Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Јесте, стварно - моја сестра сређује обрве оним трачицама са воском. Исече облик који жели, налепи и - то је то. Супер изгледа на крају. Мада, мене нервира што никако да нађем неки восак који хвата и ситније длачице. Зато, лепо, пинцету козметичарки у лаке јој ручице и - милина.

 

Узгред, очи ми испадоше да провалим како ово чељаде са снимка заправо чупа те длаке. Никако да сконтам. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja povremeno skidam obrve voskom, mnogo je brže icon_wink.gif nema veze kakve su, ne možeš počupati sve ko što vosak može nikada.

 

 

Moja dobra drugarica kaze isto, a ima stvarno prelepe obrve. Mene je uvek bilo strah od toga, mada ja generalno vosak ne volim, pogotovo ne topao (koji koristi ta drugarica). Mislim da se prvo treba dobro izvezbati, ali eto ona npr to zavrsi za sekund, samo povuce liniju i capneicon_da.gif

 

Ovo sa koncem izgleda ok ako je neko vest. A ja nisam basicon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde ima neka spravica za depilaciju lica koncem, kosta 17 dolara i 1 dolar za worldwide shipping:

 

http://www.facialhairthreading.com/

 

Recenzije na MUA:

 

http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=87445/Epicare/Unlisted_Brand/Misc_Beauty_Tools

 

Za obrve su dobre one trakice za depilaciju Lycia, mnogo brze ide s njima.

 

Ja mrzim cupanje obrva :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u DMu šampon za bebe sa OKO sertifikatom sa pantenolom i kamilicom, ne mogu da tvrdim da je bolji od ajurvedskog, ali kome smeta miris ovoga, ovo je dobro rješenje... Nisam sigurna da je 100% prirodan, mislim da nije, ali ima makar OKO sertifikat :bigblue:

 

E da, uzela sam Dr. Hauschka korektor za "prikrivanje nedostataka" (aka mojih odvratnih bubuljica; krećem sa pilulama uskoro, jedva čekam da mi se ovo lice malo oporavi)... Sve preporuke!!! Postoje dvije nijanse, 01 - svjetlija i 02- tamnija. Stvarno ih prikrije + ima i to protivupalno dejstvo, liječi i oporavlja i spriječava nastanak flekica i ožiljaka.

 

http://www.drhauschka.com/natural-skin-care-products/details.aspx?id=164

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest LadyInRed

POzdrav svima.Slucajno sam naletela na ovaj forum trazeci podatke o prirodnoj kozmetici.Jako mi se dopalo sve sto se pisale.

Zanima me jel imate neko iskustvo sa sredstvima za intimnu negu?Neki predlog?I za parfeme??

Ja sam pocela da koristim Alveda kozmetiku koja nije skupa a ima BDIH oznaku.Uzela sam sampon i masku za kosu.Htela bih da uzmem i neko mleko za telo ali to cu vec kada istrosim ovo sto imam koje nije zdravo ali nije nista hitno :) Inace ja zivim u Nisu a ovde nemamo Biospajz,mozda ima nesto slicno ali ja nesto nisam upoznata.Imamo DM tako da sta mogu u njemu da nadjem to je to i eventualno u apotekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro nam dosla :pivopije:

I ja sam iz malog grada, tako da se snalazim ili u DM-u ili zamolim nekoga da mi kupi u bg ili gde vec ima :D

Za dm znam da je Alverde kozmetika dobra. Polu-prirodno, ali ok mi reaguje kosa na njihove proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alverde je potpuno prirodna kozmetika, ima je na zvaničnoj BDIH listi koju sam već dala na samom početku. To što nije visokog kvaliteta, to je druga stvar... Što se tiče sredstava za intimnu higijenu imaš Dr. Hauschka koliko mi se čini... Imaš i Alverde kupke za tuširanje koje ne pjene, tako da bi ih mogla iskoristiti i u te svrhe. Eventualno neki sls free prirodni ph neutralni sapun, pojma nemam... Parfemi? Hmmm... To već teško da ćeš naći potpuno prirodni. Ja ih nešto i ne volim, imala sam L'erbolariov (a to je organska, ali ne i prirodna kozmetika), imaš i L'occitane u tom rangu i sl. Ja radije kupim dobro mlijeko za tijelo (tipa ružino od Hauschke) i mirišem na kilometar (dobro, ne bukvalno...) E da, što se tiče BioŠpajza, pa nema veze što ga nemate, isporučuju po Srbiji, a pitate ih fino koja kurirska služba vrši usluge transporta, odete na njihov sajt i nađete kalkulator težine.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u DMu šampon za bebe sa OKO sertifikatom sa pantenolom i kamilicom, ne mogu da tvrdim da je bolji od ajurvedskog, ali kome smeta miris ovoga, ovo je dobro rješenje...

