Jump to content

Jimi Hendrix


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...

ha,tema o hendrixu

post experience fazu sam relativno kasno otkrio,prvo sam preslusao midnight lightning,i nije mi se narocito svideo.u stvari,te pesme su skrpljene od delova koji su bili snimljeni,ali ne i objavljeni...valjda zato kao celine pomalo skripe.evo par manje poznatih pesama

http://www.youtube.com/watch?v=sVvtIS2YGVI&fmt=18 kao sto pise u komentarima,4.19

http://www.youtube.com/watch?v=HilxJ0rvRWE&fmt=18 navodno prva rep pesma ikada

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh... :)

na početku skoro neprepoznatljivo, i da ne beše bas linije, :) ali šta čovek svira, pa neverovatno! ne treba mu vokal!

 

jedina zamerka je što je vaistinu predugo. l.wing treba da traje ograničeno, da bi čovek želeo ponovo i ponovo da je preslušava, i da bi se održao onaj utisak kontinuiteta i cikličnosti početak--kraj--početak--kraj--početak.... na mene bar tako deluje :D kao i većina jh pjesmica.. ali dobro, to je montgomerijev način i odlično zvuči zaista

 

laku noć. uz little wing :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

спавај чврсто, сањај влажно. нови слоган рекламе за јастук.

 

апсолутно се л.винг може посматрати из 1.000.000 углова. код Стивија Реја је рецимо карактеристично то што га свира 10 минута почетак-крај-почетак-крај. мислим да је разлог што у времену када је то снимао, није постојала дигитална технологија па је сва могућност на страни да ће песма која поседује толики ''осмнес'' (awesomeness) да буде бар 3 пута поновљена са касетле, плоче.

 

крејзи, бат најс.

 

SRV - литл винг

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=4pSLmxBh5cQ...ated&fmt=18

i zanimljiva prica

Jedan poznati beogradski muzičar je u javnosti godinama "prosipao" priče (a i još uvek to radi) o Jimi Hendrixu kao o muzičaru koji nije voleo ni koristio efekte i tehnologiju već je samo svojim sposobnostima (koje ja ne osporavam) i prstima iz gitare izvlačio revolucionarne zvukove. A Hendrix je u stvari sarađivao sa Mr. Roger Mayerom koji je bio oficir za "vojne eksperimente sa zvukom i vibracijama" u British Admirality! Mr. Mayer je pravio specijalne efekte samo za Jimija (doduše nešto pre toga je napravio par stvari za Jimmy Pagea i Jeff Becka), od kojih je najpoznatiji - Octavia (modifikator frekvencije zvuka za oktavu više). Jimi je imao modifikovane wah-wah pedale i fuzz pedale, ... i mnoge druge efekte Mr. Mayera koji još uvek nisu na tržištu zato što su mnogi prototipovi napravljeni samo za Jimija izgubljeni su posle njegove smrti. Hendrix je koristio i Uni-vibe koji je kombinacija chorus, vibrato i phaser efekata - sve u jednom! Da ne govorimo tek o studijskim manipulacijama Eddie Kramera (Hendrixovog snimatelja) "tape flanging", stereo panovanju eha i sličnim stvarima koje su u ono vreme zvučale kao da Jimi dolazi sa Jupitera. Uživo, Hendrix bi uvek na bini imao "samo": wah-wah, fuzz face pedalu, Octavia pedalu i Uni vibe - sa dodatnom pedalom koja bi mu menjala mnogobrojne funkcije. Znači, sve što i dan danas praktično nije prevaziđeno i čija re-izdanja i varijacije i danas koriste razni gitarski heroji, npr. i Joe Satriani i Steve Vai i Mike Stern ... i mnogi drugi.

http://www.barikada.com/interviews/2008-01...islav_mitic.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

steta je prava sto se ovako malo kazuje ovde o ovom coveku.. zapravo nije steta... al ono... ako se na ovom forumu prica o svim greg howeima i steve vaiima, zasto ne onda o glavnome, boga ti?

 

jednostavno hendza jeste najbolji...

 

sad mnogi ce reci, diskutabilno, stvar ukusa, prevazidjen je, ovo ono, tehnika...

 

ljudi...

 

Hendza.. pa deset mesta iza njega neko drugi

 

jednostavno... tako je

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro kopao nešto po podrumu, i naiđem na neko izdane Politikinog zabavnika, unutar istog priča o Hendrixu, napisana od strane Dejana Cukića. :)

 

Pa Cukić je imao svoju rubriku za pisanje o muzici, do prije 2 godine, čini mi se. Iako mi je njegova pojava :puke: imao je interesantnu priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro kopao nešto po podrumu, i naiđem na neko izdane Politikinog zabavnika, unutar istog priča o Hendrixu, napisana od strane Dejana Cukića.

 

Nista cudno, poznato je da se Cukic bavio novinarskim poslom pisuci za casopis “Rock” jos u prvoj polovini 80-ih, te da mu je uza specijalnost zivot i djelo Frank Zappa-e.

 

No, nazad na temu. Zanimljivo je kako su se The Cure potrudili da (malo je reci) obrade Foxy Lady:

Link

 

Na pamet mi padaju oni Bajagini stihovi ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...