Jump to content

Recommended Posts

ti mu skuvaj kafu pa sprzite koji dzokavac i krenite da podjebavate ljude po gradskom prevozu u saobracajnom spicu

:):) :)

sve shto su sveti oci pisali kroz istoriju je istina.

Stvarno rogozube, mogao bi jednom i da das dokaz za potkrepljenje svojih tvrdnji, umesto da samo ponavljas iznova i iznova da je sve sto pise u Bibliji ziva istina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka religija služi isključivo sebi! A hrišćanstvo je jedna nihilistička religija koja svojim dogmama obesmišljava svako lično usavršavanje, jer će rajska utopija pripasti samo odabranima (hrišćanima i nikom drugom). Ono je totalitarno, jer je bezbroj puta u istoriji pokazalo svoju destruktivnu moć u zatomljivanju ljudskih razlika, insistirajući na jednobraznosti, slaveći poniznost, a ne dostojanstvo i ponos, slaveći utapanje individue u stado, a ne ličnu slobodu, slobodu izbora, razuma i stvaralaštva. Ono se oslanja na najniže ljudske osobine, od smrtnog straha do socijalne i kulturne zavisti. Najmračniji i najnazadniji period evropske istorije je upravo onaj u kome su Crkve imale dominantnu ulogu u državnom i društvenom životu i čovek je oslobođen tek onda kada je njihov uticaj sputan vrednostima antičke kulture koje je hrišćanstvo uništilo (Nastupio je period humanizma i renesanse).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka religija služi isključivo sebi! A hrišćanstvo je jedna nihilistička religija koja svojim dogmama obesmišljava svako lično usavršavanje, jer će rajska utopija pripasti samo odabranima (hrišćanima i nikom drugom). Ono je totalitarno, jer je bezbroj puta u istoriji pokazalo svoju destruktivnu moć u zatomljivanju ljudskih razlika, insistirajući na jednobraznosti, slaveći poniznost, a ne dostojanstvo i ponos, slaveći utapanje individue u stado, a ne ličnu slobodu, slobodu izbora, razuma i stvaralaštva. Ono se oslanja na najniže ljudske osobine, od smrtnog straha do socijalne i kulturne zavisti. Najmračniji i najnazadniji period evropske istorije je upravo onaj u kome su Crkve imale dominantnu ulogu u državnom i društvenom životu i čovek je oslobođen tek onda kada je njihov uticaj sputan vrednostima antičke kulture koje je hrišćanstvo uništilo (Nastupio je period humanizma i renesanse).

 

Хришћанство није теорија да би могла имати свој корјен у нихилизму,хришћанство је живот.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
ti mu skuvaj kafu pa sprzite koji dzokavac i krenite da podjebavate ljude po gradskom prevozu u saobracajnom spicu

 

Za ovo Staljine od mene imas pivo :pivopije: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka religija služi isključivo sebi! A hrišćanstvo je jedna nihilistička religija koja svojim dogmama obesmišljava svako lično usavršavanje, jer će rajska utopija pripasti samo odabranima (hrišćanima i nikom drugom). Ono je totalitarno, jer je bezbroj puta u istoriji pokazalo svoju destruktivnu moć u zatomljivanju ljudskih razlika, insistirajući na jednobraznosti, slaveći poniznost, a ne dostojanstvo i ponos, slaveći utapanje individue u stado, a ne ličnu slobodu, slobodu izbora, razuma i stvaralaštva. Ono se oslanja na najniže ljudske osobine, od smrtnog straha do socijalne i kulturne zavisti. Najmračniji i najnazadniji period evropske istorije je upravo onaj u kome su Crkve imale dominantnu ulogu u državnom i društvenom životu i čovek je oslobođen tek onda kada je njihov uticaj sputan vrednostima antičke kulture koje je hrišćanstvo uništilo (Nastupio je period humanizma i renesanse).

