Jump to content

Zubi


мать

Recommended Posts

Smem da pokažem svoje zube iako nisu ne znam ni ja kakbog ekstra kvaliteta.

Još od početka srednje sam popravio sve zube i idem na kontrolu na oko svakih 6 meseci. Zubar nešto čačne, tu i tamo nešto popravi, dam mu neku kintu i to je to. U svakom slučaju, mnogo je manje traumatično i isplativije redovno negovati zube. Zbog nekih svakakvih frka zadnjih godinu i kusur dana nisam bio kod zubara, pa sam otišao pre mesec dana, sredio sve i miran sam do marta, aprila. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je zube popravio drugar student stomatologije na praksi, popravio je jedno 6-7 zuba 650din po zubu, nakon par mjeseci(mozda cak ima i pola godine) nije mi spala ni jedna plomba i nemam na sta da se pozalim

 

inace ok su mi zubi samo hoce da se kvare ponekad ali sta je tu je

perem ih tripit dnevno i pazim na oralnu i dentalnu higijenu - mouthwashevi, heksorali septolete zvake ovo ono ali uvijek se eventualno desi neko njesra

 

koristim oral b cetkice (obavezno mekane) i neku signal pastu za zube sto malo vise kosta (rozikasto-ljubicasto pakovanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a što mekane četkice koristiš?

 

zbog desni je dobro da bude bar medium, jer tvrđom četkicom masiraš desni a nama to svima danas fali jer jedemo visokoprocesuiranu hranu i imamo ulenjene desni... tj skloniji smo paradentozama i tako tim modernim boleštinama ne-žvakanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozbiljno? ja sam procitao da sa tvrdjim cetkicama povredjujemo desni isto kao sto struzemo gledj

uostalom na sve strane cujem da su mekane cetkice bolje a medium i tvrdje losije a da je razlog sto su medium rasprostranjene, a ostale ne bas, je taj da su one najjeftinije i najlakse za proizvesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo treba vrlo nezno cetkati zube

dugo, temeljito i nezno

 

ja primjenjujem svoj originalni patetnt - pranje zube sa 2 ruke

operem zube temeljito prvo jednom rukom(desnom uglavnom) a onda promijenim ruku i operem ih opet lijevom

na taj nacin rijesim problem da mi neke povrsine ostanu nedovoljno temeljito ocetkane jer sve sto nisam dohvatio jednom rukom jer je to manje vise fizicki nemoguce zbog ogranicenja ljudske anatomije, mogu da dohvatim drugom

perem zube u prosjeku 4min

 

edit: jedino sto ne treba cetkati nezno su vodoravne povrsine na kutnjacima, to treba prilicno jako

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

umnjaci su u stvari pokazatelj zaostalosti za evolucijom. rudimenti. nestaće ih iz nas, isto kao i rep što nemamo više nego imamo patrljak.

 

znači ja sam krapinska žena zato što imam sva 4 umnjaka :)

 

ja sam krapinski doktor nauka :) Imam samo pola gornjeg levog umnjaka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to nikakva filozofija, ko ima zdrave zube tera medium... soft samo kad imas neku operaciju tj ranu ili neko vanredno stanje desni. A ne treba ni jako trljati, ja nisam napravila nikakvo ocigledno ostecenje a ipak su me desni bolele uzasno, kao da sama kost boli. Ispalo je da sam bila gruba i trte mrte jebiga, proslo posle nedelju dana i 3 ultrazvucna ciscenja desni. Ko ne zna to je mnogo zajebano (bol, ne realnost). Ciste ti onaj deo gde pocinju desni, imas osecaj kao da ti pod desni zavlaci noz koji vibrira :) krv na sve strane itd. Ali zato kad prodje par h i pogledas zube zapanjis se koliko su ti inace u stvari prljavi (sto je inace normalno, rekli su mi da imam sjajnu higijenu a ipak je bila ocigledna razlika posle ciscenja). Deluju ti duze 30% :) to inace treba redovno raditi jer zdrave desni ne krvare ni tada. Kosta tipa 10eur kod fensi zubara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj deo sa "brzo i efikasno bez dugog cekanja (plafon 15min, 20 ako je neka hitna operacija)" je istina ziva.

