Jump to content

Ekonomija


Alexandra_

Recommended Posts

shto nisam u toku , shta se zbilo u medjuvremenu ?

 

 

shto netrebamo , veliki su svuda oko nas , svako ko ima nameru da ushtedi ode u veliki market , veci je luksuz kupovati u ovoj prodavnichici u zgradi .

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalno se slazem s tobom, osim sto ima jedna zackoljica. nismo vise u komunizmu da se poslovi nude ili daju preko veze i sl.

ide se, grabi se i tuce se za posao. bilo u Srbiji, bilo na Zapadu.

 

:)

TEK SADA sve funkcionise preko veze u srbiji. za zapad ne znam, jer zivim ovde, pa sam samo za ovde merodavan da pricam. tebi predlazem isto ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svugde je tako ne zavaravajte se

samo se to na drugim jezicima zove preporuka, a u srbijanciji se zove veza.

 

isto kao što kod nas kad kažu nemoj da filozofiraš, misle u stvari nemoj da kenjaš.

negativna konotacija u srpskom je stvarno fenomen

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@eileen-

i da i ne. equal opportunities i ti fazoni. mozhda na bash onim CEO funkcijama, ali sve nizhe lestvice u 'ijerarhiji rade nepristrasni HR odjeli. racionalno je da je kvalitetniji izbor iz vecheg pula apl(j)ikanata.

 

a glede negativne konotacije, mi smo kultura visokog konteksta - valjda zato i nemamo poznatih filozofa jer smo svi filozofi. Ima boljih primera.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

@eileen-

...ali sve nizhe lestvice u 'ijerarhiji rade nepristrasni HR odjeli...

 

Mozda do neke mere...al' se na kraju ipak sve svodi na vezaru...

Drugar je aplicirao za posao u jednoj od vecih srpskih firmi...

Prijavilo se josh oko 100 kandidata. Ok, bila su testiranja & shit, napravljen je neki manji krug kandidata...ali je na kraju ipak on izabran zato shto je imao vezu...

eto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda do neke mere...al' se na kraju ipak sve svodi na vezaru...

Drugar je aplicirao za posao u jednoj od vecih srpskih firmi...

Prijavilo se josh oko 100 kandidata. Ok, bila su testiranja & shit, napravljen je neki manji krug kandidata...ali je na kraju ipak on izabran zato shto je imao vezu...

eto..

my bad. mislio sam na preko...jer ona reche da j' sve to isti kur'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

@ Ell :

 

Htedoh reci, da preporuke vaze i ovde i napolju ; )

Znaci nije bitno sta znas, vec koga znas ! Nazalost !

 

Nego ima nas par bisera, koji i sa preporukom mogu da zbune...employer-se :da:

 

na jednom od mnogobrojnih razgovora za posao, ovaj put u gradskoj industriji hleba (NS), rece meni bez po blama, director:

"Mala ti puno umisljas", zamisli i to na moje izlaganje o parcelaciji radnog vremena i efektivnih radnih sati u nas (3,5h)..na kraju, mesto u managementu dobila je plavusa sa nogama do zemlje, e pa sad vidi sta je preporuka...

 

drugo je pitanje gde ce nas pogresna kadriranja odvesti, tu gde i jesmo.... :spava:

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, nemam blage veze sa Ekonomijom ali devojka mog druga studira Ekonomiju i rekla je da se u nekoj knjizi, iz ne znam kog predmeta, spominje shizma iz 1054. A autor knjige, neki njen profesor, je lupio neku drugu godinu :no:

A taj dogadjaj je valjda spomenuo cisto da bi se napravio pametan :) Jer nema veze sa tematikom knjige, i ekonomijom uopste. Tako da, ekonomisti, drzite se svoje struke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

, rece meni bez po blama, director:

"Mala ti puno umisljas",

 

A.

 

tachno znam o chemu prichash...

ju znash kako sam se razbesneo dok sam chitao :violent:

svaki put kad bacim oko na dnevnik, politichki deo novina ili domacu seriju seli mi se odavde...

al opet gde da idem kad me niko nece :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na jednom od mnogobrojnih razgovora za posao, ovaj put u gradskoj industriji hleba (NS), rece meni bez po blama, director:

"Mala ti puno umisljas", zamisli i to na moje izlaganje o parcelaciji radnog vremena i efektivnih radnih sati u nas (3,5h)..

 

covek je car.

i meni da neko dodje na razgovor i krene da se proserava o "parcelaciji" radnog vremena leteo bi pod punim gasom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ell :

 

Htedoh reci, da preporuke vaze i ovde i napolju ; )

Znaci nije bitno sta znas, vec koga znas ! Nazalost !

