Jump to content

NHL


Geralt of Rivia

Recommended Posts

Veceras posle heksa bese noc hokeja...konacno se setise ovi sa ESPN Amerike da prenose...prvo sam malo ukacio Pitsburg - Bafalo, a do pre 5 minuta zavrsi se mec Kojota i Kingsa...a ja jos malo moram na predavanja, bice lud dan :haha: No sleep

 

Bafalo dobi Pingvine i to u gostima, citavih 4-1...prekinuse im seriju od 15 pobeda, jurili su rekord po broju pobeda poput Majamija, ali oba tima poklela pri kraju...nevera, pogotovo sto su Sablje u ocajnoj formi, 5 poraza za redom su imali...Miler dominirao ( a ja ga ne stavim u fantaziju), vise je Bafalo imao i suteva i zasluzeno dobio...Pingvini imali inicijativu, ali mnogo jalovo, nisu bili ni blizu gola cak ni za vreme power play-a...nova akvizicija, olmaiti neki tamo crnac Iginla dao prvi gol za novu ekipu i to ce se jedino pamtiti, sto se domacina tice.

 

Kasnije, u sred arizonske pustinje, ne preterano kvalitetan mec izmedju Finiksa i LA, ali uzbudljiv, prstalo na sve strane...dobise Kojoti 3-1, blistao Kit Jendl, 2 komada, prvi i odlucio pobednika 3 minuta pre kraja pri rezultatu 2-1..ubica od igraca, bas odskace stavom, kontrolom paka i dodavanjima, a pogotovo sutom...samo se zaleti i baaam, Kvik koma...kolko sam zapazio iz ove tekme, bolji od vecine napadaca u timu, moze komotno da se prebaci u navalu...ekipa Kojota kao Zabari na heksu - nemaju neki preteran kvalitet, ali igraju timski i bore se kao lavovi...treba pohvaliti i golmana Labarberu, bas je zeleo da se dokaze protiv bivseg kluba i razvalio...sve skinuo, siguran na crti, uz Jendla i Douna, igrac utakmice...

 

Kingsi me nisu nesto odusevili, jesu napadali, dosta sutirali, ali osim prve linija napada, tanko mi deluju...ne verujem da imaju kapacitet da odbrane titulu (koja ide najvecim rivalima :D)...doduse, ovo im je peta i poslednja utakmica na turneji gde su sve vreme gostovali, mozda su se i istrosili...

 

Ne znam sto sam vam sve ovo ispricao, ali ne moze da skodi :haha: Mislim da bih mogao ceo dan bez prestanka da gledam hokej

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šanse da Kingsi odbrane titulu, previše su slabi u napadu, preslaba realizacija. Ovi moji se malo trgli, tj. golmani i odbrana bolje funkcionišu, raduje bolja igra Eliota, vratili se povređeni igrači, valjda će bar plejof pozicija da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja usao u plejofove u sve 4 preostale lige u koje sam upao cekajuci vas pa nisam mogao da obrisem :haha: i izgleda da cu ekspresno i da ispadnem u sve 4 :haha: Ali dobro da sam dotle stigao, s' obzirom kakve sam igrace birao i da sam se manje-vise sprdao na draftovima, posle se to nije moglo ispraviti tako lako...sad sam mnogo iskusniji za sledecu sezonu :D

 

U nasoj ligi dobijam jednog tesno, 6-5 i tu imam tendenciju pada, samo da ne izgubim :) Sa Stoletom nereseno - i valjda ulazim u plejof iz kog cu isto tako ekspresno ispasti, ako me ne usere :haha:

 

Inace, Daksi toplo hladno...pobede Cikago u gostima, pa ih dobije jebeni Kolumbus (koji se definitivno popravio za razliku od proslih sezona + im dosao Gaborik i vec dominira), pa dobiju jednom Dalas u gostima i jednom kuci, pa opet izgube kuci, 3x za redom igrase sa Teksasanima :haha: Svasta se moze ocekivati u plejofu...sreca da oba golmana mogu po potrebi da upadnu i odrade posao, mada sam vise za Fasta, Hiler mi ide na ganglije, ali realno ne treba nikog otpisivati...sad su malo utegli odbranu, a napad nesto trokira, to se mora sve ispraviti do pocetka plejofa i bice sve ok...bar prvo kolo da se pregrmi, za dalje se nikad ne zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sportska porodica :D Znam da je bilo slucajeva da dva brata budu u istom timu, ali mislim da je ovo presedan...tri u istom timu (cak i u istoj postavi) + cetvrti brat protivnik :) Mada, mozda su malo Harikensi hteli da privuku paznju na sebe, posto su ove godine prsli kao oblande, pa bar da budu u centru zbivanja...kad je bal nek je maskenbal, ionako nema nista od plej-ofa ove sezone :D

