Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pricati o americkoj sceni,govoriti o levim bendovima kao sto su Lethal i Fifth Angel,a ne spomenuti Metallicu,Slayer,Megadeth i Anthrax...je post za medalju gluposti.A da je Nemacka na drugom mestu,dok su u Britaniji potekli Black Sabbath,Maideni i Priesti,je za oskara gluposti.Kao sto RNA jednom prilikom rece,ti svakim postom sve vise tones u glib.

 

Te američke bendove nisam pomenuo, jer se podrazumevaju. Ako si primetio, nisam ni Manowar pomenuo.

 

RNA bi se složio s onim što sam napisao - prvo američka, pa nemačka scena. Englezi se svode na tih nekoliko jakih matorih imena, dok posle toga ništa nisu napravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te američke bendove nisam pomenuo, jer se podrazumevaju. Ako si primetio, nisam ni Manowar pomenuo.

 

RNA bi se složio s onim što sam napisao - prvo američka, pa nemačka scena. Englezi se svode na tih nekoliko jakih matorih imena, dok posle toga ništa nisu napravili.

 

 

Cekaj,je l' ti mene zajebavas ili si ozbiljan?Ajd' covece razmisli malo o cemu pricas.

3 navedena benda + Motorhead (koji nije metal,ali je uticao na metal vise od cele nemacke scene).Ceo NWOBHM pokret.Venom,koji je izmislio thrash.O cemu ti pricas?Pa samo ovih par bendova koje sam naveo su veci,uticajniji i bitniji za razvoj metala i vise znace u metal svetu nego cela nemacka scena.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,je l' ti mene zajebavas ili si ozbiljan?Ajd' covece razmisli malo o cemu pricas.

3 navedena benda + Motorhead (koji nije metal,ali je uticao na metal vise od cele nemacke scene).Ceo NWOBHM pokret.Venom,koji je izmislio thrash.O cemu ti pricas?Pa samo ovih par bendova koje sam naveo su veci,uticajniji i bitniji za razvoj metala i vise znace u metal svetu nego cela nemacka scena.

 

A da i ne pominjem Napalm Death i Carcass, koji su bukvalno izmislili čitave žanrove...

Edited by Gojko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu onako padobranski da primetim da se u poslednjih 10 godina JAKO mucim da nahvatam UK bend koji ce mi se zaista svideti, dok me sa US strane kojekakvi bendovi konstantno iznenadjuju. Pozitivno. (a i negativno :) ). Nije bas da pljusti, ali nabodem po nesto i dodjem do zakljucka da je meni "danas" US scena mnogo zanimljivija. Ustvari, provaljujem da je maltene svaki "nov" bend koji sam zgotivio u stvari US based. Iskreno, nisam dosada ni razmisljao o tome, sad to analiziram. Naravno, ima izuzetaka, nema nista od totalne generalizacije, a i sve to svakako zavisi od ukusa pojedinca.

A sta je bilo, bilo je, nemoj da me neko proziva za staro 70/80`s korenje koje se toliko podrazumeva da je trivijalno o tome pricati. :D To je bilo vreme zdrave ravnoteze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj,je l' ti mene zajebavas ili si ozbiljan?Ajd' covece razmisli malo o cemu pricas.

3 navedena benda + Motorhead (koji nije metal,ali je uticao na metal vise od cele nemacke scene).Ceo NWOBHM pokret.Venom,koji je izmislio thrash.O cemu ti pricas?Pa samo ovih par bendova koje sam naveo su veci,uticajniji i bitniji za razvoj metala i vise znace u metal svetu nego cela nemacka scena.

 

Poznato je da su moja dva omiljena benda iz Engleske, ali ako bih išao tom logikom, onda bi trebalo da kažem da je najjača scena engleska, pa posle nje ruska, jer mi je treći omiljeni bend iz Rusije. Ali to neću da kažem. Realno, najviše kvalitetnih bendova u okviru pravaca koje ja najviše slušam (heavy, power, melodic thrash) je nastalo u Americi, a zatim Nemačkoj. Ne govorim o tome ko je popularan i uticajan, već o tome ko je kvalitetan, pa makar i da je samo jedan album izdao i da šačica ljudi zna za njega. Ja sam svestan da je na koncert Grave Digger-a na kome sam bio pred tri meseca došlo svega 300 ljudi, ali to ne umanjuje činjenicu da je Grave Digger jedan od najjačih heavy bendova i da je nemačka scena uz američku najjača. To što malo ljudi dolazi na nečiji koncert nažalost često više govori o publici, nego o bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da jos jedna stvar bitna,ono sto cesto metalci zovu grind nije grind,grindcore zvuci jako pank

 

 

A da i ne pominjem Napalm Death i Carcass, koji su bukvalno izmislili čitave žanrove...

 

ajde ponovo -grindcore NIJE metal ,vec HCpunk!