 

slazem se svime sto si rekao.ali treba znati da humanizam nije totalni povratak anticke kulture vec je samo hriscanstvo u drugom pakovanju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi hristov dolazak je blesavost..Nema potrebe za kisama sumpora i slicnim sranjima,sami cemo sebe istrebiti :no:

Elem,Slazem se sa persijskim macorom donekle...ali samo donekle.Hriscanstvo su takvim ucinili "sveti oci" koji samo pisu istinu (Zemlja je ploca i univerzum se vrti oko nje,to je istina,zar ne?Da,Rogi,i pravoslavna crkva je furala tu dogmu) koji su tim putem drzali masu u neznanju i pokornosti.Izvorno Isusovo ucenje nema AMA BAS NIKAVE veze ni sa cim sto se danas smatra hriscanstvom (ni pravoslavljem,ni rimokatolicanstvom,ni protestantizmom). tako da bih iskulirao malo sa napadom na Isusa i usmerio to na te "crkve".isus je bio mali hipik.Imao je lepu ideju,koja je,zbog ljudske prirode,jelte,nemoguca(kao i,jelte,komunizam).

Ne moze niko da me ubedi da ce velicanstveni,zaista sveti ljudi poput Gandija da idu u pakao,a oni frikovi poput Pahomija i Amfilohija da idu u Raj jer su pravoslavni.Get the fuck out of here.Onda i jeste nihilisticka,jerbo ce 80% planete u pakao samo zato sto su u pogresnoj religiji.

 

ja se malo raspiso i otisao u off,pardonirajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ovako evo sada cu navesti vrednosti koje zivotinje imaju.primer toga su zivotinje koje zive u coporu i zajedno stite maldunce.sada ako je jedna jedinka u coporu sprema da svoj zivot radi odbrane mladunaca copora onda je zrtvovanje sebe za vishe cilj u ovom slucaju copor.

 

čopor je vrijednost? :)

stvarno što Rogozub reče, ovog treba banovati zbog gluposti.

Čopr se zasniva na najobičnijoj sličnosti između jedinki i borbi za opstanak, dakle najčistijem instinktu. Vrijednosti se s druge strane bave i saradnjom sa Drugim, ono što životinje NIKAD nisu i nikad neće uraditi.

 

previshe je ljudi na planeti i broj ljudi samo nastavlja da raste.sada citava divlja prostranstva se unistavaju da bi se stvorio prostor za obradive povrsine.i kada broj stanvnika u odredjenoj oblasti prevazidje kapacitete za stvaranje hrane onda se javlalja glad kao sada u africi.e sada u toj situaciji najracionalnije je da se nemeshamo tu i da ostavimo da se sam od sebe problem reshi.medjutim hriscani nesposobni da shvate kako priroda funkcionise uzimaju i shalju pomoc u izgladnela podrucija

 

Afrika je danas tu gdje jeste zahvaljujući evropskom kolonijalizmu. Evropljani su izvršili zločin, oni su osudili na smrt te ljude i platiće na ovaj ili onaj način.

 

-----------------------------------

 

 

 

pa ti kenjash. bash sad znam u kojoj knjizi sam to prochitao, i josh gde u toj knjizi pa da ti navedem. pogledaj na vikipediji

 

pa lijepo, da si čitao, znao bi da su o Spartancima pisala samo tri pisca, to jest oni su najznačajniji. prvi je Herodot, drugi je Tukidid i treći je Plutarh. Sve poslije toga su interpretacije, dointerpretacije, nadinterpretacije, wikipedije.....

 

je postojala mnogo pre platona.

 

U Egiptu, zar ne?

 

I pošto nisam filozof, evo jednog copy/paste uticaja Platona na hrišćanstvo

The Apologists: Christian Doctrine as Purified, Definitive Greek Philosophy

God as Immutable: Forsaking Hebrew Ideas

The (Eventual) Triumph of Dualism: Nature vs. Spirit, Body vs. Mind

Creation: Forms are the Creative Thoughts of God; Prepares way for Ex Nihilo; Inspires Neo-Platonic Hierarchy of Being

Incarnation: Jesus Christ as Perfect Instantiation of The Logos

Society: The Great Accidental Social Experiment Based on the Republic

Mysticism: The Beatific Vision (of the Forms)

 

 

ali joj je rekao- idi i ne greshi vishe. dok trgovcima u hramu nije to rekao, vecj uzeo bich i isterao ih bijucji ih.

