Jump to content

Ekonomija


Alexandra_

Recommended Posts

uvek i traje samo se sada isplivalo jer fed decenijama shtampa novac bez pokrica jer je trzishte mocno i moze da obsorbuje , od kad su evropu naterali da u zamenu za pomoc u drugom svetskom ratu prihvate dolar kao svetsku valutu fed shtampa i nehaje

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam reshenje(malo Glupo A?-!) za

VELIKU SRPSKU EKONOMSKU KRIZU:

(Ceo svet Se Smeje)

Da ja sve svoje pare koje zaradim Godishnje od turneja

DAM Ko Budala

i ODMA SKOCE plate 3 PUTA!!!

na 1000 Evra prosek!!!!!!

kolko zaradeim EVO

4Benda Surovi festival WORLD TOUR

svaki po 350 miliona Evra

to je oko MILIJARDA I PO godishnje

Sad ako skupim 20 bendova

to znaci da ce imati prilike ISTI Band da gledaju svake 6 Godine

-ZNACI Nema shanse da se smucish ljudima.

Muzicari i osoblje dobiju plate-Dnevnice

1 Vrhunski muzicar dobije svoj honorar

tesko da iko

od njih skupi 1 milion po turneji ali

ajde -Znaci meni Cisto ostaje

349 miliona po bendu.

 

I ja cu ko mentol

da reshavam Srpski standard.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ova kriza je kao i sve pre nje izscenirana, chista nameshtaljka i shpekulacija...

 

- Neshto su namerili da proguraju ovom finansijskom krizom samo mi nije josh tachno jasno shta.

1913 J.P Morgan & ekipa su preko "nezavisnihih medija" izazvali paniku i oterali u bankrot hiljade konkurentskih banaka i kasnije ih pokupovali za sherpu ribe.

- 1930ih su se kurvanjski tiho izvukli sa berze, a onda opet generisali paniku koja je srushila istu...

Radi kupovine preduzeca.

- A sad mi se chini da hoce da nametnu vecu moc MMF i WB. + josh neshto

Share this post


Link to post
Share on other sites

bre

idem u planinu da čuvam ovce :da:

 

Dodji kod mene u firmu, izvan grada, je, lep pogled...a imam i lepog nemackog ovcara.

Gazda nije los, ima uvek neko picence a kad nema kupaca, odvrne se i neka muzika :muzicar:Jos te i platim, kud ces bolje? :)

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi biti čoban (preciznije: pastir) uopšte nije dosadno zanimanje kako se misli.

 

a nije ni lako.

samo što srbi vole fenserajku pa sve same babe i dede sa po dve štake po planinama čuvaju stoku.

 

 

ako bi mi neko ponudio da vodim privatnu farmu ovaca negde u pički lepoj materini na nekoj planinčini, i ako bi to značilo da nikada više ne obučem suknju tj ne izađem iz vunenih čarapa, farmerki i gojzerica, pristala bih na jedan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ova kriza je kao i sve pre nje izscenirana, chista nameshtaljka i shpekulacija...

 

- Neshto su namerili da proguraju ovom finansijskom krizom samo mi nije josh tachno jasno shta.

1913 J.P Morgan & ekipa su preko "nezavisnihih medija" izazvali paniku i oterali u bankrot hiljade konkurentskih banaka i kasnije ih pokupovali za sherpu ribe.

- 1930ih su se kurvanjski tiho izvukli sa berze, a onda opet generisali paniku koja je srushila istu...

Radi kupovine preduzeca.

- A sad mi se chini da hoce da nametnu vecu moc MMF i WB. + josh neshto

 

O tome sam i ja razmišljao pre nekih mesec dana.

Spominju se helijum3 i pristupačniji alternativni energenti, očigledno su ''ljudi iz senke'' dobro protumačili Venus projekat.

Cena nafte će u budućnosti vrtoglavo padati, a šta Svetska Banka zakuvava uveliko - teško da iko precizmo sada može znati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi biti čoban (preciznije: pastir) uopšte nije dosadno zanimanje kako se misli.

