Jump to content

Karijes


dimmu1

Recommended Posts

Pricha pochinje ovako.

Jednog toplog dana u martu 2008 troje dechaka sedelo je na Celavom Trgu i jedan mali zvani dimmu predlozhi da naprave bend.Najglavatiji,najlepshi i najtalentovaniji od svih njih (Kazan) se odma slozhio i reche da ce on biti Basista.Posle par minuta ubedjivanja pristao je i Vule koji je zauzeo poziciju Solo Gitare.Naidje tu i Bajci i on je odma pristao da nam lupa o Bubnjeve.I tako ta 4 dechaka oformishe bend i Vule odluchi da se zovu Karijes.Napisasmo pesmu josh taj dan al ona je brzo propala jer jelte niko od nas osim Vuleta nije znao da svira poshteno.Prva proba beshe 15.3. u Ridjici,Vule se zbog nekih problema nije pojavio pa smo odluchili da cepamo kec bez njega.Proba beshe uzas(moram da napomenem,Kazan je tada drzhao treci put u zhivotu Bas u rukama,a bajci i ja smo imali jedva 6 meseci iskustva sa instrumentima+Bajci nema kuci bubnjeve),al'dobro nastavismo mi dalje misleci popravicemo se.I bome popravili smo se! Ali posle par probi Kazan nas napushta jer Bas koji je dobio na pozajmicu odlazi za Novi Sad,a on jelte nije imao kinte za novi.Nastavishe nekako ta 3 dechaka bez basiste i pevacha,svirali su kod chika Demonje(ovim putem mu se zahvaljujemo zbog sve one pretrpljene buke i smrada)tu je dimmu nesh svirao i pevushio al' to je bio go kurac.Bend je napravio pauzu u Junu zbog nekoliko privatnih problema i zbog nedostatka vremena za probe. Sredinom Jula Bajci i dimmu krecu sa probama u Ridjici i razmisljaju da promene pravac i obrade,ali posle par nedelja bendu se pridruzhuje Gongula kao Vokal i Session Member.Od te probe vishe nije bilo ni spomena da menjamo pravac i ostali smo na pesmama sa pochetka.Par dana kasnije odlucheno je da Vule vishe nesvira sa nama,zbog chestog nedolazhenja na probe i neozbiljnosti odlucheno je da ostane samo jedna gitara u bendu(I dalje smo u potrazhi za dobrom solo gitarom!).Tu mi zakazasmo prvu svirku za 29.8. FeelGood III Fest,i Marko reche da bi zheleo da nam se pridruzhi kao Bas gitara.Otprashismo nas cetvoro na FeelGood III Festu,naravno bilo je dobrih a i loshih komentara,al' dobro mi idemo dalje! Eto to je pricha tih dechaka koji sviraju u bendu Karijes.

Clanovi:

Vokal:Gongula[Ridjica]

Gitara:dimmu[sombor]

Bas:Marko[Pozarevac]

Bubnjevi:Bajci[Ridjica]

www.myspace.com/karijesso

Da me ne bi pitali ljudi zashto na spejsu pishe Pozarevac/Ridjica/Sombor eto objasnjenja gore,a slozhili smo se da kazhemo da smo iz Sombora..Imali smo dve svirke do sada.Jednu uspeshnu,a drugu mnogo manje uspeshnu,ali dobro uvek ima ljudi koji ce reci da smo loshi ma kako god mi odsvirali,mi se neobaziremo na to i idemo dalje.Trenutno sviramo samo obrade,ali radimo i na par autorskih stvari koje bi trebale biti gotove do kraja ove godine,ali o tom po tom.Takodje je u planu svirka u Somboru u oktobru,i u decembru u Beogradu ali o tome cu josh pisati ovde.

Edited by dimmu_

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zduvac

 

pa janeznam koji se bend nije tako sklepao ,tako su nastali i mejdeni i svi veliki bendovi

drugi nacin i nepostoji

 

u stvari moze i preko oglasa "prodajem bubnjara ,presao 23-32 god svira blast 270 bpm,tvrda stolica,dupla pedala itd;)"

 

@dimu

 

niko se nij enaljutio a ko jeste ko ga jebe

ok ste i svirali i zvucali i kazem imate dobre uticaje(posebno benediksn)

posvetite se sto pre pravljenju autorskih pesama

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.myspace.com/sestokec

ma zezam se ja malo nego primetih neke neodoljive slicnosti u vasim i nasim baljezganjima :) :) :)

hahaha ladno..nisam znao da i vi imate takvu biografiju Oo nema veze sve je to kec :)

 

@dimu

 

niko se nij enaljutio a ko jeste ko ga jebe

ok ste i svirali i zvucali i kazem imate dobre uticaje(posebno benediksn)

posvetite se sto pre pravljenju autorskih pesama

hvala! bice bolje na sledecoj svirci,josh smo veoma mlad bend i uchimo na svojim greskama,a autorske se vec prave ima tu dosta dobrih ideja koje treba spojiti u par pesama :da:

 

@lemmy sixx

ma ko shto sam ti rekao za publiku sve :)

Edited by dimmu_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

krajem juna bismo trebali krenuti sa snimanjem naseg prvog demoa koji ce se zvati Deathstrike,a kada ce to sve biti gotovo nemogu da dam tacan datum ali verovatno pocetkom jula.na demou ce se naci 4 autorske pesme,jedan intro i jedna obrada.delicemo demo,bice ga na mediafireu za download i na myspaceu za preslusavanje.jos jedna pozitivna vest je da se u bend ponovo vratio clan iz prve postave,a to je Vule(na mestu solo gitare).izbacili smo neke obrade,ubacili nove,stare dovezbali da to zvuci koliko toliko bolje,malo napredovali i izmenjali smo par clanova.to je ukratko to sta se desavalo u ovih skoro pola godine koliko ima od mog zadnjeg posta.kada cover bude gotov okacicu i imena pesama,tekstove i naravno cover.do tada nam sledi vezbanje pesama i skupljanje para za odlazak u pozarevac :smile:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Bend je u nekom On-Hold statusu vec 2 meseca jer nemozemo da nadjemo bubnjara,a i bio bi pozeljan i solo gitarista.Sve sto je potrebno je da dolazi redovno na probe,skine pesme i da ide sa nama na svirke gde god da nas pozovu.Obradjuju se uglavnom grupe tipa Sodom,Sepultura,Exodus,Destruction..Tako da ako je neko iz Sombora ili okoline bio bih zahvalan da se javi ako hoce da svira brz kec.Demo je vec odavno zavrsen i ceka da se snimi,sto ce se mozda i desiti u skorije vreme sa nakucanim bubnjevima ali otom potom.. Dobra novost je da sada umesto pevaca imamo pevacicu :bigblue: No uskoro o svemu tome..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

u petak je jedan nas prijatelj bio na probi i snimio par obrada koje smo svirali.

 

Piranha (Cover)

Agent Orange (Cover)

Black Metal (Cover)

Blasphemer(Cover)

 

mislio sam da cemo stici da snimimo demo do 12. i na svirci podelimo diskove ali nazalost zbog obaveza nista od toga.demo ce verovatno biti gotov u januaru pa cemo slati postom,a nadam se nositi i na predstojece svirke.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...