Jump to content

Terminator - svi delovi


LazaGNR

Recommended Posts

4. deo je super, i po konceptu je dosta drugaciji od prva 3 (sto je odlicno, jer bi u suprotnom doziveo sudbinu trojke).

 

- u prvom delu imamo zlu masinu koja juri saru konor, a majkl bin je spasava. ;-) :)

- u drugom delu imamo zlu i dobru masinu (koja se zrtvuje na kraju, malo udaranje na patetiku). a zla masina je mnogo dobro uradjena. :) :)

- u trecem delu imamo isto sto i u drugom (samo dodatno imamo i krstanu loken koja bi i "bolji zivot" ucinila gledljivim :wub: ), i zato je treci deo slab, jer nije doneo nista novo u pricu, mada je tehnicki super napravljen.

 

- cetvrti deo ima malo dodirnih tacaka sa prva tri, cisto da se odrzi nit price, plus ima i nesto novo (necu da pravim spojlere sad) i nije u fazonu "dobri momci i devojke beze od zlog robota". :) i sto se meni posebno svidja, ljudi nisu bespomocni pred masinama kao u prva tri dela nego je fajt solidan. ;)

 

suma sumarum, nisam ni jednom pogledao na sat za vreme filma, niti mi je na sekund bilo dosadno. kad sam izlazio, cuo sam nekog retardiranog lika koji komentarise "ma, sranje film... stojim sat vremena i cekam da se nesto desi". :udri: super je film, zajebite kriticare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam gledao sta si napisao vec samo zakljucak ima da ga gledam onda,drago mi je sto je takav.

Sto se tice delta shitijevog bioskopa ne bih znao da li im to pokriva struju ali kapiram da su im pune sale u projekcijama od 18 sati pa nadalje jer se vracaju ljudi sa posla.Ne traze semestar,devojka je samo pogledala da imam index u ruci i rekla ok :)

Tako cu do kraja zivota da idem tamo samo sa indexom ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Reditelj T4 prije toga je režirao:

 

Charlie's Angels (2000)

Charlie's Angels: Full Throttle (2003)

Offspring videos "Pretty Fly [For a White Guy]" and "Why Don't You Get a Job?"

 

Producent:

Pussycat Dolls Present: Girlicious

The Pussycat Dolls Present: The Search for the Next Doll

The O.C.

 

http://www.imdb.com/name/nm0629334/

 

 

Mislim da niko pri zdravoj pameti ne smije da pogleda ovaj film.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je glupost. I sam režiser kaže da mu je jasno kako ljudi gledaju na to zbog svojih prethodnih ostvarenja, ali da to nema nikakve veze sa ovim jer je i sam veliki fan terminator serijala i želeo je da posao bude odrađen kako valja. U ostalom pogledajte ovaj specijal...

 

http://rapidshare.com/files/240280166/T_er...ATERS.part1.rar

http://rapidshare.com/files/240283953/T_er...ATERS.part2.rar

 

Btw. Igrica nije loša, ništa spektakularno, ali s obzirom kakvi su prethodni krševi izlazili ovo je fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras sam pogledao film u koloseju.

Odlican je, ja mu dajem 9/10, znao sam sta da ocekujem, a dobio sam i vise od toga, reziser je F E N O M E N A L N O odradio posao, mozete da kukate na scenariste koji su naravno ubacili i malo patetike i dosta nelogicnih stvari sa kojima jednostavno morate da se pomirite da su glupe i da ne treba puno razmisljati o propustima tipa "kako je moguce ovo, kako je moguce ono", ali na rezisera nikako...

prica je dobra, osim par detalja u kojima se preteruje, ali mogu zamisliti sta ce biti u sledeca dva nastavka, tj. ipak ne mogu :)

Znaci kadriranje ne traje 0.5sec sto me nervira u blokbasterima zadnjih godina (recimo transformersi ili bornov identitet 3). Sve se lepo vidi, kamera ostaje na jednoj sceni dovoljno dugo da lepo i normalno vidite S P E K T A K U L A R N O odradjene terminatore kojih ima jako puno (oni veliki su svrsh :) )... Gluma je na nivou novog Betmena, na momente dobra ne momente bzvz. Neki likovi se izdvajaju i ostace upamceni kao i oni iz dvojke (Markus).

 

Ako pogledamo realno, ono sto su donela prva 3 dela je vec prevazidjeno, drugi je remek delo i on je trebao da zavrsi taj prvi ciklus. Trojka je samo reciklirano smece u kome valja samo zadnjih 20ak minuta, cisto radi povezivanja price...

Ovo je nova prica, totalno drugaciji film i ne treba ocekivati nista vec vidjeno.