 

a nije ni lako.

samo što srbi vole fenserajku pa sve same babe i dede sa po dve štake po planinama čuvaju stoku.

 

 

ako bi mi neko ponudio da vodim privatnu farmu ovaca negde u pički lepoj materini na nekoj planinčini, i ako bi to značilo da nikada više ne obučem suknju tj ne izađem iz vunenih čarapa, farmerki i gojzerica, pristala bih na jedan.

 

Odlicno razmisljanje!

Dzaba fenseraj i pozeraj kada se nema para ni posla (ne ulazim u ideologiju) - bolje biti racionalan nego popularan. :pivopije::da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi biti čoban (preciznije: pastir) uopšte nije dosadno zanimanje kako se misli.

 

a nije ni lako.

samo što srbi vole fenserajku pa sve same babe i dede sa po dve štake po planinama čuvaju stoku.

 

 

ako bi mi neko ponudio da vodim privatnu farmu ovaca negde u pički lepoj materini na nekoj planinčini, i ako bi to značilo da nikada više ne obučem suknju tj ne izađem iz vunenih čarapa, farmerki i gojzerica, pristala bih na jedan.

 

 

 

generalno se slazem s tobom, osim sto ima jedna zackoljica. nismo vise u komunizmu da se poslovi nude ili daju preko veze i sl.

ide se, grabi se i tuce se za posao. bilo u Srbiji, bilo na Zapadu.

 

tako da, ako neko oce da bude pastir, pravac planina i polako.

ne unizavam znacaj te profesije, samo kazem kako se stvari rade.

 

 

 

 

primjer, za sutrasnjiu novogodisnju zurku, koju radim imam da spremim neki vrlo komplikovan sos za lazanju, u koji ide mljevena teletina. posto ista ne moze da se nadje u regularnim radnjama,

a mesare nisu cesta stvar u ovom kraju, ja ti sad gledam po netu gdje ima tele da se zakolje :lol:

sto bi rek`o Jimmy McElroy iz Blades of Glory - "if you can dream it, you can do it!" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

savemart, raleys, winco, i sl. nemaju ground veal (beef je druga stvar). ne nabavljaju, zbog restrikcija od prije par mjeseci (tako mi rekose ovi mesari iz pomenutih radnji). jedino u par nekih mesara, lokalno.

 

ne znam da ovdje negdje ima ralphs, a wholefoods mi malo daleko (i dosta skup).

 

 

 

 

i mislio sam vise figurativno gospodine damidzicu ;):D

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djura - "Cekaj, jeste vi novi?"

 

Nele - "Pusenje dozvoljeno, stavise i pozeljno."

 

 

Nisam skapirao ovaj tvoj reparte. Nevezano za radnje (ili imena istih), u tvom komsiluku (da ne kazem neiiiijjjjbouuurhudu) se ne prodaje teletina? Veal? Kao takva? Sve sto predlagam je da udjes vo radnjo ili bakalnico, vzemis korpo i se odnebregavas do mesarja koji ti tud pride bude nojzem i satarjom istesao mocnojse teledi, te ga ti bus smlevela in kar doma svojega kad ti emocijo prihajajo.

 

Lahko je pripraviti zares dober gablec, za otroke i starejše, če je to domače!!!

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja tebi sve to :D

 

 

a ne, bez zezanja da ne spamujemo vise.. iz nekog razloga od prije par mjeseci ukinuli u ovim velikim radnjama (bar ove koje sam ja provjerila) - veal. ako oni mene mesari tamo lazu, lazem i ja tebe.

 

 

"sta vi mislite, jel doslo pet do 12 za nase skolstvo..?"

 

"pa ja ne znam, evo kod mene je 10 do 2.." (ili tako nesto) :)

 

 

zena bog :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A SHta da Rade?,Drzave Bugarska, Rumunija i Litva

Su Bankrotirale!!?!!

Pa Neke su Poznate po Proizvodniji

Kikirikija,Neke Banana,

druge

Heavy-Teshke Industrije,Black-Crne Metalurgije

Industrialiji Metal,

Izvozu Rock-Stena...

