Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

Ako su to uradili, pre svega je njihovo stanovništvo najebalo. Ne mogu da razumem da mogu da postoje takvi monstrumi.

 

U bre ne znas ti nista. Njihovo stanovnistvo redovno najebava sve u 16.

Bole njih briga za stanovnistvo.

Pazi ako je to stvarno na nivou neke zavere i plana, sumnjam da to zapravo radi neko ko je VLADA.

pre je neko ko ima uticaj u vladi.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah, e vidis kad vec razvijamo teorije zavere zamisli odjednom amerikanci izlaze sa Ultra giga mega ekstra vakcinom ili lekom za suzbijanje svinjskog gripa :)))

Resise ljudi i seku i svinjski grip.

 

 

Pa....ispostavilo se uvek da su te teorije zavere oko Amerike i tacne.A to ce se i desiti,bas ce ameri i "naci" vakcinu(upravo kompanije koje i proizvode viruse i proucavaju ih,menjaju njihovu strukturu i primenjuju ih u eksperimentima vezanim za takav nacin ratovanja,imaju i antiviruse),naravno mozda je to samo plod moje bujne maste,mozda je ipak priroda resila da se otarasi dobrog dela covecanstva,pa stvara viruse i svetske ekonomske krize,s nadom da ce konacno ukrotitii i spreciti coveka da nastavi s daljem unistavanjem planete.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod tog svinjskog gripa...pre par dana je kao ukraden misteriozni virus u ameriki(gde bi drugde),i onda gle cuda,odjedared po meksiku hara.Previse mi je to mutno,kao da je Amerika opet nesto smutila i iskonstruisala i podmetnula(posle atomki po Hirosimi i Nagasakiju,podmetanja incidenta u Tonkin zalivu koji je bio razlog za vijetnamski rat,izmisljeni incident u Racku,laz o nuklearkama u Iraku,fantomski teroristi u napadima 9/11 i mnogi drugi nije mi tesko da u to poverujem) bas kako bi se skrenula paznja sa SEKE ili mozda nekakvog drugog interesa.

 

 

 

svasta je moguce.

od toga da princ ne prica napamet do toga da ima veze u zdravstvu, preko keve. :lol:

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam i mislio

virus svinjskog gripa veštački proizveden patogen

Politika - Pre 36 minuta

 

NJUJORK - Američki "Onlajn džornal" objavio je da su dva ugledna novinara koji su razgovarali s visokorangiranim osobama u UN i Svetskoj zdravstvenoj organizaciji (SZO) saopštili da je novi soj virusa svinjskog gripa rezultat veštački proizvedenog patogena koji može da dovede do pandemije.

 

Visoki zvaničnici UN i SZO naveli su da novi i smrtnonosni virus A-H1N1 koji nikada do sada nisu videli naučnici već usmrtio 149 osoba u Meksiku, a širom sveta broj potvrđenih slučajeva zaraženih tim virusom dostigao je 79, naveo je "Onlajn džornal".

 

"Virus A-H1N1 ima određene transmisione 'vektore' koji upućuje da je novi virus gripa genetski modifikovan kao vojno- biološko ratno oružje", naveo je, kako je navedeno, neimenovani vrhunski naučnik pri UN koji smatra da su smrtonosna ebola, virus HIV-a i aktuelni A-H1N1 virus svinjskog gripa biološko oružje, javio je novinar "Onlajn džornala" iz Meksiko Sitija.

 

Kao dokaz za svoju tvrdnju neimenovani naučnik pri UN naveo je da među svinjama nema registrovanih slučajeva infekcije virusom A-H1N1, mada se virus sa svinja preneo na čoveka i dalje širio među ljudima.

 

Centri za kontrolu bolesti i prevenciju navode da se virus A-H1N1 sastoji od segmenta gena severnoameričkih svinja, delom od virusa ljudskog i ptičjeg gripa i segmenta evroazijskog svinjskog gripa.

 

Drugi novinar "Onlajna džornala" javio je iz Džakarte da su zvaničnici SZO zaplašeni prisustvom dela genetskog materijala virusa H5N1 u virusu A-H1N1 svinjskog gripa, što bi moglo da znači da je novi virus svinjskog gripa generisan da bi prelazio "s jedne vrste na drugu".

