Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Thelema = VOLJA

 

d4rk3lf, slazem se sa tobom da su ovde neki tekstovi napisani tako da nekoga stvarno mogu da privuku. I sama pokusavam da kazem da je to samo ZVAKA, posle koje se produbljuje cela pricha.

 

A da inache...tacno je da uglavnom kada se desi neko ubistvo, prvo se posumnja na SATANISTE, jel, tako da satanisti ispadoshe krivi za 90% zla na svetu. Po mom mishljenju, malo je ''PRAVIH'' satanista a mnogo vishe foliranata i tih sekti koje su vecinom organizovane da bi ukrale kintu od ,jelte, foliranata koji misle da su satanisti, sa druge strane ima i psiho likova/likusha, i sve sto rede je manje vishe neko bajanje, a ubistva su stvarno redak slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi stavovi satanista su jasni kada znamo da je satanizam suprotnost hrišćanstvu kao jednoj religiji koja, eto, propagira razna uzdržavanja u materijalnom ali i duhovnom aspektu življenja. Izjednačavanje sa božanstvom je jedna druga i vrlo kompleksna priča koju su satanisti banalizovali. Takav stav ne mora da bude loš i ne mora da vodi u ludilo ako ne shvataš Boga kao nešto nedodirljivo, udaljeno, misteriozno itd. dakle, ako ne shvataš Boga kao što to rade Hrišćani. Normalno je da je kod njih izjednačavanje sa Bogom grešno. Međutim, pagansko viđenje Boga je drugačije- božanstvo je uzvišeno ali nije nedodirljivo. Dionizijski kult je podrazumevao stapanje sa božanstvom, Dionisom, kroz jedenje njegovog mesa (meso životinje zaposednute od strane Boga) a kasnije i pijenjem vina (simbola njegove krvi); dalje, germanska ezoterija poznaje Odiane (ne Odiniste) koji na svom putu teže ka poistovećivanju sa Odinom kao arhetipski tragačem za znanjem i Istinom, poštujući ga kao uzora a ne kao Boga koji je nedodirljiv i nedostižan. Mrzi me sad dalje da pišem i objašnjavam, zeza me konekcija :)

 

Hrist je sam rekao: ''Rekoh vam, Bogovi ste.''

npr.: "Odgovori im Isus: "Nije li pisano u vašem Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste! Ako bogovima nazva one kojima je riječ Božja upravljena - a Pismo se ne može ukinuti...''

 

Jovan 10:34-38.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi zanimljivo čuti hrišćane šta misle povodom toga.

 

slazem se sa tobom da su ovde neki tekstovi napisani tako da nekoga stvarno mogu da privuku. I sama pokusavam da kazem da je to samo ZVAKA, posle koje se produbljuje cela pricha.

 

Koga ovo privuče nije ni zaslužio bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ti definitivno ne umijes da citas. Mozda kad bi izbacio taj kurac iz glave, sve bi bilo lakse. Here we go again

 

moj nepismeni crnogorski Srbine...

 

''posmatram ga iskljucivo kao simbol slobodne volje covjeka, odbacivanje laznog morala, Volje, znanja, metafizicke ekstenzije ljudskog ega''

 

kaže se simbol odbacivanjA ako ti je simbol a pošto piše odbacivanjE, ona je to jednostavno potpuno druga prosto-proširena rečenica u okviru te složene rečenice. Nadam se da si ovim nešto naučio o srpskom pravopisu, mislim možda se na dukljanskom piše ''to je simbol odbacivanjE metafizičke ekstenzije ega'', ali na srpskom se to zove nepismenost i izdrkavanje vještački povećanog kurca

 

A zemlja je ravna plocha koja stoji na ledjima dzinovske kornjace.

Mislim, jebe se meni da opravdavam 'satanizam', ali promasujemo temu ako govorimo o necemu sto je najvise doprinijelo stagnaciji civilizacije.

 

 

ajde molim te da mi objasniš kako je to civilizacija stangnirala dok se smatralo da je zemlja ravna ploča, evo milio bih te da mi objasniš.....

