Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Imam i ja te crviće. :da: Burazer je tako kupio Warcraft i Starcraft - male pare, a beskrajna zabava. Splinter Cell je jeftin, a od trojke postoji multiplejer, tako da se i to isplati. Da ne spominjem još klasičnih pucačina i strategija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nekako nemam želju da kupujem original igrice, osim ako nemaju dobre online modove. Imam samo jednu original igricu (RaceOn) koju sam kupio radi online igranja. Jedina izdanja koja bih htio da kupim su odredjeni kolektors edišni ali onda vidim cijenu i odustajem.

 

A kupuješ muziku? Igre koje baš volim, isto kao i muzika i filmovi hteću da imam fizičku kopiju pored sebe koja nikad ne zastareva. Na primer ja igram igre aktivno 1998/1999 i kupio sam bezbroj piratskih igara(Banovo Brdo je jedno vreme bio centrala za pirate igara) do sada. Ali sad u 2011 kod sebe mozda imam svega par tih igara. Sve je negde nestalo ili izgubljeno ili ja dao pa taj nikad nije vratio. Originale mnogo bolje čuvam, i tu su za vek vekova. Shvatam da kroz koju godinu kada mi se igra neki kult samo bez problema skinem sa police i on je uvek tu.

 

 

Isplati se kupovati nekada stare kultove kada im cena dođe ispod hiljadu kinti, a dosta njih ima neki zanimljiv online koji se još uvek pika. :da:

 

Naravno, puno ti srce kada pazariš jeftino neki original. Evo ja sam tako pre pola godine kupio Another World i Beyond Good and Evil.

 

 

Igre kupujem samo preko Steama.

 

SMEĆE! To je isto ko kupovati MP3 sa Amazona, totalna glupost.

 

Ima igara i u "Big Bang-u", neke su i jeftinije nego u "gameS-u".

 

Identične su cene samo nekad ovi brže ažuriraju pojeftinjenja, a nekad ovi drugi. Inače meni je taj GameS fantom. Kako je moguće da su oni otvorili toliko prodavnica po Beogradu(i u Novom Sadu i Nišu), koje se samo specijalizuju za prodaju igara i još da imaju prihode. Ko da je Beograd postao pravi evropski grad i svi kupuju originale, a još su sasvim fino snabdeveni.

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre oko dve godine sam pazario Medieval 2: Total War Gold Edition (M2TW + Kingdoms ekspanzija) za 1000 zlatnika, a sam M2TW je koštao 1600 zlatnika iz nekog razloga :) Lepo sačekati da padnu cene pa kupovati. Eno Shogun 2 je koštao oko 5000+ zlatnika a sada se već može pazariti za 3000 i manje. Kada se pojave, igre su kod nas u prodavnicama izgleda skuplje nego na netu ili prodavnicama u inostranstvu, što i nije čudo, pošto imamo, hm, dve ili tri prodavnice u kojima je moguće kupiti igre koje su napravljene u veku u kom živimo :)

 

EDIT: I da, pohvale toj gameS prodavnici, posebno za količinu novih igara koje imaju u ponudi. Otprilike sve što je marketinški fino ispromovisano oni imaju na policama.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kupuješ muziku? Igre koje baš volim, isto kao i muzika i filmovi hteću da imam fizičku kopiju pored sebe koja nikad ne zastareva. Na primer ja igram igre aktivno 1998/1999 i kupio sam bezbroj piratskih igara(Banovo Brdo je jedno vreme bio centrala za pirate igara) do sada. Ali sad u 2011 kod sebe mozda imam svega par tih igara. Sve je negde nestalo ili izgubljeno ili ja dao pa taj nikad nije vratio. Originale mnogo bolje čuvam, i tu su za vek vekova. Shvatam da kroz koju godinu kada mi se igra neki kult samo bez problema skinem sa police i on je uvek tu

Prva stvar, primjetićeš koju muziku kupujem, ako posjetiš onu temu namijenjenu za to. ;)

Znači, kupujem isključivo stvari koje uz dobru muziku imaju i lijep omot i pakovanje, da odaju kompletan utisak jednog umjetničkog djela.

Problem sa igricama je što je većina pakovana po principu "plastična kutija, cd i knjižica i jebi se". Pojedine igrice su za mene umjetnička djela i volio bi da ih i pablišeri tako tretiraju.

Druga stvar je prosta, pogledaj cijenu nove muzike i cijenu nove igre. :)

SMEĆE! To je isto ko kupovati MP3 sa Amazona, totalna glupost.

istina, steam sam od skoro počeo da koristim, sa svega dvije igrice ali mi se sviđa koncept, i planiram u budućnosti da eventualno da kupujem fizičke kopije kad nabasam na neki sweet deal pa da ih registrujem na steamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steam je super, jer me stvarno boli kurac da moram da držim CD u kompu da bih igrao original, a pritom mi lepo i uredno apdejtuje sve + imam igre koje sam kupio na bilo kom kompjuteru za koji sednem (super za odlazak na more).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steam je super, jer me stvarno boli kurac da moram da držim CD u kompu da bih igrao original, a pritom mi lepo i uredno apdejtuje sve + imam igre koje sam kupio na bilo kom kompjuteru za koji sednem (super za odlazak na more).

Mislim da kad registruješ igricu na steamu više ne treba cd za pokretanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate li preporuku dje kupiti igrice u bg-u a da to nije gameS i ona radnja u podzemni kod vuka? Konkretno oću da kupim battlefield bad company 2 ali u gamesu je preskup, a u drugoj ovoj prodaju samo key koji je jeftin, ali bi da imam fizičku kopiju igre.

 

Ja sam ovde Battlefield 3 našao najeftinije za 3000 din, a Bad Comapny isto najeftinij je 3000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da kad registruješ igricu na steamu više ne treba cd za pokretanje.

 

Da, ali većinu igara koju kupiš u maloprodaji ne možeš da registruješ na Steamu, to je fora.

 

Nisam upoznat sa terminom, objasni da ne nagađam. ;)

 

rendišem = hrčem

Share this post


Link to post
Share on other sites

To već ima smisla, makar više nego Lunarova avangardna ideja.

 

Imate li preporuku dje kupiti igrice u bg-u a da to nije gameS i ona radnja u podzemni kod vuka? Konkretno oću da kupim battlefield bad company 2 ali u gamesu je preskup, a u drugoj ovoj prodaju samo key koji je jeftin, ali bi da imam fizičku kopiju igre.

Cena je ista i ovde, ali možda zatreba kome link... http://www.computerlandgames.rs/index.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali većinu igara koju kupiš u maloprodaji ne možeš da registruješ na Steamu, to je fora.

 

To baš danas saznah kad sam guglao za aktiviranje ovog key-a. Totalno debilna stvar.

 

poručih sa amazona za 17€ BFBC2 sa sve poštarinom. Nisam htio BF3 jer ne znam kako bi mi radio na kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nemačkog amazona?

 

Inače skoro je neki lik zaprosio svoju devojku tako što je napravio neku custome mapu za portal 2. Ali to nije ništa u poredjenju sa ovim. Lik je redizajnirao celu igru i napravio prelepu naraciju, kako bi zaprosio svoju devojku.

 

http://www.bridepop.com/proposal/video-game-hacked-for-geeky-proposal/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...