Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

"There are no flowers on your grave, there are no chains..."

 

Upravo mi sad svira...

Divan band! Samo jedno pitanje. Posto namjeravam da narucim original zadnji album (za koji sigurno znam da je VRH!) moze li mi neko rec valjaju li sto oni za rusko trziste ili da narucujem provjereno iz Njemacke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[

quote="Dragon Lord]muzicki su im svi albumi interesantni, cak i Am Universum.

Joj shto sam se ja naprzila na taj album ,ne znam zashto ljudi odma' dizu ruke od Amorphisa i ostalih metal bendova koji prestaju da se dernjaju i pochinju malo da experimentishu :? velika je hrabrost i beskompromisnost izaci iz okvira zacrtanog zanra i uploviti u neke druge muziche vode smile.gif a to josh pride zvuchi i odlichno.Ovaj album mi se vishe svidja od Tuonele , nekako je hitichniji i ima te divne melaholichne momente dzeza ,ma, krasan je album Am Universum biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm pa šta se može naći dobro na "far from the sun"... ništa posebno... kao prvo provlače melodije koje su uradili još davno na elegy, koriste stare rock recepte, vokali su ostali isti, takođe i aranžmani... znači pod broj 1, ne nude ništa originalno

drugo, udaljili su se od metala, otišli su mnogo dublje u rok, komercijalne vode, možda to nekom i ne znači, ali muzika tako gubi dušu...

treće - vokali... ono je poprilično jadna predstava... na nekim pjesmama zvuče kao da mu je neko objesio teg od 10kg za...

 

poslije poslušane komplet diskografije amorphisa, kako se može i doći do ideje da am universum/far from the sun epoha vrijedi nešto? :? experimentisanje se cijeni samo kada je dobro, a ne kada nastanu neka kvazi djela, koja ciljaju samo na prodaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[
quote="Dragon Lord]muzicki su im svi albumi interesantni, cak i Am Universum.

Joj shto sam se ja naprzila na taj album ,ne znam zashto ljudi odma' dizu ruke od Amorphisa i ostalih metal bendova koji prestaju da se dernjaju i pochinju malo da experimentishu :? velika je hrabrost i beskompromisnost izaci iz okvira zacrtanog zanra i uploviti u neke druge muziche vode smile.gif a to josh pride zvuchi i odlichno.Ovaj album mi se vishe svidja od Tuonele , nekako je hitichniji i ima te divne melaholichne momente dzeza ,ma, krasan je album Am Universum biggrin.gifa:

 

To i ja kazem. Am Universum konza! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo da se i ja oglasim...

Prvi album nisam slusao.

Tales from the 1000 lakes i Elegy su nestvarno dobri albumi.Nikad mi nece biti dosta epova poput My kantelle,Elegy i Black winter day.

Tuonela je OK,ali tu se primecuju znaci slabosti koji su u punoj snazi izrazeni na Am Universum.Album je uradjen totalno preko K..CA!

Novai album jos nisam cuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...