 

ali je nije a priori odbacio i gađao kamenjem, a ti jesi.

 

 

uopshte NIJE platonistichko uredjenje. ja se hvatam za slamku? pa to da li je na vlasti jedan chovek ili jedan stalezh, i to da li je porodica osnovna jedinica drushtva su osnovne stvari a ne slamke.

 

kada razni uchenjaci prichaju kako je nasledje pravoslavlja platonistichko, uglavnom to rade da bi uporedili sa papistichkim aristotelovskim nasledjem i njihovim sholasticizmom. a zvanichno uchenje papicja od 19og veka je tomizam, a akvinski je bio aristotelovac. dakle, sholasticizam pochiva na racionalizmu, jer je aristotel teoriju (theoria, conteplatio) smatrao razumskim procesom, dok ju platon smatrao religioznijim i mistichnijim. inache, drushtveno uredjenje u srednjovekovnim hrishcjanskim drushtvima ima malo veze sa platonom.

 

Kad je Carigrad već bio blizu propasti, većina njegovih učenjaka se preselila u Italiju. Ono što su donijeli Italijanima, do tada zadojenim rimskim misliocima i Aristotelom, jesu Platon i grčki tragičari. Počinje da se razvija misticizam na Zapadu.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogao bi jednom i da das dokaz za potkrepljenje svojih tvrdnji, umesto da samo ponavljas iznova i iznova da je sve sto pise u Bibliji ziva istina..

kad vecj znash da ponavljam iznova i iznova, onda prochitaj malo to shto sam ranije pisao da ne bi morao 800 puta da ponavljam zashto mislim da je sve shto su Sveti Oci napisali istina.

 

obesmišljava svako lično usavršavanje

kako si ti dechko glup. kako obesmishljava lichno usavrshavanje, kada propoveda da cje uskoro rajska utopija pripasti onima koji se lichno usavrshavaju?!

 

jer je bezbroj puta u istoriji pokazalo svoju destruktivnu moć u zatomljivanju ljudskih razlika, insistirajući na jednobraznosti

zapravo, greh sklanja razlike i chini od ljudi uniformisane individue, Hrishcjanstvo pravi od ljudi lichnosti.

 

slaveći poniznost, a ne dostojanstvo i ponos

1. poniznost, a ne ponos. dostojanstvo se ne obezvredjuje. 2. kao rezultat filosofije koja kazhe da je ponos dobar a poniznost losha imash drugi svetski rat, a takodje i moderna zapadna civilizacija je poizvod iste te anti-Hrishcjanske misli.

 

slaveći utapanje individue u stado

prochitati koja je razlika izmedju individue i lichnosti.

 

a ne ličnu slobodu, slobodu izbora

ako hocjesh u pakao, niko ti ne brani. evo, ti si vecj na tom putu, niko te ne sprechava.

 

razuma

tvoj razum je trenutno u ropstvu. Hrishcjanstvo oslobacha choveka i njegov razum. sloboda od Hrishcjanstva je sloboda kao shto je vezanost lancima sloboda od nevezanosti lancima.

 

Ono se oslanja na najniže ljudske osobine,

budi kod ljudi, i od njih zahteva, najuzvishenije osobine.

 

Najmračniji i najnazadniji period evropske istorije je upravo onaj u kome su Crkve imale dominantnu ulogu u državnom i društvenom životu

najprosteritenije i najsrecjnije i najsvetlije doba srpske ruske i istorije pravoslavnih naroda je bio srednji vek.

 

zivot je zivot, a hriscanstvo je religija.

vash zhivot je smrt, a Hrishcjanstvo je sloboda.

