posts

Ja mislim da kod nas fali jedan doooobar Death-tribute bend...

 

Cuo sam za bend Blizzard, koji je kao svirao neke pesme, a sad vise nema ni jednog... (koliko ja znam)

 

Jel zna neko, da li postoji jos neki?

//Iskoristio sam tvoju temu da pitam// :pivopije:

Druze postojao je davno jedan nas po meni barem odlican tribute Death bend. Zvali su se samo Tribute to Death i svirali su sa 202, po meni su Dorkin i ekipa tu odlican posao uradili. Davno je to bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U principu, nisam pristalica tribute bendova...pogotovo kad sviraju opste poznate pesme da ne kazem hitove...uvek vise volim da cujem nesto novo nego da mi sviraju pesme koje sam cuo vec sto puta u izvodjenju milion bendova...

Kada bend pocinje da svira, normalno je da prvo svira obrade i tako uci svirati...ali kasnije, trebalo bi da prave svoje pesme...po mom misljenju...

Sad, sto je vecina nasih bendova losa sa svojim pesmama i sve se svodi na puko kopiranje velikih bendova(i to uglavnom lose koipranje) to je druga stvar...vecina bendova nema ama bas nista da ponudi...cast izuzecima...

Inace sam uvek podrzavao domace bendove ali ovo je realnost, svidela se nekome ili ne...

Edited by Feniks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je...

Ali nisam mislio na to...

 

Pricam o iskusnim bendovima koji odluce da urade neki tribute...

TAJ tribute jedino ima smisla ako bend koji obradjuju vise ne postoji...

 

Mislim, glupo je danas, osnovati Slayer-tribute...  A Death -tribute, nije... Cak, vrlo bi pametno bilo...

Edited by IVL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je bend tek svez i nov,ne moze s neba pa u rebra odmah sa svojim pesmama.

Zasto mislis da bend ne moze u startu da krene sa svojim stvarima? Do sad sam svirao u 4 benda i svi su krenuli sa autorskim stvarima. Obrada skoro da nije ni bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када се деси да нови бенд направе проверени музичари, којима није потребно претерано усвиравање осим једних с другима, наравно да одмах може да се почне са својим песмама. Тако еј увек и боље, поготово је боље публику не навикавати на обраде, јер се после размазе и стално их траже.

Druze postojao je davno jedan nas po meni barem odlican tribute Death bend. Zvali su se samo Tribute to Death i svirali su sa 202, po meni su Dorkin i ekipa tu odlican posao uradili. Davno je to bilo.

Заправо су се већ тада звали Final Thought, свирали смо једном с њима. Кинез лупао бубњеве.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Заправо су се већ тада звали Final Thought, свирали смо једном с њима. Кинез лупао бубњеве.

Znam, znam ali pod imenom Final Thought su svirali autorske stvari. Nisu imali ni jednu svirku pod tim imenom a da su svirali Death-ove stvari na reportoaru. Posle kada su pobedili i snimili System For Destruction video na Metropolisu, novi Final Thought je snimio spot i tako na dalje. Cak su posle i trebali da sviraju ispred Sepulture u SKC-u... Bilo zakazano za 24 jun/jul prosle godine...To je posebna prica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када се деси да нови бенд направе проверени музичари, којима није потребно претерано усвиравање осим једних с другима, наравно да одмах може да се почне са својим песмама. Тако еј увек и боље, поготово је боље публику не навикавати на обраде, јер се после размазе и стално их траже.

Pa stoji i to,ali recimo,pametno je da uradis par obrada za pocetak,cisto da das publici neku ideju sta moze da ocekuje u buducnosti.To mi radimo sa Lycanthropy.Mislim,nas gitarista i kompozitor ima mnogo pesama koje su skoro gotove,ja imam gomilu tekstova,ali opet,za pocetak radimo to sto radimo,cisto kao uvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

//Iskoristio sam tvoju temu da pitam// :pivopije:

 

Ako. :pivopije:

Avaj,ne postoji...mada,ako je ko zainteresovan,nudim se za vokala ;)

Ne vidim nista kontra tribjut bendovima.Ako su dobri-neka sviraju ako su losi,opet neka sviraju,pa da se ismejemo ko ljudi.

