Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cudi me nije svima najbolji thousand lakes jer je specificniji od

ostalih...(nije valjda elegy album onaj koji ima widows i elegy, pa ako

jeste onda sem te dve pesme nista ne valja a inace nema veze

sa thousand) ja mislim da ko voli thousand ne bi voleo neke posle druge

jer su se mnogo menjali (inace i sebe ubrajam u te za thousand) sto ne znaci da mislim da drugi ne vrede

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Amorphis je jedan od onih bendova koji me privlace na prvo slusanje.Svidjaju mi se svi albumi(ukljucujuci i ovaj novi) osim Privilege of evil(koji opet nije los,al' nije nista posebno).Mnogo dobre pesme su: The Way,Black Winter Day,Moon and Sun part II,My Kantele(acoustic version),The Brother-Slayer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Najbolje pesme po meni:

1. Tales From The Thousand Lakes - 'Balck Winter Day'

2. Tuonela - 'Greed'

3. Tales From The Thousand Lakes - 'Drowned Maid'

5. Elegy - 'My Kantele'

6. Tuonela - 'The Way'

 

The Karelian Isthmus imam ali nisam slusala jer ne mogu da ucitam CD jos uvek, a poslednji Am Univrsum nemam ali sam slusala i ne svidja mi se nista pa mi je i drago sto ga nemam. I

nace My Kantele svidjaju mi se obe verzije, i akusticna i normalna. Inace akusticna se nalazi na MCD-u 'My Kantele'!!

Ali ipak je najbolji album TFT1000L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije spomenio pesmu "My Kantele",nije losa... tongue.gif 8)

Tako je ,tako je, posebno akustichna verzija

 

Potpuno si u pravu. Obe verzije su odlicne.

 

Najdrazi album mi je Elegy, zbog gore pomenute pesme, a i sto neko rece, od pocetka do kraja je savrsen. Ovaj poslednji nije toliko los, malo je drugaciji, ali ima finih momenata.

 

A otkad su Amorphis death? Imaju oni primesa toga, ali nije to death, ne sasvim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A otkad su Amorphis death? Imaju oni primesa toga' date=' ali nije to death, ne sasvim.[/quote']

 

Mnogi ih svrstavaju u progressive death i mislim da je to pretezno zbog prvog albuma. Uglavnom sve textove koje sam citala pravac je taj, mada se uvek naglasavaju i uplivi doom-a itd. Prvi album je ja mislim cist death, ali ne mogu tvrditi sa potpunom sigurnoscu posto jos nisam preslusala kao sto rekoh u prethodnm postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su svi albumi do Am Universum, iako se razlikuju. Ni ovaj zadnje pomenuti mi nije losh zato sto ne lici na stare nego zato sto nemam nikakav feeling kad ga slusam .... Al ni Amorphis ni gomila bendova koje ovde vidim ne spadaju u death ...In Flames na primer.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste culi njihov nov album "Far from the Sun"???

Da li uopste neko ima njihov novi album???

Ja sam cula samo 2 pesme koje su dostupne na Internetu...I mnogo mi se dopadaju..

a vi??

 

Inace taj prvi EP "Privilege of Evil" je iz perioda kada je Tomi Koivusaari (gitarista, koji je na prva 2 albuma pevao death vokale) imao demo bend pre Amorphis-a zaboravih kako se zove...

 

Da li je neko cuo eventualno side projekat Pasi Koskinena - AJJATARA????

 

btw. komentari na novi album se nalaze na www.amorphis.net tmao mozete cuti te dve pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste culi njihov nov album \"Far from the Sun\"???  

Da li je neko cuo eventualno side projekat Pasi Koskinena - AJJATARA????

 

E cuo sam ja par stvari.Nije loshe mada nema mnogo veza sa Amorphisom (dobro,mozda sa starim Amorphisom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...