Jump to content

NHL


Geralt of Rivia

Recommended Posts

Полако, сад се серија сели у Нешвил, свашта ту може да буде. Иначе, сада бих могао да навијам за Филаделфију. Играју атрактивно, на доста голова, готово су им увек занимљиве утакмице. Плус што за њих игра легенда и један од мени омиљених играча икада - Јаромир Јагр. :rockdevil:

 

Мада, и Девилси имају неке легенде. Бродер, који је у тиму од 1990. и који важи за можда и најбољег голмана свих времена. А и чешки тандем Сикора - Елиас.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrbata kao i uvek dominira statistikom. Bez njega i Whitneya nisam siguran da bi Finiks uopšte davao golove :bigblue: Večeras Bluesi, posle poraza u prvoj utakmici :mrtav: Nadam se reprizi serije sa ajkulama, gde su izgubili prvu i dobili naredne četiri :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo glupa utakmica sinoc za Djavole. Bezvezne greske su pravili na obe strane terena, ja neverujem koliko se raspadao Kovalchuk, koji je btw krivac kod drugog gola, jos sve je moguce sanse ispromasivao. Isto tako i Brodur lose odigrao. Jeste on legendaran i sve to, verovatno najbolji golman ikad, ali ume da napravi ozbiljne greske sto se i videlo juce. Lik je u 40-oj godini, mislim da bi trebalo da razmisljaju o nekoj zameni sledece sezone, jer on sigurno nece biti bolji sada kad je vec ovoliko mator, karijera mu je u silaznoj putanji jbg. Sto se tice Flajersi svaka im cast, realno najveci kandidati za osvajanje. Prejeben napad imaju, Giru, Brijer, jebeni Jagr, plus ovi klinci Kurtije i Van Rimzdajk, jako zanimljiva ekipa, jos da im igra Pronger bili bi jos bolji. Navijam za Djavole naravno, ali mi nebi bilo zao da ih izbace Flajersi jer imaju atraktivan i kvalitetan tim. Koliko se secam bilo je 3-3 u sezonskim duelima, tako da ocekujem zanimljive i neizvesne duele u predstojecim utakmicama.

 

Btw. ova zapadna konferencija je ludilo, mislim da niko na pocetku sezone nije ocekivao ove ekipe u polu-finalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to misliš? Dešava se Anže Kopitar :bigblue: I Jonathan Quick. I dešava se da je Jaroslav Halak povređen pa Elliott brani na svim utakmicama za St. Louis, što nije bio slučaj u toku sezone kada su delili minutažu, a odnos je bio otprilike 60:40 na stranu Halaka. To je najveća šteta za Bluese, Halak je bio najzaslužniji za ono ludilo Montreala u plejofu, ali dobro, čak i da ne uspeju da se vrate u igru, ovo je ogroman uspeh, mlada ekipa koja će tek dostići vrhunac narednih godina :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато и питам шта се дешава, јер су полудели. :haha: Једва су ушли у плеј-оф, а сад ће да почисте екипу која је била прва (или друга, иза Ванкувера, не сећам се) без проблема. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi je bio St. Luis. Fora je što je LA ušao u plejof kao jedna od ekipa u najboljoj formi, dok su se Vankuver i St. Luis poprilično opustili pri kraju regularnog dela sezone. Zato me i ne čudi dobra igra ni LA, ni Finiksa, ni Vašingtona :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мало им је то глупо што су се опуштали. На крају ће их коштати испадања. У сваком случају, моје неко мишљење је да ће победник полуфинала истока Њу Џерси - Филаделфија на крају и узети Стенли куп. Чини ми се да они играју баш атомски хокеј, па би можда било и заслужено.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo :bigblue: Gledao sam sinoć njihovu utakmicu, stvarno odličan hokej. Ali, postoje ekipe koje imaju recepte za zaustavljanje atomskog hokeja :bigblue: Čak su i Devilsi dosta usporili Filadelfiju, očigledno Flajersi ne postižu golova koliko protiv Pitsburga. Mislim da je i jedne i druge npr. St. Luis dobio u regularnom toku sezone, tj. Bluesi su imali neki smešan skor tipa 15 pobeda i poraz od Bostona protiv ekipa sa istoka. Do pobeda oni dolaze maksimalno agresivnom igrom u odbrani, nije najlepši hokej, ali jbg, dobar je protiv Filadelfija i Pitsbruga :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

С тим што ће Ст. Луис испасти, па то све пада у воду. :haha: Али добро, и Кингси играју поприлично дефанзивно и чврсто, па би можда било најзанимљивије кад би они и Флајерси били у финалу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHA...kakvo prskanje po flajersima :red:

 

sledeci su na redu, nadam se, rendzersi. bojim se da ako washington prodje ima tako da se napale i osvoje trofej. mada, jersey realno moze da se nosi sa oba protivnika, no videcemo.

 

mislim da ovaj drugi polufinalni duel dobija LA, a i nekako bi vise njih voleo da gledam nego coyotes u finalu.

Edited by Geralt of Rivia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Svaka cast Kingsima na tvrdoj igri, sad imaju 10-0 skor u gostujucim utakmicama. Ovako nizvesne tekme odavno nisam gledao. Oba duela su dobili posle produzetaka zato sto neverovatno dobro igraju odbranu. Quick je ludak od golmana, juce je slucajno primio pogodak posle nekog sugavog odbitka inace je sve pakove hvatao ko oda sale. Kapa dole i Broduru, najbolje je odigrao ove dve tekme kod Djavola. Dosta zicera su masili, bilo je zalosno gledati kako prazne golove promasuje Kovalchuk... Sve u svemu odlicno finale, ko god da pobedi bice zasluzeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zasluženo, ubili su sve ekipe na koje su naišli. Apsolutno najzaslužniji Jonathan Quick, čovek je sve branio. U ovoj poslednjoj je bilo nekih neregularnosti, u drugoj trećini je LA postigao četvrti gol zahvaljujući sudiji koji se odvojio od ograde da bi izbegao igrača Kingsa, pa je na njega naleteo Volchenkov, koga je tako sudija zaustavio skoro jelte i u nastavku akcije Kingsi su dali gol. No dobro, sve i da nije bilo toga, vrlo teško bi Devilsi došli do pozitivnog rezultata. Sledeće godine Bluesi u finalu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam gledao... vec u polufinalo sam ostao bez favorita al mi je drago sto se desilo ovo...

 

 

The Kings also became the second team to eliminate the #1, #2 and #3 seeds from the playoffs in the same postseason (The Calgary Flames achieved the same feat in 2004 also under Darryl Sutter) and the 1st 8th seeded team to accomplish the feat.

 

ja se nadam da cu uskoro gledati maple leafse u plej-ofu :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Sledeće sezone neće ni biti :D

 

Juče je počeo lockout i igrači su polako počeli da se sele u Evropu, posebno u KHL. Prazne dvorane u Americi, haos i prepune dvorane u Evropi :) Sviđa mi se ipak što su u KHL-u npr. zaštitili svoje igrače tako što su ograničili broj pojačanja iz NHL-a na 3 igrača po ekipi, a za ruske timove važi da samo jedan od te trojice sme da bude stranac. NHL zvezde neće moći da zarađuju više od 65% od svojih plata u NHL-u, ali bolje 65% nego 0% tokom lockouta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...