 

ali nemoj molim te da kao kriterijum nađeš pronalazak pegle kao napredak civilizacije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim po ovom tekstu, ti ljudi koji pokušavaju da uzdignu satanizam na neki viši nivo uzimaju ideje sa svi strana. Mislim, pričati o starom Egiptu i piramidama..?

Kundalini? Haha, čisto sumnjam da je neko od tih satanjara probudio kundalini, u pozitivnom smislu odn. ka gore, što je tehnika joge, tantre, npr. ''Joge Unutrašnje Vatre''. Pre će biti da su ga budili negativno, ka dole, što je simbolički predstavljeno repom. Igraju se deca.

A najgluplje je što poistovećuju ''prethrišćanske'' Bogove sa Satanom. Posebno rogate. To su radili pre svega prvi hrišćani. smatrajući takve Bogove zlim i đavolskim jer se njihova funkcija uglavnom odnosila na plodnost, kao što je Veles recimo.

Najbolje bi bilo odbaciti sve ovo i nastaviti putem tradicije, jer je očigledno da je taj ''moderni, inteligentni satanizam'' samo bleda kopija paganskih religija čije je ideje random kopirao i pogrešno shvatao.

 

Kundalini, ili penjanje po Stazama OTz ChIIM, nije kompletno ako se ne ide na ''dole'', odnosno, nema Asgarda bez turistickog putovanja do Nifelheima.:DOno sto se uobicajeno naziva ''zlom'', a mislim an hermeticki, ezoterni pojam ''zla'', jeste ono sto bi neki nazvali Univerzumom B, odnosno planom postojanja na kojem se jos uvek nalaze i aktivne su prvobitne forme kreacije, elementi univerzuma koje jos uvek nismo inkorporirali u sebe same, i koje cesto, upravo zbog toga, izgledaju uzasno i prikazuju se u obliku insektoidnih, zelatinoznih, cesto i jednocelijskih slika i eidolona.Dakle, ono sto tzv. satanisti ne znaju, jeste da su oni sami, svojim stavom, itekako unutar okvira hriscanske paradigme u kojoj igraju ulogu pozeljnog neprijatelja i ''omiljenog opozicionara''.Za dublje uvide u to procitati Geteovog ''Fausta''.Ne verujem da su satanisti tipa Joy of Satan upuceni u koren reci ShT, ili Shaitan i njene ezoterne implikacije, pocev od kulta Seta pa nadalje.

 

Bilo bi zanimljivo čuti hrišćane šta misle povodom toga.

 

 

 

Koga ovo privuče nije ni zaslužio bolje.

 

Meni ne, jer je Isus Hrist, Sin Boziji, rekao svoje o toj temi.Svaka dalja promisljanja spadaju u domen spekulativne filosofije i licnog tumacenja.A kako imam reci samog Spasitelja, ne zanima me sta o tome misle ljudi, bili oni vladike, biskupi ili obicni vernici.

Edited by Hyperborean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

...po liku božijem....

 

nego, šta sa ovom pojmovnom zbrkom

 

Lucifer je Zvijezda Danica, a isto je i Isus....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako su se ponasali ljudi dok nije bilo crkve :)

 

A kad je to bilo keve ti?

Pre crkve imali su druga bozanstva jbt. Bili su mnogobozci ili stagod, ali uvek je neko manipulisao(sto je i DOBRO sa jedne strane, jer bismo mi ladno mogli ponovo da postanemo zivotinje, kakvi smo). Znaci ljudima treba vodja, zato sto nas je previshe i zato sto svako ima svoje misljenje i svi znamo ''najbolje'' i niko nece da saslusa drugu stranu, itd... a pametan covek ce da se izbori da se nadje na VRHU(ne mislim u crkvi), a ne da bude potchinjen. misli o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucifer kao svetlonoša, prethodi Suncu, Sunce je Hrist..tako nešto.

to su gluposti... lucifer uopshte nije Hrishcjansko ime za prvog palog andjela, nego je hebrejsko Satana.. lucifer su kasnije papicji uveli, kad su sluge djavola, nije ni chudno shto ga zovu nosiocem svetlosti.

lucifer je inache najnormalnije ime bilo nekad, jedan od boraca protiv Arijanizma iz chetvrtog vek se zvao tako.

evo chlanak na vikipediji o njemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Lucifer

neznam da li ga ima u kalendaru Pravoslavne Crkve, mor'o bi da proverim...