 

SZO je održala vanrednu sednicu u Ženevi i objavila da je virus A- H1N1 "državni zdravstveni događaj od međunarodnog značaja".

 

Saopšteno je, prenosi "Onlajn džornal", da će SZO preporučiti restrikcije putovanja u i iz oblasti gde je registrovan svinjski grip.

 

Pomoćnik generalnog direktora SZO Kejđi Fukuda ocenio je da je moguće da sadašnje izbijanje svinjskog gripa širom sveta predstavlja blagu pandemiju, ali je upozorio da je španski grip iz 1918. godine, koji je odneo milione života, počeo blago.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, imam i ja kontakte sa zdravstvom preko keve i još nekih delova familije, pa ne bih bila smela da se zakunem u naše zdravstvo. pogotovo u organizaciju istog i spremnost na pandemiju.

 

zvanično imamo zaražene u evropi. kako se ovo gadnjikavo nadovezuje na usranu ekonomsku situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam vesti o ljudima kod nas koji imaju simptome gripa, ali se nadam da nije svinjski grip.

 

 

 

Ne tripuj se em nema veze grip sa svinjama,niti je presao sa njih,niti ga one prenose,em nema veze s nasim ljudima.Pa jebote kako seru po svetu da su svi zarazeni koji su bili u Meksiku,trebalo bi da je ceo Meksiko zarazen i da ima na milione mrtvih.Jebote pa koliko samo ljudi godisnje umre od obicnog gripa,pa se ne dize ovolika frka i panika.Vise ih u umre od ujeda zvecarke ili od pada kokosovog oraha.Samo plase ljude,da bi ih drzali u strahu.Tako je bilo i za taj pticiji-bice pandemije,najebalo covecanstvo,mrtav labud na adi,ovo-ono i posle par meseci kao da nista nije bilo.Sve se to namerno radi,da se skrene paznja sa krize,da se ne prica o zatvaranjima fabrika i otpustanjima miliona radnika po svetu(sto buducih otpustanja,sto onih koja su se vec desila) Nece to na nas ne brinite,nece sifilis na gubavca. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se zavrsi sa laznom famom i panikom oko svinjskih gripova,kravljih menstruacija,zecijih hepatitisa(planirano za sledecu godinu) i pandemija,ministar zdravlja u Meksiku,Hose Anhel Kordova je objavio je rezultate analiza umrlih.

16 osoba je umrlo od novog gripa,59 osoba je umrlo od nekog drugog uzrocnika,a za 89 osoba analiza je jos u toku.Mozemo da se vratimo SEKI. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma oni su prsli cim su CEOs poceli da se vozaju privatnim avionima.. plate sa jednog miliona skocila na po 14 miliona i jace.. plus stocks i sl.

 

ono sto je Obama pricao, da su nekada CEOs imali maksimalno 40 puta jacu platu od najnizeg radnika (s trake) a danas je ta cifra preko 450.

 

 

compenzacije, penzije, stoks, bonusi, i povr` toga bejlaut :)

 

 

 

 

 

 

sve to kao nagrada za sjebavanje kompanija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da su znali. na par dana prije nego ce Obama preuzeti ofis, Bus potpisuje bejlaut, ne mogu da se sjetim koja cifra tacno ali nesto oko 150 milijardi..

da bi onda Obami jedino preostalo da smjeni ovog idiota, CEO od GM. sto je fazon, lik je bio CEO 8 punih godina (inace 30 i nesto godina radio pri kompaniji), i to su ga podigli tamo republikanci, koje je on dalje finansirao (citaj: lobirao) otvoreno kroz izbore. ne mislim samo predsjednicke, nego sve ostale.

Wagner je za tih 8 godina ucinio da se vise od 50% proizvodnje svelo na SUVs. da bi danas ljudi masovno vracali te automobilie, sto kao polog za drugo (vise ekonomicnije) auto, sto jednostavno nazad u dilershipe/fabrike, za lovu. to su naravno iskoristili Japanci i ostali i boli ih dupe, cvjetaju.... evo ovako na oko kad pogledas, cini mi se da je svako cetvrto auto na putu Toyota Prius ili tako neki japaner hibrid.

jedino je Ford tu i tamo nesto ucinio mada i oni su trazili bejlaut, ali nekako su se izvukli u manje vise cini mi se, jer su napravili recimo onaj Fusion, ili prvi SUV hibrid itd.