 

Zemlja je ploca i univerzum se vrti oko nje

koji sveti otac je napisao ovo? navedi. ali nemozhesh da navedesh, nego iznosish bezochne lazhi.

 

Da,Rogi,i pravoslavna crkva je furala tu dogmu

kako te nije sramota, smrdo jedna? dokazhi. pa to ne pishe bre ni u jednoj beletristichkoj knjizi a kamoli negde drugde.

 

\Izvorno Isusovo ucenje nema AMA BAS NIKAVE veze ni sa cim sto se danas smatra hriscanstvom (ni pravoslavljem

izvorno Isusovo uchenje je Pravoslavlje.

 

zaista sveti ljudi poput Gandija da idu u pakao,a oni frikovi poput Pahomija i Amfilohija da idu u Raj jer su pravoslavni

a ti znash da je gandi ZAISTA svet, a da pahomije i amfilohije nisu? ma get the fuck out of here.

 

jerbo ce 80% planete u pakao samo zato sto su u pogresnoj religiji.

dalje, Pravoslavlje ne propoveda da cje samo Pravoslavni spasiti, vecj da cje samo Pravoslavni ucji u raj.

 

U Egiptu, zar ne?

ne, nego bilo gde u svetu.

 

da li se knjige koje si naveo bave Pravoslavljem?

 

ali je nije a priori odbacio i gađao kamenjem, a ti jesi.

a kako jeste a priori odbacio trgovce u hramu?

 

jesu Platon i grčki tragičari. Počinje da se razvija misticizam na Zapadu.

:|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
da li se knjige koje si naveo bave Pravoslavljem?

 

to su jedine knjige koje se bave Spartancima, sve ostalo je pretpostavka na osnovu ovih knjiga. Dakle, daj mi dokaz za bilo koju pravoslavnu pretpostavku, jer dokaz se moze nalaziti samo u te tri knjige.

 

 

a kako jeste a priori odbacio trgovce u hramu?

 

Nije odbacio kurvu, ti jesi, ne mijenjaj teze

 

 

:|

 

To je cinjenica. Ono sto su donijeli vizantijski ucitelji jeste Platon

a i dao sam spisak Platonovog uticaja na hriscanstvo koje izbjegavas

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji sveti otac je napisao ovo? navedi. ali nemozhesh da navedesh, nego iznosish bezochne lazhi.

 

Nije bitno koji je napisao ili da li je napisao uopste, cinjenica je da je crkva proganjala sve pristalice heliocentricne teorije(Kopernik, Galilej...)

 

A u bibliji ima vise navoda da je Zemlja"cvrsto ukopana i da se ne moze pomerati", mogu i da potrazim tacno gde, ako zelis...

 

 

dalje, Pravoslavlje ne propoveda da cje samo Pravoslavni spasiti, vecj da cje samo Pravoslavni ucji u raj.

 

A sta, ovi ostali cje da bleje ispred? :rolleyes:

 

vash zhivot je smrt, a Hrishcjanstvo je sloboda.

 

Od cega?

 

E da, i jedno licno pitanje za gosn' Rogozuba, sto se toliko ponosis svojim pravoslavljem, a na myspaceu ti kao religisko opredeljenje pise "Catholic"??? Samo sam radoznao, to je sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

rajska utopija

 

Zemlja je ploca i univerzum se vrti oko nje

koji sveti otac je napisao ovo? navedi. ali nemozhesh da navedesh, nego iznosish bezochne lazhi.

 

Da,Rogi,i pravoslavna crkva je furala tu dogmu

kako te nije sramota, smrdo jedna? dokazhi. pa to ne pishe bre ni u jednoj beletristichkoj knjizi a kamoli negde drugde.

Izvorno Isusovo ucenje nema AMA BAS NIKAVE veze ni sa cim sto se danas smatra hriscanstvom (ni pravoslavljem

izvorno Isusovo uchenje je Pravoslavlje.

