Jump to content

NHL


Geralt of Rivia

Recommended Posts

sada ide na sportclubu i na NASN, ko ima KDS.

najbolji jebeni sport na svetu. nisam stao na klizaljke nikad, ali sam igrao street hokej na dorcolu par godina, a sada sam na florballu.

a NHL je velika ljubav, zaraza, opsesija, stagod :D

 

btw, favorit su mi kao i uvek, montreal canadiens :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja tema na sajtu :da:.

 

A, da.

 

GO KINGS GO!!!

 

 

Ne bih da tupim, ako neko hoce da gleda bilo koju utakmicu, imam nekakav nalog na internetu, ultra-legalan, platio-pa-klatio. To je onaj NHL Center Ice, pa koga zanima dacu mu svoje podatke. Nije nikakva shema, nego sam ispritiskao tamo vise dugmadi kad sam narucivao. Posle nisam znao kako da otkazem. Tu mozete videti sve utakmice. Dobro mozda ne bas sve. Skoro sve. 95%. Live. Mozda imaju i snimke, bem li ga. Ne znam da li moze vise ljudi da gleda pod istom sesijom (loginom).

 

E, da, ono najbitnije. Koga zanima, nek mi se javi na PP da mu/joj dam. Nalog.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav je to hokej u los andjelesu koji moj? :P

 

doduse, ja navijam za legendarni klub koji se svake godine jedva domogne plejofa...a prosle sezone sam se bas ponadao. moj kum se lozi na pitsburg, ali ne po lemi siks principu, nego ih je voleo i kada su uzimali po 12 pobeda po sezoni. plus ih je NASN forsirao u prenosima prosle godine...nego, malo magije za vas od najveceg srpskog fana canadiensa, tj mene:

 

gosn' carey price

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav je to lemmy sixx princip pametnjakovicu?

Ja sam za Red Wingse navijao zato sto su mi cool bili,sa sjajnim dresovima,i pre svega zato sto su tamo igrali Fedorov i Fetisov,likovi na cije sam se igre lozio kao klinja.Sto zbog igre u Detroitu,sto zbog reprezentacije.

Ostalo sto tu pricate je preseravanje.Navijajte za koga hocete,zabole me,ali ta preispitivanja su cisto preseravanje.Velika vecina vas ovde,ukljucujuci i mene,nema veze sa hokejom,sportom koji je kod nas popularan kao i pljuvanje u dalj,i jos se kao lozite na americke timove.I onda ste frajeri,jer "navijate" za tamo neke pilicare.Odrastite,pogotovo ti Lex. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav je to hokej u los andjelesu koji moj? :P

 

Sto sta fali? Hokej se u Kalifornmiji igra vec 50-60 godina u nacionalnoj ligi. Tu je igrao i Grecki. I Robataj. I Dion. I Kuri. I Palfi. I ko sve ne. Sad igra i prvi Slovenac u ligi, Kopitar.

 

 

doduse, ja navijam za legendarni klub koji se svake godine jedva domogne plejofa...a prosle sezone sam se bas ponadao. moj kum se lozi na pitsburg, ali ne po lemi siks principu, nego ih je voleo i kada su uzimali po 12 pobeda po sezoni. plus ih je NASN forsirao u prenosima prosle godine...nego, malo magije za vas od najveceg srpskog fana canadiensa, tj mene:

 

Ja pratim hokey vec 3-4 decenije pa sam i promenio nekoliko timova, bar sto se NHL lige tice. Sedamdesetih sam navijao za Boston (zbog Bobby Orr-a, jelda). Krajem sedamdesetih za Vancouver pa onda Rangers-e, taman kad su Islandersi harali. Onda Detroit kad je Yzerman poceo da igra ali su tada harali Edmonton. Onda Buffalo (dosao Mogilni i igrao LaFontaine, jeziv tim) medjutim tada Detroit poceo da hara. Pa Kolorado/Kvebek (za koje sam navijao kao klinac kad su braca Stastny igrali tamo posle bega iz Ceske. Uglavnom poslednjih 16 godina za L.A. Quacks-i tada nisu ni postojali pa i nisam imao nekog izbora.

 

gosn' carey price

 

 

Save? Covece pa pak nije ni isao u gol. Jes ti svestan svoje nesvesti? Kakav crni sejv :pivopije: .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pocinje tekma. Phoenix u El Eju. GO KINGS GO!!!

 

Sto se navijanja tice, lepo kaze covek, ko sta voli nek izvoli. Nema problema, navijajte i za Sampione. Od nekog mora da se pocne.

