Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

Uzmi malo čitaj Andrića, Selimovića, Crnjanskog i Kiša umesto stripova, pa se vrati da mi kažeš jedan jedini događaj ili emociju koja se može izreći na engleskom, a na srpskom ne. To što je tvoj rečnik siromašan ne znači da je srpski takav, a to što si napisala "mnogo više adekvatnijih" takođe pokazuje da si i nepismena koliko i neobrazovana.

 

EDIT: Sad videh u profilu da ti je 28 godina. Mene bi iskreno bilo sramota.

 

slazem se.ovo sto je on rekao idiotski.ajde razumem da neko kaze da je bolje za domace metal bendove da prave tekstove na engleskom,sa time bi i mogao da se slozim nekako jer je metal takva vrsta muzika da to lezi.ali da neko kaze da je srpski siromasan to je vec uvredljivo

 

 

Zato sto nisu iskreni. Tekstovi samo na Srpskom a jedina, ponavljam jedina alternativa je Rumunski.

 

rumunski nije los,volim da slusam rumunsku narodnu muziku

 

По мени, бендови треба да комбинују српски и енглески. Као што то ради нпр. Wolf's Hunger.

 

da to nije lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

mislim da i nije toliko važno na kom se jeziku pišu tekstovi, mnogo volim da čujem dobar tekst na srpskom, ali generalno što sam do sad slušao, engleski mi zvuči prihvatljivije za metal muziku i to je nešto na što sam navikao... zato je velika prednost kad vidim da neki bend napravi tekst na srpskom koji zvuči moćno. Mislim da je glupo da ljudima smeta kad domaći bend napravi tekst na engleskom, pogotovo ako je tekst dobar.. naravno, slažem se za tvrdnju da bendovi koji nisu sa engleskog govornog područja znaju da zajebu, posebno oni koji pokušavaju da što više napune tekstove nesvakidašnjim izrazima, samo da poboljšaju sveukupni utisak o njihovom znanju engleskog jezika.. slažem se i za Block Out, takođe...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знаш ли колико бендова има који не певау на енглеском, а јебу кеве?

 

Ево, узми за пример Xeohl из Француске. Њима је све апсолутно на матерњем језику па опет разбијају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како? Никад чуо. :icon_ne:

Ја не слушам ни један бенд који пјева на језику који не разумијем осим Арије али ту ипак схватим поенту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Текст је и мени веома битан, код било ког бенда, али има изузетака који праве изузетно добру музику, иако кад прочитам текст не разумем ама баш ниједну реч (:) ) али је добро све уклопљено. Е, онда треба да се дркаш око превођења. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

nisam govorio o srpskoj folk muzici vec o metalu.i razumem recimo death metal bendove koji prave muziku na engleskom,ovako i onako tekst se ne razume.ali praviti recimo black metal na engleskom u srbiji je besmisleno

Edited by Divlji Tigar
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim nijedan validan razlog zasto pevanje ne bi bilo na maternjem jeziku.

srpske pesme se pisu na srpskom jeziku. ako nekog stranca zanima, prevedes kako znas i stavis na sajt.

najbolje se izrazis kad pises na svom jeziku. plus strancima to zvuci egzoticno, stoga imas i tu publiku.

imas naravno promasaja gde glupo zvuci, ali to je problem tekstopisca i takvih promasaja imas dosta i u pesmama na engleskom.

a neki jednostavno forsiraju engleski a ne znaju dovoljno i lupaju samo reci koje znaju.

 

A zasto Opeth , Meshuggah , In Flames , Arch Enemy , zasto oni pevaju na Engleskom ? Veoma jasan razlog , trziste.

 

Isto to rade i ovde u Srbiji , ali ne uspevaju kao napomenuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim nijedan validan razlog zasto pevanje ne bi bilo na maternjem jeziku.

srpske pesme se pisu na srpskom jeziku. ako nekog stranca zanima, prevedes kako znas i stavis na sajt.

najbolje se izrazis kad pises na svom jeziku. plus strancima to zvuci egzoticno, stoga imas i tu publiku.

imas naravno promasaja gde glupo zvuci, ali to je problem tekstopisca i takvih promasaja imas dosta i u pesmama na engleskom.

a neki jednostavno forsiraju engleski a ne znaju dovoljno i lupaju samo reci koje znaju.

Uzmi za primer finski. Naslovi pjesama Moonsorrowa i mnogih drugih bendova zvuče ko posran majmun, a ne egzotično. I tako sa milion drugih jezika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...