Jump to content

SEKA (Svetska Ekonomska KrizA)


Ајлин

Recommended Posts

Ajlin, kad kazen vecina posh Amerikanaca, imaju u vidu da ta tvoja vecina predstavlja 0.5 odsto populacije. Mada, dotakla si se srzi (Princevog) problema a da to ni on ni ti niste svesni, upravo je u tome stos: u celom marksisticko/komunisticko/anarho-liberalisticko/socijalistickom svetu, kad sirotinja/raja/puk/narodne mase posmatraju bogatije/bogatune/burzoaziju whtaever the fuck, oni kontaju (ili im se prodaje prica) 'jeee kako ovo nije fer...

 

vrlo sam svesna šta sam napisala. ovo je tema postovana na "nauci" ali ne mogu niti želim da zanemarim suštinski problem, a to je sistem vrednosti. čovečanstvo je mnogo palo pod uticaj materijalizma i to je osnovni razlog zašto nam se sve ovo desilo, ogoljeno od tehnikalija, da tako nazovem sve moguće i nemoguće ekonomsko-političke sprege koje su pomogle zakuvavanje čorbe.

 

ipak stavila sam temu na "nauku" jer imam utisak da stalno nešto uopšteno kenjamo na teme koje itekako mogu ozbiljno i sa akademskih stanovišta biti obrađene i objašnjene, pre svega ljudima koji su ne-ekonomisiti i ne-finansijeri. istini za volju, bila sam šokirana i količinom ljudi koji smatraju da je ova kriza "maslo" naše vlade, korumpiranih ljudi (čije postojanje ne pobijam, ali oni NISU glavni razlog oni su samo kap u moru nečeg većeg), pa sam negde osetila i da ne treba da dozvolim da se na celu situaciju gleda toliko pijačarski plitko. ipak je potrebno proučiti malo činjenice i razumeti da je ovo pre svega rezultat globalizacije ekonomije, koju nismo stavili pod regulativu, a desila se i u materijalnim vrednostima izopačenom svetu.

 

Zapadni filozofi su davno skontali da je bolje za ljudsko bice da oseti cari nekog uljudnog zivota, pa da rmbaci i bori se za isti na dnevnoj bazi, nego da postepeno popravlja svoju nikakvu situaciju decenijama i pred smrt postigne isti materijalni nivo. Mnogi bi odustali u medjuvremenu. Ovako, kreditiraju te, a ti im se zahvalis kamaticom, lepo tebi lepo njima. Ne samo sto je lepo nego je i humano.

 

ma normalno, nisam ja gadljiva na kredite, bože pa pričaš sa osobom koja se bavi investicijama, restrukturiranjem i finansijskom analizom jbt. :) dakle potpuno razumem bankarske proizvode, njih ima od kad je svijeta i vijeka i biće ih do kraja sveta. :) samo, veštačko širenje tržišta na one koji realno ne mogu da servisiraju te kuće i omasovljivanje takvih dilova je dovelo do ovoga.

 

 

Znao sam ja i neke Kineze. Iz Kine. 'One' Kine. Na stranu ljudska prava i komunizam, ali brate da prozivim u dva sobicka ceo Bozji vek sa 3 generacije svoje porodice, neka hvala.

 

eee, zavisi na čemu ti počivaju vrednosti.

 

evo jednog pitanja za sve:

u bujici su: vaš roditelj, vaš partner, i vaše dete.

imate mogućnost da od smrti spasite samo jednu od te tri osobe.

 

probajte da razmislite i da izbegnete davanje socijalno očekivanog odgovora, pa odgovorite onako kako zaista verujete da je ispravno: koga biste spasli??

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Zato postoji Trojan, koji je bolji od Durexa i daleko jeftiniji.

 

 

Pošto se bliži gej parada,a ti si u fazonu glorifikacije zapadnjaćkih deformiteta i umobolština,poželeo bih ti srećan taj gej dan, i tebi i tvojim gej drugarima uz pesmu Ace Lukasa ''Poćnite bez mene''.

 

evo jednog pitanja za sve:

u bujici su: vaš roditelj, vaš partner, i vaše dete.

imate mogućnost da od smrti spasite samo jednu od te tri osobe.

