Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jes da je prvagnuo onaj Sentenced/Charon feeling u svim finskim bendovima koji su poceli kao death/gothic/doom ekipa, ali ovim albumom Amorphis malo podseca na one stare dane ... nije se sve bas vratilo na svoje mesto, ali tesko da mozemo ocekivati novi Elegy.

 

Slusam novi album prvi put i uopste nije los. KAko rece Evil Spirit , ubacili su konacno i growl koji daje nesto dinamike. Videcemo kako ce se album pokazati, ali za sad mi se svidja kako zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto znaci da cu ja ovih dana kad mi prodju obaveze da te opljackam strasno i da ti donesem neki finski UG rakkaus metal.

POsteno icon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

 

Nego, neko je pustio buvu da je vokal sranje, pa sad ljudi koji nisu culi album pricaju okolo da je los, i to zbog vokala, mada je meni taj segment bar pet puta bolje od albuma od Tuonela pa nadalje. Ima par pesama gde se stari Amorphis opasno oseca, na primer "The Smoke", ali ipak je album kao celima blizi vladajucem zvuku u Finskoj.

Ako neko bude razocran ovim albumom jer ne lici na prvu polovinu karijere benda, onda bi bar ljudi koji vole Sentenced i slicne finske bendove trebali da budu apsolutno zadovoljni ovim izdanjem. Pesme su stvarno dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali tesko da mozemo ocekivati novi Elegy.

Ah, Elegy.. kako ih samo nije sramota, naravno da je to sada nedostizni san

ali postoji gomile bendova koji su takodje imali svoj elegy i nastavili sa progresom, ne reciklazom, vec zaista progresom

a amorphisov "progres" je smesan, oni su urusili ne fazon nego kvalitet, i to jako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

POsteno icon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

 

Nego, neko je pustio buvu da je vokal sranje, pa sad ljudi koji nisu culi album pricaju okolo da je los, i to zbog vokala, mada je meni taj segment bar pet puta bolje od albuma od Tuonela pa nadalje. Ima par pesama gde se stari Amorphis opasno oseca, na primer "The Smoke", ali ipak je album kao celima blizi vladajucem zvuku u Finskoj.

Ako neko bude razocran ovim albumom jer ne lici na prvu polovinu karijere benda, onda bi bar ljudi koji vole Sentenced i slicne finske bendove trebali da budu apsolutno zadovoljni ovim izdanjem. Pesme su stvarno dobre.

ja sam pustio tu buvu, mada sam ubedjen da nije buva, jer sam coveka cuo live, doduse pevao je stare stvari i vokal mi se nije svideo, ni najmanje. a album nisam komentarisao.

 

edit: opet mi sibni svoju adresu na mob, pa cemo se dogovoriti za vreme razmene.

Edited by lestate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napljuvah se ja ovog benda kao najgori ciganin na ovoj temi... I sa pravom... Nijedan me bend nije razocarao kao oni na poslednja dva albuma, verovatno zbog toga sto sam ih dosta voleo. I oni su sami bili svesni da su zasrali, zato samo dobre pesme i sviraju uzivo........... ali, ali, ali... Ovaj album je fantastican! Tomi Joutsen je opasan pevac, pokazao to u Nevergreen-u (Sinisthra-i), dokazao sada. Drugi Tomi poceo da growluje ponovo sto je za pohvalu. No, ono gde su se popravili za hiljadu svetlosnih godina su melodije, oduvek njihova udarna snaga. Kao da su ih cuvali svih ovih godina... Gotovo svaka pesma je bujna i odise opakim melodijama, sto me podseca na Elegy i Tales. Istina je kao sto Soli rece da mogu da podsete na Charon ili Sentenced, ali meni sve ovo najvise lici na njih u pravom svetlu. Ima i onih vikinskih sing-a-long delova u stilu Falkenbach-a ili Hollenthon-a, sto je skroz kul. Nema govora da je ovo njihov top 3 album. Vreme ce pokazati da li se moze umuvati i u top 2. Za mene povratak godine... I shire od toga... wub.gif

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...