 

zaista sveti ljudi poput Gandija da idu u pakao,a oni frikovi poput Pahomija i Amfilohija da idu u Raj jer su pravoslavni

a ti znash da je gandi ZAISTA svet, a da pahomije i amfilohije nisu? ma get the fuck out of here.

 

jerbo ce 80% planete u pakao samo zato sto su u pogresnoj religiji.

dalje, Pravoslavlje ne propoveda da cje samo Pravoslavni spasiti, vecj da cje samo Pravoslavni ucji u raj.

 

1)Utopija je to sto ti smatras,sirota malena duso.

2) i 3) iznesi ti svoje dokaze,imbecilu.Mislis da je lako doci do tekstova koje sam ja citao?Potezao sam veze na arheoloskom fakultetu ne bih li ih dobio na bar dan.Sad cu tebi za plezir da ih opet trazim.Za sad da vidis koliko su stameni tvoji argumenti.

4)Pedofilima i nacistima je mesto u Raju?Pih,a ja se nadao da cu sresti Hicu u Paklu.Eh bedaka.

5)Sto neko rece,da nece da bleje ispred?

 

i za kraj

 

aV1EyeNS.jpg

 

PS-Zasto jednosstavno ne iskulirate coveka,ko muvu,prosto?Dajte opet o nihilizmu i pustite ga da piskara sta mu se prohte,a mi o onome sto smo krenuli.Vazi?

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim,ali molim vas,ne nasedajte na provokacije.On je i inace na ovom forumu da bi nas zajebavao.

Elem...

 

Nihilism is the belief that all values are baseless and that nothing can be known or communicated. It is often associated with extreme pessimism and a radical skepticism that condemns existence. A true nihilist would believe in nothing, have no loyalties, and no purpose other than, perhaps, an impulse to destroy. While few philosophers would claim to be nihilists, nihilism is most often associated with Friedrich Nietzsche who argued that its corrosive effects would eventually destroy all moral, religious, and metaphysical convictions and precipitate the greatest crisis in human history. In the 20th century, nihilistic themes--epistemological failure, value destruction, and cosmic purposelessness--have preoccupied artists, social critics, and philosophers. Mid-century, for example, the existentialists helped popularize tenets of nihilism in their attempts to blunt its destructive potential. By the end of the century, existential despair as a response to nihilism gave way to an attitude of indifference, often associated with antifoundationalism.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cinjenica je da je crkva proganjala sve pristalice heliocentricne teorije

ti si debil. to su papisti, ne crkva.

 

A sta, ovi ostali cje da bleje ispred?

otprilike. ako neko ne zasluzhuje muchenje, necje biti muchen, ali nemozhe u raj ako nije Hrishcjanin.

 

Od cega?

od greha i poroka, od djavola.

 

E da, i jedno licno pitanje za gosn' Rogozuba

verujem u jednu svetu sabornu i apostolsku Crkvu. stoji u simvolu vere. katholikos (na eng. catholic) znachi- saboran.

 

iznesi ti svoje dokaze,imbecilu.Mislis da je lako doci do tekstova koje sam ja citao?Potezao sam veze na arheoloskom fakultetu ne bih li ih dobio na bar dan.Sad cu tebi za plezir da ih opet trazim.Za sad da vidis koliko su stameni tvoji argumenti.

lol rolf !!! pa ako si ti debil, neznachi da sam i ja isto. kazhesh neshto debilo, za shta ja, koji sam poprilichno upoznat sa materijom, znam da nije istina, i kazhem ti da dokazhesh, a ti kazhesh da ja dokazhem. po tom sistemu ateisti bi morali da veruju Boga jer nije dokazano da on ne postoji. a ove ja-sam-lik-iz-den-braunove-knjige gluposti mozhesh da prodajesh svojoj babi.

 

Pedofilima i nacistima je mesto u Raju?

ne. ali ovi nemaju veze sa pahomijem i amfilohijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si debil. to su papisti, ne crkva.

Hvala na komplimentu.