 

probajte da razmislite i da izbegnete davanje socijalno očekivanog odgovora, pa odgovorite onako kako zaista verujete da je ispravno: koga biste spasli??

 

Prosto.dete.u decama je budućnost.što se partnera tiće,jebi ga,riba ima na pretek.

 

mada,ovo ti je pitanje po jevrejskoj šemi.tako su ti jevreji radili po logorima,izaberu jedno dete iz porodice koje furnu tajnim putevima jevrejskoj porodici u americi da tamo se školuje i stvara nova pokolenja,dok ostale u logoru poubijaju ko zećeve.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja sam u stvari došla da vam okačim nešto interesantno, članak jedan.

 

 

profa sa stenforda kaže da je zbog pogrešno postavljenih ciljeva u mortgage institucijama us-a tj velikih management bonusa koji su diktirani ostvarenjima tih ciljeva, u stvari otišla mas' u propas'

 

evo ga:

 

kada ćemo naučiti?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee, zavisi na čemu ti počivaju vrednosti.

 

Ne zavisi. Koristi 'racio'.

 

evo jednog pitanja za sve:

u bujici su: vaš roditelj, vaš partner, i vaše dete.

imate mogućnost da od smrti spasite samo jednu od te tri osobe.

 

probajte da razmislite i da izbegnete davanje socijalno očekivanog odgovora, pa odgovorite onako kako zaista verujete da je ispravno: koga biste spasli??

 

Dete, naravno.

 

a ja sam u stvari došla da vam okačim nešto interesantno, članak jedan.

 

 

profa sa stenforda kaže da je zbog pogrešno postavljenih ciljeva u mortgage institucijama us-a tj velikih management bonusa koji su diktirani ostvarenjima tih ciljeva, u stvari otišla mas' u propas'

 

evo ga:

 

kada ćemo naučiti?

 

Naravno. U kapitalizmu je sve bazirano na incentivama. Fora je sto su ovi mentoli preksili zakone i falsifikovali podatke u ime tih bonusa. I taj tvoj profa je mudrica, da ne kazem Mojsije :pivopije: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok ovo je argumentovano prepucavanje. :) nema ovde rata....

 

kalife, slažeš li se, da nije bilo pogrešno postavljenih insentiva, tu pre svega mislim na sales targets koji su ono... skyrocketed! mislim, ni američko tržište nije beskonačno, i ako neko okači kao sales target cifru koja se prosto ne gađa sa brojem domaćinstava na tom celom jebenom kontinentu, i pritom stavi mnogo nula iza USD kao insentiv, onda takve korporacije potpiruju i stimulišu malverzacije visokog menadžmenta, zar ne??

 

ako su hteli da dokažu da nema dalje, jednostavnije bi bilo da su im rekli: gospodo, zasitili smo tržište. imate izbor: da radite za fix platu, bez insentiva, ili da promenite industriju. ali teško je reći istinu pretpostavljam ... velike se diskusije vode oko insentiva visokih menadžment pozicija sada... između ostalog i zbog fani mae i fredija koji su trigerovali krizu svojim novim "business modelima", ali i zbog viđenja mnogih da se toliki insentivi kose sa konceptima društvene odgovornosti, etike, itd.

 

 

vezano za vrednosti - ne budi isključiv :D

 

ti bi spasao dete. to znači da gledaš u budućnost. plus, odgovor ti je socijalno prihvatljiv.

ima ljudi koji bi spasli partnera, po logici da je to osoba sa kojom mogu da naprave drugo i treće i peto dete.

a većina gorepomenutih kineza bi spasli šta misliš koga? roditelja naravno. njihov sistem vrednosti počiva još uvek na poštovanju tradicije i zahvalnost porodici. stoga, njima je normalno da žive u 3 generacije u zajednici. that was my point :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok ovo je argumentovano prepucavanje. :) nema ovde rata....

 

kalife, slažeš li se, da nije bilo pogrešno postavljenih insentiva, tu pre svega mislim na sales targets koji su ono... skyrocketed! mislim, ni američko tržište nije beskonačno, i ako neko okači kao sales target cifru koja se prosto ne gađa sa brojem domaćinstava na tom celom jebenom kontinentu, i pritom stavi mnogo nula iza USD kao insentiv, onda takve korporacije potpiruju i stimulišu malverzacije visokog menadžmenta, zar ne??