A Srbija ima 1 Pevaca

SUROVOG

Sa Turnejama od Billion and half

Every Year!!!!-Skoro CEO BUDZET

Drzave

od 10 i vishe Milliona Stanovnika!(bez shiptara)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih bre blondie.

ipak imam ja dobar posao u beogradu nije da nemam. da ne kenjam preterano.

 

samo kažem, ako bi nekom trebala da mu vodim stočarsko preduzeće pristala bih. volim prirodu i izuzetno cenim poljoprivredu. ne da se ja sad tučem da idem na pešter za 500 mislim nije loša kinta al ovde imam dosta više a za 500 pa sve i da je sa ranom i spavanjem, možda ako daju još i nekog crnogorca potentnog pride. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

;) vidim da cene idu gore...

 

citala sam vise o socijalnim pitanjima, regresi...topli obroci...zubno i ostalo zdravstveno osiguranje...

kolektivni ugovori i ostala prilagodjavanja, recesiji finansijskog sektora...

 

kako sad tim ljudima objasniti da taj novac nece dobiti sem ako ne dupliraju svoj ucinak, pa ni tada...JP nece prezaliti kolektivne citaj sindikalne ugovore, i po mom misljenju, ovo moz' da bude dobar razlog da se vlast rusi (u narednih 6 meseci), sto bi nas naravno odvuklo jos dublje u recesiju...

 

! moglo bi se eventualno sa 13 platom pokusati i ustedeti 12 meseci ...do sledece nove...''10. !

 

 

A.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi, sa jednog aspekta, biće skuplje voditi veću firmu jer su prema novim propisima dosta "skupi" zaposleni firmama iznad 500 zaposlenih ... to bi dakle značilo da se time stimulišu SME što je super

 

sa druge strane restriktivnost države u odnosu na poslodavce je konačno trebala da uđe na velika vrata i u srpski odnos prema zaposlenima. živim za dan kad se nijedno žensko neće bojati trudnoće tj otkaza (poluautomatskog :D) ... ccc... a ovamo seremo o kosovu... pa ko će bre da rodi nove srbe ako tako tretiramo nas koje smo sposobne da rađamo ?!?

 

što se kolektivnih tiče, velike firme nek dobro otvore oči koga i kako zapošljavaju. dušu dalo za džabolebaroše i neradnike, da rade po velikim firmama i čekaju petnaesti. velike firme tj njihova ograničenja, staviće ih u poziciju bivših državnih firmi, ako ne budu vodile računa o tome da imaju kvalitetan menadžment i comp&ben sistem postavljen na mesto kako treba. neće tako lako biti dati otkaz stalno zaposlenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je to za nas ali kada postanemo deo eu morace ta velika preduzeca da neguju jer kad giganti iz evrope nagrnu ima svi da radimo za strane investitore .

 

velika preduzeca ako se sad ne nabudze da su dovoljno jaka poput delte , commtrade-a , napreda ,ratka mitrovica ,nece izdrzati trku sa mnogo efikasnijim firmama koje imaju i obuchenije kadrove , kvalitetnije proizvode i brze isporuke .

 

bolje nam je mnogo da kupujemo kod mishkovica , jer kupujemo robu od seljaka, malih i srednjih preduzeca ,kmetova koji prave kvalitetne brlje,kuvarica koje mese neke urnebesne pogache i lepinje a to se sve moze naci i u bugarskoj ,hrvatskoj,crnoj gori,,hrvatskoj, sloveniji, ,domacih pedera koji shiju moderne stvari :) shto da mi ga metne djani il armani :)

commtrade , rachunari , domaci brend izuzetnih rachunara koje ne samo da mi kupujemo vec i ceo balkan i ponegde u evropi , takve firme drzava mora podrzati .

 

 

dzbalebarosha ima ali ne njihovom krivicom , neki nece da rade ali vecina nema shta , kako mogu da imaju dzbalebaroshe u preduzecu ako od njih neshto zavisi i shto je potrebno da se uradi tachno i dogledno vreme , toga nema , jedino da odpushtaju ljude koji ionako imaju bedne plate i prezivljavaju.

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...