Aha, to je otprilike k'o da kazes:"cigane biju skinsi, ali ostali rasisti ne"

 

otprilike. ako neko ne zasluzhuje muchenje, necje biti muchen, ali nemozhe u raj ako nije Hrishcjanin.

Ok, zamisli sledecu situaciju - Neki urodjenik na nekom ostrvu u Pripizdicjima, koji nije imao (ne)srecu da dodje u kontakt sa Hriscjanstvom, umire, i ako je vodio sasvim ispravan i bezgresan zivot(nije krsio 10 zapovesti, niti 7 smrtnih grehova) i verovao u postojanje Boga, nece uci u raj, zato sto ga crkva nije primila u svoje okrilje i zato sto nije postao Hriscjanin???

 

Nebi da vredjam ikoga, inace bi rekao sta zaista mislim o celoj ovoj situaciji mnogo eksplicitinije...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isusovo ucenje nema AMA BAS NIKAVE veze ni sa cim sto se danas smatra hriscanstvom (ni pravoslavljem,ni rimokatolicanstvom,ni protestantizmom). tako da bih iskulirao malo sa napadom na Isusa i usmerio to na te "crkve".isus je bio mali hipik.Imao je lepu ideju,koja je,zbog ljudske prirode,jelte,nemoguca(kao i,jelte,komunizam).

Izvinjavam se sto spamujem, ali onaj dzihad pravoslavac me je bas ubio u pojam!! Elem, potpisujem ovo! Ovo sam i rekla na Ateizam temi a car mi kaze da sam protivrecna ili sta! A zasto treba napadati crkvu?? Jer su Sveto pismo pisali ljudi, jer crkvu vode ljudi koji su za 2000 i kusur godina toliko prilagodili sebi Hristovo ucenje da je to sad jedna takva sprdacina kojom cak ni komunizam ne moze da se ponosi!

 

 

zapravo, greh sklanja razlike i chini od ljudi uniformisane individue, Hrishcjanstvo pravi od ljudi lichnosti.

 

 

1. poniznost, a ne ponos. dostojanstvo se ne obezvredjuje.

 

 

ako hocjesh u pakao, niko ti ne brani. evo, ti si vecj na tom putu, niko te ne sprechava.

 

 

tvoj razum je trenutno u ropstvu.

 

 

 

BLA

 

BLA

 

BLA

 

BLA

 

BLA

Hriscanstvo primorava i oblikuje licnosti po svom nahodjenju!

 

U tvojim postovima vidim mnogo ponosa i gordosti... I ciji je razum u ropstvu?? Toliko si ponosan, sinak, i subjektivan... kako si ti kadar da procenis ko ce na kraju zavrsiti u Paklu? Koliko si siguran da si i ti zasluzio obecani raj?

 

I "Ne moze u raj ako nije hriscanin.." :)

Znaci sve starije religije od Hriscanstva su pogresne?? Pa sto se onda Bog nije javio ranije? Sto je dopustio da vekovi i vekovi ljudske istorije propadnu, sad svi ti ljude bleje ispred, sto bi rek'o Jabba! Pa budi srecan ako uspes da se probijes kroz tu gomilu da bi stigao do kapije! Mada, imas citavu vecnost... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, to je otprilike k'o da kazes:

ne, to je optrilike kao da kazhesh- papisti nemaju veze sa Hrishcjanstvom, jer su menjali Isusovo uchenje.

 

nece uci u raj

necje ucji u raj, ali ako je zhiveo tako, necje biti dozvoljeno djavolima da ga muche.

 

Jer su Sveto pismo pisali ljudi

Sveto Pismo su zapisali ljudi, a pisao ga je Bog.

 

jer crkvu vode ljudi

isto kao shto su i zapisali Sveto Pismo.

 

oblikuje licnosti

kao shto to radi i svaka vera i svako uverenja. isto i vas oblikuje i kontrolishe nevernishtvo. iz razloga shto ste bezbozhnici, vi ste iskontrolisani tako da nemozhete da bude dobri ljudi i da zhivite bez greha.