 

Ne bih se samo slozio da hokej nema neku popularnost i istoriju kod nas. Ima, kao i svi sportovi. Posle rata su kod nas u Juzi (SFRJ) ostali neki likovi, Kanadjani i Ameri, ali mahom Kanadjani. Igrali su godinama za Zvezdu i Partizan. Partizan valjda malo vise. Oba tima (Zevzda i Partizan) su drali u sampionatu posle rata pa sve do negde kraja pedesetih. Hokej je zimi bio festa na Tasmajdanu. Park je bio najpopularniji u gradu, zime duge, vremena teska i skromna i sad kao evo Zvezda i Partizan se kolju (ostali su bili manje vise nebitni) za sampionat. A igraju Kanadjani za nas, najjaca nacija. To je ko da si imao Brazilce tada da ti igraju fudbal u Zvezdi i Partizanu. Sad, istina je da ovi likovi nisu ni bili profi hokejasi kod kuce, ali su igrali po koledzima. Kanadjani svi igraju hokej, na zaledjenoj bari ako treba, a ako su malo bolji dobiju i neke stipendije ili se takmice. Uglavnom, bila je to festa, nego Beograd (neverovatno) dugo godina nije dobio ledenu dvoranu. Pionir (ledena dvorana) je izgradjena valjda posle kosarkaske, kako god okrenes to je bilo tamo negde ranih sedamdesetih. Ili polovinom sedamdesetih. Sta hocu da kazem. Kao klinac sam ziveo na Novom Beogradu kad su tek izgradili Halu Sportova. U toj istoj Palati Sportova su igrala 3 nasa tima, odjednom. Pod istim krovom. Pre toga se igralo napolju i statijaznam gde. OKK Beograd je i dalje ostao napolju jedno vreme, a u Halu su se uselili KK Radnicki, KK Crvena Zvezda i KK Partizan. Kakva fora, a...Godinama kasnije, mozda i deceniju i vise, izgradjen je Pionir. Elem, Nasi kosarkaski timovi su tada dobili bolje uslove, i procvetala je kosarka u Jugoslaviji krajem sezdesetih godina. Fudbalske stadione imamo jos od kraja cetrdesetih godina i pocetkom pedesetih (BASK-ov u Topcideru je 70-80 godina star), tako da se fudbal jos ranije razvio. Za hokej odjednom nisu imali pare, nema ledene dvorane, otisli Kanadjani, Slovenci skuzili sport jer je kod njih jos hladnije jos duze i ostalo je istorija.

 

Osamdesetih godina je ponovo postao popularan hokej u Beogradu kad su sada Slovenci navalili u Zvezdu i Partizan iz Olimpije i Jesenica. Za kintu. Sjajnih utakmica (za nase prilike) je tu bilo. Evo, Slovenci danas u elitnoj grupi na svetskom prvenstvu. I Olimpijadama.

 

Oni danas (tojest vec nekoliko decenija) imaju 8 zatvorenih terena. 3 u Ljubljani, Maribor, Kranj, Bled, Celje i Jesenice. U Kranju se doduse gradi novi namesto starog, trenutno Kranjski tim igra u Bledu. Mi imamo 3 (da, tri) zatvorena i jedan otvoreni u Subotici. 2 su u BG-u jedan u NS. Mislim, alo. Kako da gradis popularnost. Pa taj nas drugi u BG-u je od pre neku godinu. Ne znam da li iko uopste igra hokej u Areni? Moj san je da neki jebeni parajlija (ili ja jednog dana) dovede sjajan tim u Beograd koji bi igrao po profi ligama u Evropi i pravio show program. Za debele pare. NHL ionako gleda na expanziju u Evropi u narednih 10-tak godina. Planiraju da startuju sa nekih 4-8 timova.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav je to lemmy sixx princip pametnjakovicu?

Ja sam za Red Wingse navijao zato sto su mi cool bili,sa sjajnim dresovima,i pre svega zato sto su tamo igrali Fedorov i Fetisov,likovi na cije sam se igre lozio kao klinja.Sto zbog igre u Detroitu,sto zbog reprezentacije.

Ostalo sto tu pricate je preseravanje.Navijajte za koga hocete,zabole me,ali ta preispitivanja su cisto preseravanje.Velika vecina vas ovde,ukljucujuci i mene,nema veze sa hokejom,sportom koji je kod nas popularan kao i pljuvanje u dalj,i jos se kao lozite na americke timove.I onda ste frajeri,jer "navijate" za tamo neke pilicare.Odrastite,pogotovo ti Lex. :da:

sto se ljutis,deckic?mislim, sto si decko debil? ljudi se zezaju medjusobno oko timova, niti je ko ovde smrtno ozbiljan u vezi sa tim. u tvom npr, gradu je postojao klub, nazalost ugasio se zbog finansijske propasti. sada imamo timove samo iz beograda i novog sada. ALI, u ovoj zemlji, tj u SFRJ je hokej bio vrlo popularan. setimo se da je tasmajdanski stadion izgradjen u tu svrhu...dakle, poredjenje sa americkim fudbalom uopste ne stoji. kako ja sada da objasnim to nekome ko voli neku ekipu zbog boje dresova?drugo, nemoj ispadati glup nazivajuci montreal pilicarima, ako si vec dosao da diskutujes na ovoj temi. to je klub sa najvecm tradicijom u severnoj americi.a ako odrastanje podrazumeva da treba da volim samo fudbal npr. onda je jasno ko bi trebalo da odraste...a ako imas problem samnom, sve zalbe personalno primam, kao i uvek ;)

 

