Jump to content

NHL


Geralt of Rivia

Recommended Posts

Sad bas gledam, sto se tice Kings vs Ducks, za sada je skor 1:2 :D , a ima da se odigraju jos 3 meca, dva su u razmaku od 2 dana 6. i 8. januara i poslednji 18. februara...cenim da ce opet biti 2:1 za Duckse u preostale 3 tekme

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaci su Ducksi poslednjih 4-5 godina. Pogotovu od kako je Dizni prodao tim i uletele nove gazde kojima je stalo da osvoje Kup i prestiz. I osvojise ga dok si rekao keks. U L.A.-ju je godinama valadala sala (mesju navijacima Kingsa) da ako slucajno Ducksi (koji su relativno novi tim i tada su bili kriminalni) osvoje Kup rep Kingsa, navijaci Kingsa ce prestati da gledaju hokej. Onda se i desilo. Neki su uredno vratili sezonske karte.

 

Vlasnik L.A. Kingsa je jedan od najbogatijih ljudi na svetu (medju prvih petnaestak najbogatijih Amera) i neopevani smrad koji je kupio Kingse samo da bi mogao da dobije prednost u jezivim dilovima (konstrukcija, izgradnja, real-estate, oblakoderi) u centru grada (downtown jelda) gde su Lakersi i Kingsi sagradili novu dvoranu. Taj deo grada je bio propao poslednjih 30-tak godina, i ovaj baja je tu uleteo u dilove vredne 10-tak milijardi dolara, samo za jebeni centar grada. Kingse je kupio za par stotina miliona, pa sad ti vidi koliko mu se to sve isplatilo. Sljam. Baja je inace redovno proglasavan kao najnepopularniji biznismen u Americi od strane drugih velikih biznismena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se bas slozio da su tada Mighty Ducksi bili bas toliko kriminalni, mozda prvih sezona dok nisu stali na noge (jbg, ti kad tek osnujes franchise-u ne mozes da racunas na neki izuzetan igracki kadar)...znaci - prva sezona im je bila 1993/94, oni su vec 96/97 upali u plej of, cak su i prosli prvo kolo, da bi u polufinalu konferencije ispali od Red Wingsa, koji su kasnije postali sampioni...sve stoji sto ti kazes za nove gazde, doveli su iskusne veterane Skota Nidermajera i Prongera (inace mi je najomrazeniji igrac oduvek bio, al sta da se radi) koji su sigurno u mnogome zasluzni za osvajanje Stenli Kupa i hvala im na tome, al iskren da budem mnogo bih vise voleo da je onaj tim koji je igrao u sezoni 2002/2003 osvojio (Devilsi bili bolji 4-3), sa starim logo-om i nikom, nekako i ta ekipa mi je bila mnogo draza, no nije bilo sudjeno.

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ducksi su tada samo sticajem okolnosti i suludim branjenjem J.S.G.-a i dosli do finala. Desava se. Nije da nisu zazluzili, nikad ne mozes da kaze da neko nije zasluzio da igra u finalu plejofa, previse je tu suza i znoja proliveno u toku dva meseca da se neko profura 'na kvarno'. Ali ponekad pomaze i providjenje. Sto kazu, 'sreca prati hrabre'. Daleko je bolji bio tim koji je osvojio Kup. I sad je to sjajan tim. Ali 'status quo' nije nikakva pozitivna manifestacija. Ducksi su zadrzali stari tim, stavise imaju i mladju ekipu koja dolazi, sjajne momke, ali dva tri cetri drufa tima su se isto pojacali. U tome je lepota. A ne pojacas se samo tako sto kupis igrace (kao u fudbalu u Evropi) nego sto stasaju ovi tvoji klinci koje si birao i gajio od 18. godine. Ovi 'timovi sa farme' ('farm teams').

 

E, i batali me sa Steve Rucchinom. Nije on neki talenat, nego je igrao sa Karijom i Selaneom. Au sto brkam ovde spellovanye.

 

No, imas ti pravo na svoje vidjenje. Postujem sto si vrlo upoznat sa situacijom, kako timom tako i istorijom. Siri pasiju za hokej okolo, pa sve ako ces da agitujes i za Duckse. Ljudi ce sami kasnije odabrati svoje timove, prirodna stvar, neko voli pogacice, neko vise pastete, a neko burek i gibanicu. Neki cugaju cokoladno mleko uz to a neki jogurt (samo da se zna, ja krkam sve kombinacije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Jao ljudi, pa zar niko ne prati NHL? :( Kao i jos neki ovde, nikad na klizaljke nisam stao, ali otkad sam na SEGA mega drive 2 smile.gif zaigrao NHL '95 postao sam ljubitelj. Kao i u svakoj ligi, svakom sportu, nekako su moji favoriti uvek neke srednje ocajne ekipe (blago receno), tako da nije tesko pogoditi da su u NHL-u u pitanju St. Louis Blues :D ALI, ove godine St. Louis poceo da GAZI. Poslednjih par utakmica imali su teska gostovanja pa i nisu bas najbolje zavrsili, ali pre toga 7 pobeda u nizu, zaista impresivno, maksimalan ucinak kod kuce, fantasticni Jaroslav Halak na golu. Kad se povredjeni oporave, bice Blues-i opasna konkurencija Red Wings-ima u diviziji. Posto, blago meni, ESPN America koji imam na kablovskoj skoro nikad ne prenosi utakmice u kojima ne igraju Pittsburgh, Philadelphia, Washington ili Boston, retko Blues mogu da pratim na TV-u. Zato sam zahvalan sto zivimo u vremenu Interneta i atdhe.net :D Evo par odbrana u jednom naletu Sharks-a ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=tJZ7zk4d2o8

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Baš sam pre neki dan gledao Pitsburg-bafalo...slučajno uhvatio na areni. Bila dobra utakmica. Jako sam davno aktivno pratio ovaj sport, još su Gretzky i Yzerman bili aktivni, a od tada jedan poduži blackout.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...