Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

Ja muziku posmatram globalno a ne samo na lokalnom nivou.Kakve veze to ima sto su oni jedini u Srbiji koji sviraju tako nesto? Los mi taj argument "bolje to nego ovo" ili "jao pa jedini su ovde".Zasto se ogranicavati na vlastitu sredinu? Consecration su bend koji je prevazisao mnoge domace okvire i kao takvi od mene dobijaju iskrenu i direktnu kritiku i imace je uvek,kao i podrsku naravno.Bend su koji rame uz rame moze da stane sa svim bendovima koji furaju slican fazon 'zike

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je to ko sta svira i da li to zvuci ovako ili onako vec postala toliko otrcana fraza. Meni je kod benda vazna atmosfera pesama, energija i ono sto bend prozivljava na sceni dok svira tu muziku. Ako ja tu vidim iskrenost, pozrtvovanost i profesionalizam onda me ne interesuje da li to zvuci ovako ili onako, vazno je da ljudi znaju da naprave atmosferu i stoje iza svakog stiha, tona i situacije na bini. Necemo sad valjda svi pasti na to da pricamo kako posle Woodstocka nista novo nije izaslo, manite se tih prica. Nek svira ko sta hoce, kome se ne svidi neka ne slusa i gotovo. Kad vec pricamo o nekoj globalnoj sceni, ja stojim iza toga da su Ex Yu bendovi iz osamdesetih bili domaci zadatak za svetsku scenu. Na prvom mestu Borghesia, Transmisia, Laibach, Paraf....

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

nismo mi krivi sto smo slusali isis i jesu 2003. i 2004. kad ih niko nije slusao ovde i onda te nase pesme smislili 2005. kada takodje nije bilo mnogo ljudi koji su to slusali. i onda dobili mogucnost da ih snimimo tek 2009. a u svetu se pojavilo milion klonova u medjuvremenu.

 

plus sto je drugi isisov album drugacije zvucao od naseg drugog ali nema veze. meni je nas drugi album blizi njihovom petom albumu, ali to je vec subjektivno...

 

a kapiram i da nije isto kad se trudis da kopiras nekog i onda to zvuci provaljeno, jeftino i glupo, ili kad nesto volis da slusas i to ti se podsvesno uvuce pod kozu pa se samim tim odrazi i na tvoj muzicki/sviracki dojam.

 

tekstova ima u blogu na nasoj myspace stranici - http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseact...logId=459549362

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Duruman

 

Slazem se sa tobom oko vecine toga ali mene licno ne radi taj trip da bend samo dobro zvuci i da radi nesto iz srca i te fore.Previse je toga proslo kroz moje ushi tako da sam probirljiv sto bi se reklo.Ne kazem da bend mora da ima posto potom svoj vlastiti fazon (pobogu,naravno da moraju da imaju neke uzore i da crpe inspiraciju iz odredjenih bendova) ali slicnosti su na jednom poprilicno visokom novou sto mene malo odbija jebiga...To vazi barem za ovu pesmu Somna

 

@ Niking

 

Prilicno ti neoriginalna fora da spustis nekome ako si na to ciljao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Danilo

 

Matori nemoj da me pogresno shvatis.Nisam ja rekao da si ti ili ko vec u bendu plagijator,daleko od toga skroz.I sam imam masu pesama iza sebe i mogu da te razumem i znam dobro sta pricas.Normalno je da ce i nesvesno da uradis neke stvari,da ti se podvuku pod kozu sto bi se reklo jer odredjeni bend vrsi podsvesno veliki uticaj na tebe.Ista stvar je ne samo kod tebe ili mene vec kod svakoga.Meni je ok i nije strasno ako se takve stvari provlace kroz 2,3 pesme ali kada ceo album zvuci tako onda me malo odbija jer zelim da cujem spoj vise aranzmana recimo ili neku interesantnu foru...ne mora to da bude originalno samo neka je dobro skockano.Ne znam kako drugacije da opisem ono na sta ciljam.I dobru si paralelu napravio sa vama i Panopticonom ako se ne varam :)

Jbg izvini ako je moja kritika delovala malo grubo,ja volim da kazem ono sto mislim kada je dobar bend u pitanju.Nisam od onih sto se uvlace u bulju i glume drugara nekog i kao sve je super samo zato sto znam Danila ili Lazu pa kao da im se ne zamerim i da se oni ne smore...To je bullshit..Aj ziv bio

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kapiram sta pricas, meni je prvom muka kad cujem bendove koji ubace red dranja i rifova, pa red nekih bljutavih klin deonica koje zvuce bas grozno.. i to sve zato sto je to mozda u tom trenutku "in" u nekim indie metal underground krugovima ili stagod.

 

samo kazem da je glupo da zbog toga budemo sad u fazonu "e ove pesme sto smo napisali pre 4 godine, aj da ih ne snimamo i izdajemo sad, sad to nekim likovima nije kul da se svira, provaljeno je".

 

jbg meni je isis bas revolucionaran bend, ono, osim kid a, oceanica i buriala od 2000. naovamo nista toliko epohalno u muzici nisam cuo da me bas pogodilo.

 

svih 5 pesama na novom albumu imaju neki svoj karakter, ali se krozi njih provlaci i neka zajednicka crta. aligator ima drugi feel, idiot neki svoj, djavo neki treci itd.

 

ja bih najvise voleo da odmah sutra udjemo u studio i napravimo pesme za treci album, al jebaga, kasnimo za samim sobom sto se snimanja i izdavanja tice, sta sad da se radi.

 

sto se spota tice, drago mi je da se ljudima svideo. meni je spot bas bas super jer sam reziserima/montazerima i kamermanu dao odresene ruke da naprave potpuno svoju viziju kako su doziveli pesmu. ajde sto se zamalo nisam onesvestio kad sam saznao da HD kamera koju smo iznajmili vredi 6000 evra, nego sto su neki kadrovi ispali prelepo i bas onako kako bih ih ja uradio a ne bih imao pojma da ih napravim jer o video produkciji, kameri, montazi i svemu tome znam jako malo.

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kul sve,kapiramo se....nismo od juche sto bi se reklo :) Samo bih se nadovezao na tu tvoju konstataciju o revoluciji od 2000 na ovamo i ja licno bih dodao Songs For The Deaf i Leviathan ;) Vidis od svih Isis-a Oceanic mi nije nesto....mnogo sam veci fan Panopticona i In The Absence Of Truth...Nego jel nije tajna koliko ste platili iznajmljivanje HD kamere? Neki kadrovi su stvarno super i to ne sporim i to pogotovo druga polovina spota mi je dobra....Voleo bih da je ceo odradjen u tom fazonu ali jbg sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

исповедићу се:

ја сам првих пар секунди спота мислио да је оно лазарова грива, и чекао сам да улети и брада у кадар - док се нисам сетио да се остригао још прошле године.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...