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre crkve imali su druga bozanstva jbt. Bili su mnogobozci ili stagod, ali uvek je neko manipulisao(sto je i DOBRO sa jedne strane, jer bismo mi ladno mogli ponovo da postanemo zivotinje, kakvi smo). Znaci ljudima treba vodja, zato sto nas je previshe i zato sto svako ima svoje misljenje i svi znamo ''najbolje'' i niko nece da saslusa drugu stranu, itd... a pametan covek ce da se izbori da se nadje na VRHU(ne mislim u crkvi), a ne da bude potchinjen. misli o tome.

 

Nije bilo manipulacije naroda od strane paganskih religija, ako izuzmemo Egipat i još par njih. U odnosu na srednji vek, razlika u manipulaciji je ogromna, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Lucifer kao svetlonoša, prethodi Suncu, Sunce je Hrist..tako nešto.

to su gluposti... lucifer uopshte nije Hrishcjansko ime za prvog palog andjela, nego je hebrejsko Satana.. lucifer su kasnije papicji uveli, kad su sluge djavola, nije ni chudno shto ga zovu nosiocem svetlosti.

lucifer je inache najnormalnije ime bilo nekad, jedan od boraca protiv Arijanizma iz chetvrtog vek se zvao tako.

evo chlanak na vikipediji o njemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Lucifer

neznam da li ga ima u kalendaru Pravoslavne Crkve, mor'o bi da proverim...

 

 

mene zanima jedna stvar: da li je Lucifer adekvatnije ime za Isusa nego za Sotonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucifer kao svetlonoša, prethodi Suncu, Sunce je Hrist..tako nešto.

to su gluposti... lucifer uopshte nije Hrishcjansko ime za prvog palog andjela, nego je hebrejsko Satana.. lucifer su kasnije papicji uveli, kad su sluge djavola, nije ni chudno shto ga zovu nosiocem svetlosti.

lucifer je inache najnormalnije ime bilo nekad, jedan od boraca protiv Arijanizma iz chetvrtog vek se zvao tako.

evo chlanak na vikipediji o njemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Lucifer

neznam da li ga ima u kalendaru Pravoslavne Crkve, mor'o bi da proverim...

 

Zar se ime Lucifer ne pojavljuje u Starom Zavetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo manipulacije naroda od strane paganskih religija, ako izuzmemo Egipat i još par njih. U odnosu na srednji vek, razlika u manipulaciji je ogromna, naravno.

 

 

nije bilo manipulacije, na takav nacin. Ali uvek su postojale aristokrate, i seljaci sa druge strane. Seljci rade za aristokrate da bi preziveli, niko nikad nije cuo za rec pobuna, niko se nije usudio. Zasto? Mislis da ne postoji i ovakva vrsta manipulacije.

 

Gledaj, SVUDA gde postoji organizovana grupa ljudi, ali SVUDA u svakom drustvu, postoji onaj GLAVNI na vrhu. Ili vise njih. Bez toga ne bi funkcionisalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam rekao da je Lucifer drugo ime za Veneru koja je poznata kao zvezda koja sija pred zoru, pred izlazak Sunca. Danica kod nas..

 

Isaiah 14:12

 

12 How art thou fallen from heaven, O day-star, son of the morning! how art thou cut down to the ground, that didst lay low the nations!

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa šta mene briga šta piše u bibliji, ja te pitam zar ti to nije glupo?

 

 

Nije glupo, jer moraš razlikovati Lucifera i Satanu. Ako je to prvo bio najsvetliji anđeo, omiljen kod Boga i slično, nije se mogao zvati Satana pošto to ime znači ''neprijatelj''. Postao je neprijatelj Boga, tj. Satana, tek nakon pada, kada je prestao da bude svetlonošta Lucifer-Venera, prethodnik Sunca Hrista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...