 

U tvojim postovima vidim mnogo ponosa i gordosti

ponos i gordost su izdizanje zbog svojih zasluga. ja verujem da nemam sopsvenih zasluga. kako mogu da budem onda ponosan i gord?

 

kako si ti kadar da procenis ko ce na kraju zavrsiti u Paklu?

zato shto znam shta pishe u Jevandjelju.

 

Koliko si siguran da si i ti zasluzio obecani raj?

nisam, zato se i trudim.

 

Znaci sve starije religije od Hriscanstva su pogresne??

i starije i novije- sve su delo djavola.

 

Pa sto se onda Bog nije javio ranije?

javio se Adamu, i Noju, i Avramu, i Mojsiju.

 

sad svi ti ljude bleje ispred

pravednici koji su zhiveli pre Hrista su u raju, jer je Gospod, posle shto je raspet, u Veliku Subotu, sishao u sheol (tada josh nije pakao- jer nije bilo muchenja), i propovedao, kao shto je i propovedao na zemlji. Pravednici i ostali koji su ga prihvatili su sada u Raju.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkva nikada nije sputavala?Zasto je onda Galileo spaljen?Kopernik?Jer po tome kako ti pricas i dan danas bi se verovalo da je Zemlja centar svemira,ljudi nikada ne bi otisli na Mesec i zapravo otkrili pre koliko vremena je nastao veliki prasak...Svi bi verovali u to ubedjenje i verovatno cekali da se desi neko cudo,da neko nas otkrije a ne da mi idemo u svemir u potrazi za drugim univerzumom.Ne mozes da budes toliko subjektivan,to sto ti mislis da si pametniji od nas samo oslikava tvoju personu koliko si samoziv i samouveren al sto se toga tice okaci macki o rep.

Onda ide pitanje ko je stvorio boga.Postoji oduvek?Ajde samo molim te reci mi da mozes da zamislis beskonacnost prostora ili vremena u proslosti

 

 

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaahaaa... Znaci Amon Ra, Siva, Zevs, Manitu, i ostali drugari, sve je to Satana licno postavio dok je Bog bio zauzet cirkajuci caj??

Kako li su samo znali za djavola a ne i za Boga... Mudri Satance! I sposoban, nama sta! Kako ih je sve zajebao! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkva nikada nije sputavala?Zasto je onda Galileo spaljen?Kopernik?

papisti NISU Crkva i nemaju veze sa Hrishcjanstvom. vishe puta sam to na ovom forumu pokazao, npr, na temi Pravoslavlje.

 

Jer po tome kako ti pricas i dan danas bi se verovalo da je Zemlja centar svemira,ljudi nikada ne bi otisli na Mesec i zapravo otkrili pre koliko vremena je nastao veliki prasak...

da je kao shto pricham danas se NE bi verovalo da je zemlja centar svemira, ljudi BI otishli na mesec, i opshtepoznato bi bilo da je uchenje o velikom prasku TEORIJA, kao shto joj samo ime i kazhe.

 

koliko si samoziv i samouveren al sto se toga tice okaci macki o rep.

pa i vi mislite da ste pametniji od mene. zato shto sam vernik, u vashim porukama se odnosite prema meni kao nizhem bicju. shto mozhete, da citiram tebe- da okachite machki o rep.

 

Postoji oduvek?Ajde samo molim te reci mi da mozes da zamislis beskonacnost prostora ili vremena u proslosti

da, postoji oduvek. inache, danashnja zvanichna nauka u zapadnom svetu prihvata spinozin opis materije. da je beskonachka, vechna i causa sui. to su isto opisi Boga u Hrishcjanstvu. takodje, ista ta nauka prihvata i beskonachnost prostora i beskonachnost vremena.