 

Nego ima nas par bisera, koji i sa preporukom mogu da zbune...employer-se :da:

 

na jednom od mnogobrojnih razgovora za posao, ovaj put u gradskoj industriji hleba (NS), rece meni bez po blama, director:

"Mala ti puno umisljas", zamisli i to na moje izlaganje o parcelaciji radnog vremena i efektivnih radnih sati u nas (3,5h)..na kraju, mesto u managementu dobila je plavusa sa nogama do zemlje, e pa sad vidi sta je preporuka...

 

drugo je pitanje gde ce nas pogresna kadriranja odvesti, tu gde i jesmo.... :spava:

 

A.

 

pa realno direktoru je tvrd a ti si pochela da ga smarash sa naukom i nekim promenama shto choveku kome je tvrd ud nikako ne prija pa tako i nisi dobila posao, da si prichala kako ti se svidja lebac, oblik i bajatog tvdoca sigurno je da bi se promeshkoljio buljom i mozda chak uporedio sa tom plavushom tj koja od vas dve pichooke jkoja e kvalitetnija za neuspelu oplodnju ..

 

samo sebe u ovakovj situaciji mozesh da krivish , nisi sexy A. ne potencirash svoj sexipil , prichash mudro a sigurno je da si i vredna toliko... znachi industija hleba i ti ste dva razlichita sveta .

 

Hehe, nemam blage veze sa Ekonomijom ali devojka mog druga studira Ekonomiju i rekla je da se u nekoj knjizi, iz ne znam kog predmeta, spominje shizma iz 1054. A autor knjige, neki njen profesor, je lupio neku drugu godinu :no:

A taj dogadjaj je valjda spomenuo cisto da bi se napravio pametan :) Jer nema veze sa tematikom knjige, i ekonomijom uopste. Tako da, ekonomisti, drzite se svoje struke.

 

koje se ti drzish khm fhmk mislim struke ?

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebi na plavushi , vac je zamishljam u nekoj suknjici kako dojke pokazuje ,diretkoru svih hlebova, u nekom motelu pokraj dunava a on tu kao uzima dilado pochnje da se sexa :blink: dok ona zachudjeno stoji vec gola pored kreveta i pochnje od uzasha perverzije i bluda da vrishti , kupi se i odlazi sa rechima , jebem ti labac za tu platu ovo je nepodnoshlivo

 

mislim ono.. jast froget abautit

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebi na plavushi , vac je zamishljam u nekoj suknjici kako dojke pokazuje ,diretkoru svih hlebova, u nekom motelu pokraj dunava a on tu kao uzima dilado pochnje da se sexa :blink: dok ona zachudjeno stoji vec gola pored kreveta i pochnje od uzasha perverzije i bluda da vrishti , kupi se i odlazi sa rechima , jebem ti labac za tu platu ovo je nepodnoshlivo

 

mislim ono.. jast froget abautit

:):):):)

 

eto vidish da je bolje shto nisi dobila to mesto...taj bi ti propisno isparcelisao radno vreme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, nemam blage veze sa Ekonomijom ali devojka mog druga studira Ekonomiju i rekla je da se u nekoj knjizi, iz ne znam kog predmeta, spominje shizma iz 1054. A autor knjige, neki njen profesor, je lupio neku drugu godinu :no:

A taj dogadjaj je valjda spomenuo cisto da bi se napravio pametan :) Jer nema veze sa tematikom knjige, i ekonomijom uopste. Tako da, ekonomisti, drzite se svoje struke.

 

ima takvih na ekonomskom u bgu koliko hoćeš, mene je posebno začudilo koliko su profesori - autori knjiga na efu nepismeni, takođe, gomila je onih što su knjige napisali pokušavajući da prevedu (maznuvši, dakle) stranu literaturu, prosto vidiš po kontekstu reči da je ukradeno sa engleskog govornog područja..... ima svega i svačega

 

posebna sorta su zadrti marksisti, kojih ima pun kurac, koliko se samo načitaš marksovih citata, to jedino možeš na efu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekla bih i ovo:

sve sto smo ucili, ucili smo iz tih prepiski i prevoda stranih, autora, ukolik se profa i udostoji da ima svoju knjigu, nama je recimo uvazavana Salai Suzana__Kotlera servirala bez da ko voli i ne moz da bira....iako Philip-ea obozavam.. (mislim delo, ostavstinu-bioheviorizma) ..nego, napamet biflanje, e tu sam popizdjavala.... :da:

 

yeah, you ..do what you told me...

 

A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teorija je jedno a praksa zna da bude drugacija, jer se stalno nesto menja, ko se drzi samo knjige, nema nikakve sanse da opstane...I nikoga ne treba zaliti, sposobni ce uvek nekako da se snadju(uprkos sranju koje je svuda oko nas) manje sposobni ce da traze izgovore...tako je bilo, jeste i uvek ce biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...