Jump to content

Sacred Oath


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Podsetio me Boško sa Sacred Blade na još jedan bend koji nosi Sacred u nazivu, koji sam skoro pronašao, a na koji bi trebalo obratiti pažnju. Amerikanci iz Konektikata. Meni su oni heavy sa elementima thrash-a - a to je dovoljno da ga pristalice odrednice US power svrstaju u tu kategoriju. Ja doduše o tome sudim na osnovu jedinog albuma koji su izdali osamdesetih - A Crystal Vision iz 1987. (ponovno snimljen i izdat 2005. kao A Crystal Revision). Uskoro bi trebalo da preslušam i album Darkness Visible iz 2007. (do sada sam video samo spot za jednu pesmu s njega). I dalje su aktivni, prošle godine su izdali live album, a izgleda da ovog proleća treba da izdaju i treći studijski album, koji bi nosio ime Sacred Oath.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, drugi album je duži (i ukupno i pesme ponaosob), raznovrsniji i složeniji. S tim što je to taj isti zvuk u principu, jedino što je produkcija savremenija. Sve zavisi od toga šta više voliš - da li jedan jednostavniji i lakše svarljiv "in your face" oldschool album, ili preferiraš nešto progresivnije, za šta ti treba više preslušavanja da ti uđe u uši. Otprilike je u tome razlika između prvog i drugog albuma. Oba valjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacred Oath - A Crystal Vision (1987) [Reissue 1999]
http://ifolder.ru/351405
http://ifolder.ru/351863

 

Tracklist:

1. Two Powers (4:35)

2. The Omen (2:51)

3. Message to the Children (5:59)

4. Magick Son (5:00)

5. A Crystal Vision (4:59)

6. The Beginning (4:50)

7. Shadow Out of Time (4:03)

8. The Ferrymans' Lair (4:49)

9. Rising From the Grave (5:59)

BONUS TRACKS:

10. Two Powers (4:21) [1998 Version]

11. Message to the Children (6:28) [1998 Version]

12. The Invocation (4:12) [1998 Version]

13. The End (3:35) [1998 Version]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo linka za novi album:

 

http://rapidshare.com/files/229115394/Sacr...mo-2009-UBE.rar

 

Iako nisam očekivao ništa spektakularno, moram da priznam da je album dosta dobar. Na mene je ostavio jači utisak nego Darkness Visible. Onako, za ljubitelje progresivnijeg heavy/thrash zvuka prava stvar. Pesma Counting Zeros me na prvo slušanje naročito oduševila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 10 months later...

Dobro je, ali ništa spektakularno. Nema nove Counting Zeros, mada mi se u prvi mah činilo da World on Fire može da bude ta. Ali ono, Sweet Agony, Meet Your Maker, Sandrider, When the War Is Over... Fino, svakako vredi slušati daleko pre nego mnogo šta od onog što raja inače mnogo više sluša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bedak je veliki sto prog radovi Thorne-a nisu uopste zapazeni. Bilo je malo hajpa kad je Soundscape - Discovery izasao odavno, ali brzo se sve to zavrsilo.

 

ako volite glas ovog coveka i zelite da cujete sta sve moze u nekom ne-heavy kontekstu (takodje i klavijature svira u soundscape-u) probajte da nadjete "Discovery" i "Grave New World" ja imam discovery na originalu i potpisani "man and machine" ep koji je izasao kao najava za GBW, samo sto su onda cekali fazon 10 godina da izbace taj album. fenomenalan i mnogo kreativan prog rock.

 

Thorne je takodje izdao solo album odavno koji se zvao "Iago" koji je isto fenomenalan. koncept album o Othellu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...