Jump to content

Potcenjeni game kultovi


Lunar

Recommended Posts

  • 1 month later...

Birthright: The Gorgons's Allianace

 

Birthright: The Gorgon's Alliance is a strategy role-playing game based on TSR's Birthright world of Anuire. It combines first person dungeon and castle quests, tactical real-time graphical battles, and complex economic and diplomatic strategy. Play against challenging computer opponents or other cunning human players.

 

birthrig_screen001.jpg

 

birth02.gif

 

birth01.gif

 

Sjajna i prilicno kompleksna mesavina strategije,RPG-a i avanture-svakako probati,iako je matora radi na XP-u bez problema :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhhhh, beše dobar u davna vremena...

 

Meni je dobar i sad :bigblue:

 

Birthright: The Gorgons's Allianace

 

Birthright: The Gorgon's Alliance is a strategy role-playing game based on TSR's Birthright world of Anuire. It combines first person dungeon and castle quests, tactical real-time graphical battles, and complex economic and diplomatic strategy. Play against challenging computer opponents or other cunning human players.

 

E to je stvarno vrh igra, svaka ti cast kad se toga seti :pivopije:

 

Zna neko za ovu legendu? Ovo i dan danas pokrenem kad me pukne nostalgija za neprevazidjenim 486icama

 

256px-Frontier_elite2_box.jpg

 

frontier26.png

 

frontier31.png

 

elite1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno :mrgreen:

Mada mogu ti reci da je meni prvi Elite sa C64 ipak ostao u dosta lepsem secanju

Jeste Froniter doneo dosta,dosta novina i poboljsanja i postao jos kompleksniji ali nekako kao da se izgubila draz orginalne Elite-recimo upravljanje brodom je nekako previse automatizovano i kvari atmosferu jer se nekako od igraca onda ocekuje samo da klikce,dok si u prvom Elite morao i mogao da manevrises brodom samo tako

Frontier sam bas dosta igrao,sem sto je znala prilicno da uspori tada na mojoj Amigi 500 usled filovane vektorske grafike sa kojom se PC uvek bolje snalazio :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jbt. Tek sad shvatam koji sam nerd, odigrao sam 90% navedenog.

 

Ono za sta, nadam se, niste culi, a spada u, po meni najbolje igre svih vremena je Arx Fatalis. Mrzi me sad da trazim link, guglujte ili sta vec, ali cisto da kazem par stvari

 

Covece, hteo sam da pomenem tu igru...

 

Igrao sam je davno, ali je nisam dovrsio zbog nekog baga... Posle sam pokusao ponovo, ali opet me neki andrak ujebao...

 

Valjda nisam mogao da prodam neke dragulje, jer draguljar nikad ne radi?!

 

 

Imam je jos uvek, tako da nikad nije kasno :D

 

 

 

 

Birthright: The Gorgons's Allianace

 

 

 

Sjajna i prilicno kompleksna mesavina strategije,RPG-a i avanture-svakako probati,iako je matora radi na XP-u bez problema :da:

 

Jesi li uspeo da je nateras u fullscreen a da se ne pojebu boje?!

 

Doduse, nisam probao na novoj kartici (radeon 4850), ali na starom radeonu je zezalo :(

 

Inace strategija je sjajna, a i rpg deo je za to vreme dobar, i hororican...

 

 

 

 

Da li je neko pominjao System Shock 2!?

 

 

Kvlt nad kvltovima. Deat Space je poprilicno iskopirao sistem igranja i atmosferu, a i dosta elemenata zapleta, no i dalje nemate taj cyberpunk feeling kao u Sys Shocku 2.

 

Imam i Sys Shock keca, ali je grafika dosta sugavija nego dvojka...

 

Postoje fan-made (zapravo re-made) modeli i texture koji znatno modernizuju i sminkaju igru

 

 

 

 

 

 

I druga koju bih da pomenem, je sjajna i odlicno izbalansirana squad-based strategija, INCUBATION

 

Pravila je ekipa koja je pravila prethodni kvlt, LASER SQUAD (posle ga nasledio XCOM)

 

Steta sto je radjena za voodoo, pa mora da se gura kroz neki wrapper, ali meni ne radi... FUCK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga onda, u prozoru izgleda ruzno.

 

Zapravo to sto sam opisao je jedini nacin da igre koje se startuju u prozoru pokrenes preko celog ekrana-dakle desktop da bude u toj native rezoluciji inace ce igra svejedno trcati u prozoru ;)

Uglavnom slucaj sa starim ali dobrim Sierrinim igrama-Gabriel Knight 2,King's Quest 7,Birthright itd

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahm, pa ajd probacu... Inace "provalio" sam fazon npr sa fallout 2-jkom + onaj revival kit na netbooku (1024x600)... Posto ne moze da mu se stavi ni compatibility mode (nece da radi), ne moze ni da se spusti broj boja na desktopu, ali zato kad boje pocnu da brljave, lupim alt-tabujem tamo-vamo nekoliko puta (kad god zbrlja boje), i posle nekoliko pokusaja igra na dalje radi normalno.

 

Videcu da li to moze i sa birthrightom... Taman da nabudzim gomilu tih matorih igara pa da ih igram na netbooku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

arma 2,jebes zivot i sve u njemu kad imas ovo,ne treba ti ni sluzenje vojske al dzaba kad ti treba komp od minimum iljadu jura da teras ko covek.U svakom slucaju po meni se smisao zivota nalazi u ovoj igrici,mogu do mile volje da letim u svom mi 8 i rokam sve sto mrda i mrsti se na moj zrakomlat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

my two cents:

 

posto vidim da su ljudi vec rekli dosta toga, Legacy Of Kain serijal, kult jebovasbog, kult nad kultovima, ko nije nikad igrao Blood Omen moze se ubije :haha:

 

Beyond Good and Evil, u isto vreme su izasli Prince i Splinter valjda pa ga je Ancel (genije koji je stvorio Raymana, onog dobrocudnog ali krajnje psihoticnog... lika) malo popusio ali je napravio dragulj.

 

Idemo dalje, Planescape Torment wow, jos od FRPova Chrono Trigger i Cross su najbolji.

 

 

Blje, toliko stvari ali nista mi ne pada na pamet, oh well, bar sam dig'o temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...