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam bas za Red Vingse, stare su to kuke, a i popravili su formu koliko toliko u poslednje vreme...ja sam za Minesotu, al kreteni pukose kuci od Edmontona 1-6, sad je neizvesno da li ce uopste uci u plej-of...Kolumbus nas je dobio poslednja 2x, isto bi bilo dobro da ih izbegnemo...ali otom-potom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je drago što Bluesi ove godine dočekuju plejof u odličnoj formi, Eliot blista, Halak će biti spreman za početak plejofa. Prošle godine su bili u vrhu konferencije i opustili se kada su obezbedili plasman u plejof. Potencijalni protivnici su LA i San Hoze, ni jedni ni drugi nisu u nekoj naročitoj formi, San Hoze je igrao odlično pre nedelju-dve ali su se opustili u poslednjim utakmicama.

 

Treba se paziti ekipa koje u odličnoj formi ulaze u doigravanje, tako su i Kingsi prošle godine osvojili; jedva je dokopali 8. mesta i onda pregazili sve redom. Bilo bi lepo da se Bluesi osvete možda već u prvom kolu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bluesi se provukli, uspeli su da prime gol 32 sekunde pre kraja utakmice :no: Ali onda su greškom Quick-a u produžetku postigli gol sa igračem manje :mhihi: Bili su mnogo bolji celu utakmicu, pobeda jeste zaslužena, ali opuštanje na kraju utakmice je no-no :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tacno sam imao neki los predosecaj za Red Vingse i tako i bi...stare kuke Zeteberg i Dacuk pokazale klasu, Abdelkader mladjani iz senke iznenadio, Filpula se trgao iz letargije + Hauard na golu i cao cao Daksi :( Budro se pokazao kao baksuz i nedorastao za velike domete u plej-ofu...isto tako je sa Vasingtonom kidao u regularnom delu, a u plej-ofu jedna velika 0...Manuel Pelegrini of NHL :D

 

Steta, odlicna polusezona, treci sveukupno u ligi, ali prebrzo ispadanje i pisi propalo za sve dobro odradjeno pre toga...toga sam se i pribojavao, mislio sam samo da se prodje prva runda i mogli su daleko da doguraju...zato i rekoh - sto ne upade Minesota, taman idealni za zagrevanje u plejofu, ali ne bese sudjeno...no jebes to, sta bi bilo kad bi bilo, u praksi je ispalo da su Red Vingsi za nijansu bolji :) U svakom slucaju, dobra serija je bila, neizvesna, kod Daksa podbacili kljucni igraci, ali to je sport...sledece sezone, uz par korekcija da se nastavi u ovom ritmu i da se ode bar stepenicu vise od ovoga...otarasiti se Hilera prevare, to svakako :)

 

Navijam za Toronto na dalje, posle duzeg vremena su u plej-ofu i imaju finu ekipicu...mada ce i njima biti cupavo u sedmoj u Bostonu, al nek se ponovi scenario Red Vingsa

 

Stole, kako ocenjujes ovu skracenu sezonu, kako si zadovoljan? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 20ak godina svakako...secam se dobro prethodne serije, polufinale konfrencije 2009 - isto je bilo na 7 utakmica i neizvesno do samog kraja...zato sam gledao - samo da izbegnemo Detroit u prvoj rundi, iako su se veci deo regularnog dela mucili...ali dodjosmo mecki na rupu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jbg ovima je čudesni klinac zdrav, košarkaška sekcija nema toliko sreće.

 

Šteta malo za Bruinse, posle ovoga:

 

 

sam imao osećaj da će da se dočepaju titule :da: Svaka čast čoveku. Videćemo, ima još da se igra, bilo bi fino da serija ode do 7 utakmica :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...