 

tako da to sto je CEO bez posla, mozda mu je i bolje.. sjedi na milijardama s kojima ne zna sta da radi. taman sad ima vremena da trosi.

tek je posebna prica koliko su placali, sto bi se reklo ovdje "highschool-droputs" - cak i do 75 dolara na sat, sto ti ga dodje malo mnogo za sharafanje kocnica.

i opet imam utisak, da da su crnci radili taj posao bili bi manje placeni :) ovako imas taj white colar fazon koji drzi kormilo pa ga dodjes na mjesto gdje cistacica tamo ima oko 45 hiljada minimum godisnje, a to sve da ne racunas beneficije, penziju, socijalno, medical, bonusi, prekovremeno itd itd.....

i na sve to imas gomile otpustenih koji pripadaju Uniji, koji i dalje primaju oko 90-95% plata iako ne rade, a to je jos iz 70ih sistem. mene sto se tice, to je sasvim okej. kontas, ako moze CEO da prima silne milione za govnjivu politiku, mogu i ovi nepismeni radnici s trake da imaju plate a da ne rade, DO KRAJA ZIVOTA :D (ili bar dok banka ne bankrotira)

citah negdje da je da je za godinu i po dana Cadillac uspio prodati jedva 2000 komada Escaladea, a cijela fabrika je prakticno opremljena masinama koje pravo taj model :)

kao da ce svaki jebeni stanovnik ove zemlje da vozi po jedan Escalade.. :) koji kosta koliko necija kuca.

evo cujem izlazi i novi model Hamera.... ce da tresnu guzicom od pod, a Japanci trljaju ruke zadovoljno, i nek trljaju :da:

 

 

a tek ona cijela afera oko AIG - mislim, o tome tek roman moze da se napise. ono je bruka sta je sve dozvoljeno i do koje mjere. mislim tako otvoreno i javno. i sve to na par dana prije nego je ona budala predala ofis novom precjedniku, kom ni pet mandata ne moRe pomoc` da rascisti govna koja su ovi israli.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

word.

akademsko izuchavanje poslovnih procesa ima smisla samo u vrlo uskom krugu vrlo iskusnih ljudi. nazhalost, to je najdostupnija i najvishe 'istrazhivana' disciplina drushtvenih 'nauka'.

Naklonjeniji sam i brabonjku MIT-ja nego kremu Harvardske Poslovne shkole. Jebena fabrika pohlepe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jela se tripuje , vlada procenjuje da ce biti oko 2 % u 3 i 4 kvartalu

 

misliš, dva posto u trećem i dva u četvrtom, ili ukupno dva?

 

ako ti je izvor procena na osnovu kojeg je vlada radila rebalans, čeka nas još jedan najesen jer je scenario koji je vlada pred prvi rebalans radila već prekardašen. a danas je 6.maj. a dno nas još nije tresnulo po tintari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukupno 2 i to je realno jerbo nash bankarski sistem je bio u krizi i dosta je uradjeno da se ojacha i stabilizuju pa je ostao ne devastiran , sve je zivnulo i ljudi su prestali da se tripuju kako je sudnji dan dosaho i pocheli da troshe novce jer ovo kod nas je bila psiho kriza , najveci problem su imale firme koje su ostale bez snabdevanja gasom u gasnoj krizi a sada petrohemija jer na svojoj kozi sada oseca pravi kapitalizam tj, nema uzimanja dobara na odlozeno sem ako se to uchini preko banke kreditom .

 

sad se pertohemija isto da uchini svojim duznicima i pochece to klupko bratstva , kumova , rodji , vernika da se razmotava , sad ce svako preduzeca da unapred planira nebavke i kupovine sa sopstvenim novcem .

 

propashce oni koji svoja potrazivanja ne budu mogli da naplate ili ako imaju neke beskonachno duge sudske procese .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pfff bravo rle

 

gde ti radiš bre? gde živiš? da li znaš da je sada preko 60.000 firmi u srbiji u blokadi, a još oko 20.000 će biti do leta? jel znaš da je likvidnost još od jesenas pogoršana, a da sada praktično 80% poslovanja stoji zbog opšteg neplaćanja?

 

kakav bre gas to je kap u moru crni rle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...