@ KALIF

 

znaci, ogroman respect za post! btw, arena jeste projektovana da radi i kao ledena dvorana, ali organizuje se samo klizanje naravno, jer, obzirom na trenutno stanje hokeja u zemlji u smislu trenutne popularnosti(sto NIJE isto sa korenima koje sport ima ovde, lemi ;) ) mislim da bi nekakva revijalna utakmica sa timom iz severne amerike podigla rejting definitivno! ili jos bolje, dva severnoamericka tima. ili dovesti ruse, sto da ne.

zezam se ja za LA, ali kako favorizujem kanadske ekipe, sam pomen amerikanaca, pa jos iz kalifornije, pfff.. :D

i nemoj kerija da mi diras. the door is shut!! :P:pivopije:

Edited by LeX69

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se ljutis,deckic?mislim, sto si decko debil? ljudi se zezaju medjusobno oko timova, niti je ko ovde smrtno ozbiljan u vezi sa tim. u tvom npr, gradu je postojao klub, nazalost ugasio se zbog finansijske propasti. sada imamo timove samo iz beograda i novog sada. ALI, u ovoj zemlji, tj u SFRJ je hokej bio vrlo popularan. setimo se da je tasmajdanski stadion izgradjen u tu svrhu...dakle, poredjenje sa americkim fudbalom uopste ne stoji. kako ja sada da objasnim to nekome ko voli neku ekipu zbog boje dresova?drugo, nemoj ispadati glup nazivajuci montreal pilicarima, ako si vec dosao da diskutujes na ovoj temi. to je klub sa najvecm tradicijom u severnoj americi.a ako odrastanje podrazumeva da treba da volim samo fudbal npr. onda je jasno ko bi trebalo da odraste...a ako imas problem samnom, sve zalbe personalno primam, kao i uvek ;)

 

Ajmo redom...

Pod jedan,odrastanje se odnosilo na tvoj konkretno odnos prema celoj ovoj prici,a ne klub za koji navijas ili tvoj princip

navijanja ili sta vec.Fudbal nisam pomenio ni u jednom kontekstu,i stvarno mi nije jasno zbog cega vrsis komparacije.

Pod dva,ja navijam,ustvari navijao sam posto ne pratim ovaj sport jako dugo,za Red Wings-e.Razlog sam rekao:bili su mi cool kada sam ih video,sa cool dresovima,i sa sjajnim igracima na cije sam se igre lozio.Da iznosim bilo sta drugo kao razlog navijanja,preseravao bih se.Zbog toga sto je objektivno nas kontakt sa tim sportom izuzetno mali,i zbog toga sto iskreno navijati ne mozes za klub iz drzave koja je udaljena od tvoje nekoliko hiljada km.Ja licno nikada necu moci navijati za tamo neke Red Wingse,Rocketse...kao sto navijam za Crvenu Zvezdu,koja je klub iz moje drzave i za koju navijam od kako me cale ucio da izgovorim prve reci,ili za Juventus,koji je fudbalski tim,tim iz sporta koji je sa nama povezan na tolike nacine.

Pod tri,opet mi stavljas reci u usta,i jos i vredjas.Gde sam ja tacno napisao da je Montreal pilicarski tim?Ja sam rekao da je glupo misliti da si neki strucnjak i iskreni navijac ako navijas za tamo neke pilicare.To sto si se ti tu pronasao,i pronasao svoj klub,je tvoj problem.A ja sam rekao,da nisam nikakav hokejaski strucnjak.Kao i velika vecina ljudi ovde.Ova diskusija je o navijanju,posto ste prvi poceli prozivati.

 

Zalbe na tebe? :) Covece,ja sam tebe sve ukupno video 10 puta na forumu,sta ja na tebe ima da se zalim? :) A sa ovim komentarom i uvredama iz posta,si dokazao ko zapravo treba da odraste. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propo ovoga kad je ko poceo da navija, Ducks-e sam prvi put gledao posredstvom satelitskog prijemnika :) jos '95 godine (tad sam uostalom poceo sa ozbiljnijim pracenjem vecine sportova), u pobedi nad Kalgari Flejmsima (od tada ih iz nekog razloga bas ne gotivim, najomrazenija mi ekipa od svih u NHL)...to je bio period kada su stasavale najvece legende u kratkoj istoriji Anaheima-a - Pol Karija, Stiv Rucin i Temu Selane :rockdevil: I da Anaheim jeste mlad tim i nema neku bog-zna-kakvu tradiciju i boli me kurac i da(sto) su pilicari, cak i pored toga sto su izbacili 'MIGHTY' i stari logo (koji je za mene svetinja), navijacu za njih u narednih 40-50 godina (ako uspem da dozivim toliko i ako se nekim slucajem ne raspadnu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se smejao na tvoj racun, samo sam primetio da uglavnom navijas za favorite, pa sam se pitao da li mozda ima neki 'slabiji' tim koga podrzavas...ti rece za Rokitse i to je ok, to je to...uopste nisam u tripu da nekome zakeram za muzicki ukus, klub koji navija, kola koja vozi (voli) i slicno, a i ako je bilo toga - bilo je iz cistog zezanja...izvinjavam se za onaj smajli, mozda ti je delovao da ti se podsmevam, al stavio sam iz zajebancije, bez zle namere  :pivopije:

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...