 

Jes,svi bi da budu pevaljke. :evotigana:

 

U principu, nisam pristalica tribute bendova...pogotovo kad sviraju opste poznate pesme da ne kazem hitove...uvek vise volim da cujem nesto novo nego da mi sviraju pesme koje sam cuo vec sto puta u izvodjenju milion bendova...

Kada bend pocinje da svira, normalno je da prvo svira obrade i tako uci svirati...ali kasnije, trebalo bi da prave svoje pesme...po mom misljenju...

Sad, sto je vecina nasih bendova losa sa svojim pesmama i sve se svodi na puko kopiranje velikih bendova(i to uglavnom lose kopranje) to je druga stvar...vecina bendova nema ama bas nista da ponudi...cast izuzecima...

Inace sam uvek podrzavao domace bendove ali ovo je realnost, svidela se nekome ili ne...

 

Sa ovim se veoma,veoma slazem. :pivopije:

 

Pa brate,nije tako.Kad je bend tek svez i nov,ne moze s neba pa u rebra odmah sa svojim pesmama.Strategija prvo tribjut pa autorske obicno pali.

 

Da,ali ja sam stekla utisak da se cesto publika razmazi pa cak i kad bend napravi dovoljan broj autorskih pesama za pristojnu svirku oni traze obrade koje su culi mali milion puta...A manje ih interesuje to sto je bend napravio. Odvratno, ali realna i ne tako retka situacija.

Eh,jedva cekam da cujem taj Lycanthropy... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim se veoma,veoma slazem. :pivopije:

 

Cudo da se ti i ja slazemo oko necega :D

 

 

Da,ali ja sam stekla utisak da se cesto publika razmazi pa cak i kad bend napravi dovoljan broj autorskih pesama za pristojnu svirku oni traze obrade koje su culi mali milion puta...A manje ih interesuje to sto je bend napravio. Odvratno, ali realna i ne tako retka situacija.

 

Ziva istina...jos kad pocnu da narucuju pesme...kao da su na svadbi :no:

Kad vec to spomenuh, moram reci ono sto mi drugarica prenela, Partibrejkerdi su svirali pre koji dan u BG, iz publike trazili neke pesme, Cane popizdi i kaze - Sta je bre seljaci, nije vam ovo kafana da narucujete pesme, ovo je rok koncert! -

Kralj :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, on je poznat sa takvim provalama. :)

 

Pa dobro im je i rekao, stvarno su ljudi dosadni, i misle da se svet oko njih vrti...

 

Meni je drago sto kad sam pomagao svojim drugarima iz jednog benda, imali su dva albuma, sto je negde oko 65 minuta repertoara a uvek su svirali i par obrada, da bude svirka bar 90 minuta, publika je uvek odlicno reagovala na njihove stvari i trazila njihove pesme...jebes obrade...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je najbolje kada bend odradi jednu do dve obrade a sve ostalo svoje stvari. Ima neku car barem meni. Krene se sa autorskim stvarim i tu negde pred kraj se odsvira neka legendarna stvar uz dobru atmosferu... :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudo da se ti i ja slazemo oko necega :D

 

Ziva istina...jos kad pocnu da narucuju pesme...kao da su na svadbi :no:

Stavrno moramo naci nesto u cemu se ne slazemo. Nista mi se ovo ne dopada. :P

 

Ma jos samo da pevaljki pare u gace zavlace. Muka mi je od toga.

 

Po meni je najbolje kada bend odradi jednu do dve obrade a sve ostalo svoje stvari. Ima neku car barem meni. Krene se sa autorskim stvarim i tu negde pred kraj se odsvira neka legendarna stvar uz dobru atmosferu... :meshuggah:

Naravno, ali da ne budu obrade deo standardnog repertoara i osnova svakog nastupa.

 

A posebno su mi odvratni bendovi koji kad nastaju nemaju u planu da ikada rade nesto autorsko vec neupesno kopiraju.

Svede se na obicno tezgarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jos samo da pevaljki pare u gace zavlace. Muka mi je od toga.

Ах, па бивало је и тога. Ортак ми је причао да је својевремено на некој свирци Стентора нека риба из публике певачици убацила лову у деклоте. Ове је дохватила и убила бога у њој.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...