 

tesha zna

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Američka metal scena se ne svodi na te kopije, već u nju spadaju i jedan Savatage, Iced Earth, Virgin Steele, Metal Church, Chastain, Crimson Glory, Vicious Rumors, Leatherwolf, Warlord, Hellion, Obsession, Skullview, Sacred Oath, Fifth Angel, Lethal... i još miz drugih bendova od kojih mnogi danas nisu aktivni, ali su deo američke metal scene i zahvaljujući njima je američka scena bila i ostala najjača u svetu. Nemačka na drugom mestu, pa onda Velika Britanija i zemlje severne Evrope.

:) :) :)

 

Meni je americka scena na 4. ili 5. mestu sto se metala tice... Iza Nemaca, Britanaca i Svedjana sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznato je da su moja dva omiljena benda iz Engleske, ali ako bih išao tom logikom, onda bi trebalo da kažem da je najjača scena engleska, pa posle nje ruska, jer mi je treći omiljeni bend iz Rusije. Ali to neću da kažem. Realno, najviše kvalitetnih bendova u okviru pravaca koje ja najviše slušam (heavy, power, melodic thrash) je nastalo u Americi, a zatim Nemačkoj. Ne govorim o tome ko je popularan i uticajan, već o tome ko je kvalitetan, pa makar i da je samo jedan album izdao i da šačica ljudi zna za njega. Ja sam svestan da je na koncert Grave Digger-a na kome sam bio pred tri meseca došlo svega 300 ljudi, ali to ne umanjuje činjenicu da je Grave Digger jedan od najjačih heavy bendova i da je nemačka scena uz američku najjača. To što malo ljudi dolazi na nečiji koncert nažalost često više govori o publici, nego o bendu.

 

Ne baljezgaj.Jacinu scene odredjuju velicina,kvalitet,popularnost i uticaj bendova,a ne kvantitet.Moze zemlja da ima milion kojekakvih beznacajnih bendova sa jednim albumom,kada svi oni zajedno nisu za Prieste ni kozica sa kurca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu za Prieste, ali jedna ili dve laste ne čine proleće. Fora je da se u jednoj zemlji u različitim fazama pojavljuju novi kvalitetni bendovi, koji unose svežinu. U Britaniji se posle 1985. nije pojavio nijedan značajan heavy bend (ne govorim o drugim pravcima), ako ćemo već o značaju i uticaju. U Nemačkoj se nekoliko bitnih bendova pojavilo baš posle 1985. i kasnije u devedesetim, a i stari bendovi, osnivači scene, još uvek su tu (osim Accept-a, ali U.D.O mu je zamena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
pa metallica su konzumerski pederi, pijanice i americke patriote, sto ih spusta u mojim ocima onoliko, acdc steta sto ih neko ne posalje u penziju, a manowar se tripuju bez realne osnove da budu cak i pro wrestleri, znaci izgazio bi ih i ti ko pickice, pa sta tu ima da se prica. sve je to pozeraj bez mozga, poz

edit> sto ga ne razlikuje od pozeraja sa mozgom.

Da nam zivi zivi rad!

ae

 

Dobar ti ovaj avatar.Loži me paljevinaćki.Uh da sam ja umesto ove pudlice pored nje.Živa ne bi ostala.

Svi su pozeri.I vi na yumu ovde,koji se ložite na metal ste pozeri.Što ne idete ko metalci na svade i slavlja,nego se svi picanite ko frajle i picani...trendovski orangutani,u škembe vas trćim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Britaniji se posle 1985. nije pojavio nijedan značajan heavy bend (ne govorim o drugim pravcima), ako ćemo već o značaju i uticaju. U Nemačkoj se nekoliko bitnih bendova pojavilo baš posle 1985. i kasnije u devedesetim, a i stari bendovi, osnivači scene, još uvek su tu (osim Accept-a, ali U.D.O mu je zamena).

Zato i rekoh da ima istine u onom tvom postu. Na stranu to sto ja obozavam staru UK scenu i sto se metala tice, retko slusam 'post 85' bendove ma odakle oni dosli, u kontekstu kojeg si izlozio jesi u pravu.

Velicina Priesta i ostalih careva je potpuno druga prica, apsolutno nepomrachiva. :rockdevil:

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Zato i rekoh da ima istine u onom tvom postu. Na stranu to sto ja obozavam staru UK scenu i sto se metala tice, retko slusam 'post 85' bendove ma odakle oni dosli, u kontekstu kojeg si izlozio jesi u pravu.

Velicina Priesta i ostalih careva je potpuno druga prica, apsolutno nepomrachiva. :rockdevil:

 

riknuće ove godine,a onda ćete ga drvite na prazno,i da ik se sećate...kao bili su kul i šta ti ja znam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Ja odavno to i radim, jer mi je vec i Painkiller bio dosadan album. Odrastao sam na old school Priestu i meni bar 15 godina ne treba nista novo od njih. Danas ih vrlo retko slusam, ali se ne zaboravlja ko je tata.

 

ne seri.samo je jedna mama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...