 

ako su hteli da dokažu da nema dalje, jednostavnije bi bilo da su im rekli: gospodo, zasitili smo tržište. imate izbor: da radite za fix platu, bez insentiva, ili da promenite industriju. ali teško je reći istinu pretpostavljam ... velike se diskusije vode oko insentiva visokih menadžment pozicija sada... između ostalog i zbog fani mae i fredija koji su trigerovali krizu svojim novim "business modelima", ali i zbog viđenja mnogih da se toliki insentivi kose sa konceptima društvene odgovornosti, etike, itd.

 

 

vezano za vrednosti - ne budi isključiv :D

 

ti bi spasao dete. to znači da gledaš u budućnost. plus, odgovor ti je socijalno prihvatljiv.

ima ljudi koji bi spasli partnera, po logici da je to osoba sa kojom mogu da naprave drugo i treće i peto dete.

a većina gorepomenutih kineza bi spasli šta misliš koga? roditelja naravno. njihov sistem vrednosti počiva još uvek na poštovanju tradicije i zahvalnost porodici. stoga, njima je normalno da žive u 3 generacije u zajednici. that was my point :pivopije:

 

 

Logika ti je nula :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) na koju od dve teme mi je logika nula?

etichki ispravno, ali ...

 

u svakoj industriji (osim usluzhnih) targeti su rezultat mukotrpnih pregovora i prepucavanja top i midl menadzhera tj onije' s shop-floora. nije to onaj socijalistichki fazon ala skupi se pet sekretara i uz vinjak kazhu e sad udri petnajes' posto na proshlu godinu. drugi su parametri skroz...a to shto tradicje opstaju u drushtvima ne znachi da ljudima ne idu na kurac. kad dodje stani-pani, lako se menjaju. trba ti samo kritichna masa.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) na koju od dve teme mi je logika nula?

 

Za spasavanje roditelja. Mada, nisam nista ozbiljno mislio. Mrzi me da pisem esej, ali otrpilike ovako, dete/beba je najnemocnija, mada i roditelji mogu biti prestari. ALi su onda svoje svakako odguslali. Zena/muz se daju jos nekako i spasiti...jedno je ljubav prema suprugi/supruzi ali veruj mi da ljudski nagon prvo skace ka detetu. Mislim na nejac, ne mislim na dete od 20 godina ili 17, iako i tada roditelji jednostavno prvo misle na dete. Taj iskonski nago da se zivot mora zastiti, neprekinut niz...tacno da mozes da imas jos dece sa partnerom ako ju/ga spasis, ali ljudi uopste u tom trenutku ne rezonuju tako. Stavise, mali je broj parova koji ako im ne daj Boze umre dete, naprave drugo i budu srecni. Cesce se razvedu ili jednostavno oronu. Velika je to tuga, a potseca te prisustvo supruga/ge celog zivota svakodnevno na gubitak. Psihologija 101.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, globalni rat, čim se smanji količina raspoloživih resursa koji su sada retki (nafta, na primer), a počne borba oko resursa koji će tek postati retki (voda), ekološka situacija se dodatno pogorša,a kapitalizam se pokaže nesposobnim da opstane bez proizvođenja još dubljih kriza, američka moć dodatno oslabi u odnosu na konkurente, Evropska Unija upadne u ćorsokak, ojačaju islamski fundamentalizam i druge desničarske ideologije... Tada će uslediti globalni rat u kome će se na jednoj strani naći Kina i ujedinjeni islamski svet, a na drugoj Amerika, Rusija i Evropa. Ovi drugi će pobediti, ali će moć Amerike da kontroliše svet definitvno da nestane. U Evropi će se izdvojiti dve velike sile, koje će se boriti za prevlast nad evropskim kontinentom i Bliskim istokom - Nemačka i Rusija. Tu nastupa Srbija, oko njenog strateškog položaja će da se otimaju. Ima da nam daju i ono što nismo tražili, samo da budemo na njihovoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veći deo Afrike će muslimani da poklope sa lakoćom, dok ih Južnoafrička republika ne zaustavi. Taj front će na kraju da bude jako važan za ishod rata. Inače, vrlo je verovatno da će revolucija koja će nakon ratova uslediti imati jako uporište baš u Africi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...