U prevodu, ovde ocekujte rat.

Secam se kad sam bio klinac, i zamisljao ono sto je bilo na fragmente prikazano u prvim delovima kao bitka u buducnosti. Ovde je jednostavno bolje nego sto sam zamisljao :) :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevljen!!!

Odlicno odradjen film i veoma zanimljiva prica. Kristijan Bejl je sasvim lepo odradio posao igrajuci Dzona Konora (I'll be back :) :) Animacije su fenomenalne! Ako nista drugo bar zbog toga vredi pogledati film, jer konacno da u nekom delu Terminatora mozete robote u potpunosti da vidite, a ne samo neke njihove delove.

Takodje ima par scena u kojima se aludira na kvltnu dvojku sto mi se jako svidelo. :pivopije:

Sve u svemu, bice ovde materijala za jos par nastavaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kadriranje ne traje 0.5sec sto me nervira u blokbasterima zadnjih godina (recimo transformersi ili bornov identitet 3). Sve se lepo vidi, kamera ostaje na jednoj sceni dovoljno dugo da lepo i normalno vidite S P E K T A K U L A R N O odradjene terminatore kojih ima jako puno (oni veliki su svrsh :) )

Pa ne znam, ja sam na mnogim scenama primetio da je kadridanje prekratko, i da su neke scene sečene na pogrešnim mestima. Nije da je nešto strašno smetalo al eto, trebali su da ih produže makar sekundu i da prave duže i kasnije fejdautove ponegde.

 

Sviđa mi se film. Scenario je šupljikav, ima gomila situacija sa potpuno neverovatnim ishodom (recimo ono sa obaranjem aviona motorom na mostu) što je već "tradicionalno" za noviju holivudsku akcionu produkciju, zatim pokret otpora koji raspolaže tehnikom i naoružanjem ko da iza njih stoji enormna aktivna vojna industrija, a ne da selvidžuju ostatke od pre rata, automobili gore u devastiranom gradu ko da je bomba pala jutros a ne pre više godina ("fallout 3" sindrom), skajnet poseduje supernaprednu tehnologiju a ne može da otkrije gde se nalaze velika uporišta otporaša, centrala skajneta poseduje hjuman interfejse iako ceo sistem komunicira kablovima i bežičnim signalima i ljudi nema, itd itd.

 

Ali terminator je terminator, na sve ovo mogu da zažmurim, a i ja sam odveć star pa tražim dlake u pogrešnim jajima. Ako ništa bar nema onih prejadnih američko-patriotskih scena sa sve vijorećim prugama i zvezdama iz trojke.

Preporuka.

 

edit: Gledao sam u takvudu i stvarno me više nervira ono ozvučenje tamo, napanje zvuk do daske ko da je dvehiljadita pa ćemo da se oduševljavamo trešenjem bubrega. Jel zna neko neki tiši a dobar bioskop?

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se u potpunosti sa tobom

Meni je ipak najvise zasmetalo sto je ona skajnetova zgrada/fabrika robota bila kao prazna... Znaci bio im je cilj da u nju namame Konora i onda puste 1 (jednog) terminatora na njega :) mislim stvarno. Tu je trebalo da ga izresetaju stotine robota.... al ajde...

 

a za kadriranje, pa jbg, dosta sam se plasio da ne bude kao transformersi. Od takve kamere mi se povraca, ovo je ipak bilo normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je bio najbolji dok nisam gledao T4 u Koloseju... Ne znam za ostale sale ali ona Expand3D je najbolja u kojoj sam bio do sada, bolja i od delte

Edit: a plus je karta 210din uz index

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
heh,tako imam druga koji kriticki gleda na stvari i u vecini slucajeva kada kaze za neki film da je los jer je cuo u pravu je.Ali ponekad i on pogresi,ne treba biti iskljuciv i nazivati ludake ljudima koji odgledaju ovaj film...

 

alo Pussycat dolls i Čarlijevi anđeli, sve mi je jasno. Osim toga, daleko sam od toga da se oduševljavam spcijalnim efektima i bezumnim jebavanjima stotina terminatora. Taj film je besmislen, ko voli da ždere kokice i gleda gluposti taj neka i ide u bioskop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je sifra za ove arhive?

 

 

sifra je "JTL"

 

Mada meni nije tražilo...ne znam kako.

 

Btw kako vam jebeno zavidim što imate priliku da pogledate pre svih. E prokleti da ste ako se premišljate da odete. :evotigana:

Samo da dođe u ovu vukojebinu na severu. Posle godina i godina kročiću ponovo u ove naše buvare od bioskopa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...