Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

@varginja i gojko-

malo mi je sumnjiva praktichna strana svadje oko definicije 'maternjeg jezika'. ista sumnja mi se javlja kada se kao merilo upuchenosti koristi deklamovanje taksativnih definicija. cenim da je bilo dovoljno samo rechi ja pod 'maternjim' konotiram to i to...

sve u svemu i kod bi- multi- i ostalih lingvalizama, longitudinalne studije su pokazale da se uchenje jednog jezika na izvesnoj uravni znanja vrshi naushtrb drugog....i tako. ne trazhite reference, nemam vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne voliš goveđi jezik? au bre vlado :(

 

 

@varginja i gojko-

malo mi je sumnjiva praktichna strana svadje oko definicije 'maternjeg jezika'. ista sumnja mi se javlja kada se kao merilo upuchenosti koristi deklamovanje taksativnih definicija. cenim da je bilo dovoljno samo rechi ja pod 'maternjim' konotiram to i to...

sve u svemu i kod bi- multi- i ostalih lingvalizama, longitudinalne studije su pokazale da se uchenje jednog jezika na izvesnoj uravni znanja vrshi naushtrb drugog....i tako. ne trazhite reference, nemam vremena.

 

 

a "varginja" je..? tačno ko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
izgleda da se prica da ste u vezi ti i Varg :):):)

 

tračevi? evo da demantujem :) molim vas nemojte više da širite neistine nije lepo...

 

@matatrta

na osnovu čega ti ceniš bilo šta??

 

 

e sad vidim. ovo je tema o jezicima.

nisam pojma imala, izgleda da je ono ukrajinsko latinično i sa dve tačke iznad bilo nekad davno i u ruskom. zna neko tačno?

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@matatrta

na osnovu čega ti ceniš bilo šta??

retorichko pitanje?

 

pre neki dan sam iz dupeta izvlachila neke stvari da bih mogla jednom liku da odgovorim na pitanje xD

pod utiskom sam da vechina odatle vadi svoju argumentaciju... u svakom sluchaju ima istu upotrebnu vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...