 

naci Amon Ra, Siva, Zevs, Manitu, i ostali drugari, sve je to Satana

da, to se sve dela djavola.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam te pitao sta nauka obuhvata,ako bog postoji oduvek kako bi onda ti u glavi zamislio to oduvek?ne mozes,kao nijedan homo sapiens na ovom svetu ne moze da zamisli tako da ti ta bas i nije na mestu da bog postoji oduvek.

ok kapiram ja ljudi su tada tako mislili ali to se danas kosi sa savremenom naukom pa i danas kao i pre 1000 i pre 5000 godina postoje oni koji su verovali u jedno i oni koji su verovali u drugo

 

nas mozak nema funkcionalnost da spozna cetvorodimenzionalni svet,isto kao sto neka zivotinja ne moze da spozna trodimenzionalni.objasni ti psu cemu sluzi zgrada,avion,objasni bubasvabi kako se upravlja brodom?objasni isto tako coveku beskonacnost vremena ili prostora?to je nazalost jos uvek nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ja dzaba pricam... :( kad se svi pecate na Rogozubove stupidarije :( Breee,bar ti Josife i ti faustka,bar sam vas smatrao za promisljene...pustite coveka da serenda,nazdravlje mu raj ako ce takvi tamo da cuce.Ja onda odoh ka Satani,sve nogama u dupe.

 

1. Origins of nihilism

 

"Nihilism" comes from the Latin nihil, or nothing, which means not anything, that which does not exist. It appears in the verb "annihilate," meaning to bring to nothing, to destroy completely. Early in the nineteenth century, Friedrich Jacobi used the word to negatively characterize transcendental idealism. It only became popularized, however, after its appearance in Ivan Turgenev's novel Fathers and Sons (1862) where he used "nihilism" to describe the crude scientism espoused by his character Bazarov who preaches a creed of total negation.

 

In Russia, nihilism became identified with a loosely organized revolutionary movement (C.1860-1917) that rejected the authority of the state, church, and family. In his early writing, anarchist leader Mikhael Bakunin (1814-1876) composed the notorious entreaty still identified with nihilism: "Let us put our trust in the eternal spirit which destroys and annihilates only because it is the unsearchable and eternally creative source of all life--the passion for destruction is also a creative passion!" (Reaction in Germany, 1842). The movement advocated a social arrangement based on rationalism and materialism as the sole source of knowledge and individual freedom as the highest goal. By rejecting man's spiritual essence in favor of a solely materialistic one, nihilists denounced God and religious authority as antithetical to freedom. The movement eventually deteriorated into an ethos of subversion, destruction, and anarchy, and by the late 1870s, a nihilist was anyone associated with clandestine political groups advocating terrorism and assassination.

 

The earliest philosophical positions associated with what could be characterized as a nihilistic outlook are those of the Skeptics. Because they denied the possibility of certainty, Skeptics could denounce traditional truths as unjustifiable opinions. When Demosthenes (c.371-322 BC), for example, observes that "What he wished to believe, that is what each man believes" (Olynthiac), he posits the relational nature of knowledge. Extreme skepticism, then, is linked to epistemological nihilism which denies the possibility of knowledge and truth; this form of nihilism is currently identified with postmodern antifoundationalism. Nihilism, in fact, can be understood in several different ways. Political Nihilism, as noted, is associated with the belief that the destruction of all existing political, social, and religious order is a prerequisite for any future improvement. Ethical nihilism or moral nihilism rejects the possibility of absolute moral or ethical values. Instead, good and evil are nebulous, and values addressing such are the product of nothing more than social and emotive pressures. Existential nihilism is the notion that life has no intrinsic meaning or value, and it is, no doubt, the most commonly used and understood sense of the word today.

 

Max Stirner's (1806-1856) attacks on systematic philosophy, his denial of absolutes, and his rejection of abstract concepts of any kind often places him among the first philosophical nihilists. For Stirner, achieving individual freedom is the only law; and the state, which necessarily imperils freedom, must be destroyed. Even beyond the oppression of the state, though, are the constraints imposed by others because their very existence is an obstacle compromising individual freedom. Thus Stirner argues that existence is an endless "war of each against all" (The Ego and its Own, trans. 1907).

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...