 

Plomba obicna (znaci samo busenje i cementiranje) j eoko 800, a anestezija je 150 din (ovo za anesteziju znam pouzdano).

Inace lepo kad ti postave dijagnozu pitas koliko ce to da kosta pa te oni posavetuju sta je hitnije i kazu cenu.

Moj savet - ne planirajte odlazak kod zubara bez 20 evra ako imate nesto kvarno. Bolje da vam ostane za pivo nego da ne uradite nista ako ponesete manje para.

Jebeno je ako recimo vadite zivac i onda sredujete zub.... Meni je ispala plomba proletos, ali to nisam provalila odmah jer nije ispala u komadu vec se krunila i zub se polako kvario, tako da se bas lepo ukvario da je morao i zivac da se vadi i te fore... Za tu proceduru sam isla 3* tamo, jednom da mi izbushe i stave neko sranje, drugi puta da mi stavi neke zice/sipke na mesto zivca i treci put da mi stavi trajnu plombu.. Znaci svaki put po min 800 din... Jedina uteha - ni kod privatnika nije jeftinije a sad i ovi u Poliklinici imaju najbolje materijale i opremu.

odlicno! da sredim to za vikend. xvala na informaciji :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postoji prirodan nacin izbjeljivanja zuba, a pored toga ne postoji ni ne-stetan nacin izbjeljivanja zuba

takodjer, na stranu sve to ne postoji ni ono barem minimalno djelotvoran i trajan nacin izbjeljivanja zuba koji bi ti ili ja mogli da si priustimo

tako da zaboravi na to

 

sa druge strane, imas razne terapije i procedure kojima mozes popraviti zdravlje zuba i desni i u krajnjoj liniji popraviti izgled zuba, za to se raspitaj kod zubara

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapravo treba vrlo nezno cetkati zube

dugo, temeljito i nezno

 

ja primjenjujem svoj originalni patetnt - pranje zube sa 2 ruke

operem zube temeljito prvo jednom rukom(desnom uglavnom) a onda promijenim ruku i operem ih opet lijevom

na taj nacin rijesim problem da mi neke povrsine ostanu nedovoljno temeljito ocetkane jer sve sto nisam dohvatio jednom rukom jer je to manje vise fizicki nemoguce zbog ogranicenja ljudske anatomije, mogu da dohvatim drugom

perem zube u prosjeku 4min

 

edit: jedino sto ne treba cetkati nezno su vodoravne povrsine na kutnjacima, to treba prilicno jako

 

Ovo ti je genijalno. Ali, stvarno :da:

 

A sta kazes za izbeljivanje zuba, zasto je stetno? A ono sto Amerikanci rade, kako se to radi? Oni sto su blistavo beli?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

smesno? pa ako se smejes na bele zube onda ok who am I to judge :D

rade sigurno i dalje izbeljivanje al ovo em napravi da zubi imaju lepsi oblik em ih na neki nacin stiti, makar spreda.

i nisu to navlake, navlake rade i kod nas i podrazumevaju da se cela vidljiva povrsina pokrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svoje perem redovno, 2x na dan, blend-a-med pastom, a nekad i colgate... xD

Mada sam uvek imala muku sa njima. :( u 3-4. osnovne sam nosila obicnu protezu, koja mi je popravila zube, ali su se posle vratili na staro... Onda je trebalo da nosim fiksnu, a caletu se nisu davale tolike pare, tako da ostase krivi xD

Zato ni ne volim da se smejem na slikama :S

Imam neke plombe na sesticama i sedmicama, ali ne vidi se to toliko... x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...