 

 

Pantenol i kamilica mi zvuce zanimljivo. Da li je to neki sampon iz kolekcije Balea ili je pod nekim drugim DM brendom?

 

 

 

Zanima me jel imate neko iskustvo sa sredstvima za intimnu negu?Neki predlog?I za parfeme??

Ja sam pocela da koristim Alveda kozmetiku koja nije skupa a ima BDIH oznaku.Uzela sam sampon i masku za kosu.Htela bih da uzmem i neko mleko za telo ali to cu vec kada istrosim ovo sto imam koje nije zdravo ali nije nista hitno :)

 

Alverde je ovog leta izbacio mnogo dobar tecni sapun na bazi lavande i razlicka. Ne peni, ima fenomenalan miris i moja je preporuka da, ako vam se svidja, kupite u vecim kolicinama, jer je nazalost Limited Edition. Nisam probala njihovo mleko za telo, ali su im kupke zaista dobre. Mirisi su prirodni, a koza je nakon kupanja dobro hidrirana. Mada mi ni ovaj proizvod ne deluje lose: http://www.biospajz.rs/katalog/40.html

Da li je neko probao?

Dobar je i Suncokretov gel za tusiranje: http://www.suncokret.rs/index.php?page=shop.browse&category_id=18&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sr, skuplji je od Alverde, takodje ne peni i ima blag i ugodan miris. Bas me zanima da li vredi probati i njihove sampone?

 

 

Parfemi? Hmmm... To već teško da ćeš naći potpuno prirodni. Ja ih nešto i ne volim, imala sam L'erbolariov (a to je organska, ali ne i prirodna kozmetika), imaš i L'occitane u tom rangu i sl.

 

Ja sam dugogodisnji korisnik parfema L'Erbolario iz prostog razloga jer nisam neki ljubitelj komercijalnih parfema. Za njih sve pohvale, mada je stanovnicima Beograda dostupna i Bottega Verde koja ima sasvim ok cene. Prirodni parfemi bi trebalo u stvari da budu parfemske esencije bez hemikalija, sto ne verujem da se kod nas tako lako moze naci. Cak vise nema ni onih uljanih parfema sto su se nekada prodavali po indijskim radnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me jel imate neko iskustvo sa sredstvima za intimnu negu?

Da, izbegavaj sve sto prave popularne svestrane marke znaci nikako Nivea, Cliven i sl. Koristila sam jedan fenomenalan kog se vise ne secam (mislim da se zvao po nemackom doktoru) a ne vidjam ga ni u prodaji pa sad imam adekvatnu zamenu - Seba Med. Na zalost jeftinu a dobru varijantu jos nisam srela (Seba med je valjda oko 500din, mozda gresim). Mada se koristi u vrlo malim kolicinama.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantenol i kamilica mi zvuce zanimljivo. Da li je to neki sampon iz kolekcije Balea ili je pod nekim drugim DM brendom?

Nije Balea, zaboravila sam kako se zove, u pitanju je plava ambalaža u odjeljku za bebe. Ima i Alverde kolekcija za bebe, nju još nisam probala. Inače ova plava ima OKO test i ne sadrži konzervanse, vještačke boje itd. Meni se svidio šampon jer je blag, a na deklaraciji piše da mogu da ga koriste i odrasli za svakodnevnu upotrebu.

 

Alverde je ovog leta izbacio mnogo dobar tecni sapun na bazi lavande i razlicka. Ne peni, ima fenomenalan miris i moja je preporuka da, ako vam se svidja, kupite u vecim kolicinama, jer je nazalost Limited Edition. Nisam probala njihovo mleko za telo, ali su im kupke zaista dobre. Mirisi su prirodni, a koza je nakon kupanja dobro hidrirana.

Alverde čvrsti sapuni su takođe podjednako dobri. Imala sam ružin koji stvarno predivno miriše, a i lijepo izgleda, prodvidno-crvene boje :D

 

Alverde mlijeko za tijelo od ruže i badema je FENOMENALNO. Mislim da je pakovanje 280 dinara, tako jeftino, a tako dobro!!! Mlijeko od zelenog čaja i maslina mi nije nešto, zbog mirisa, mada sam i njega koristila jedno vrijeme (možda mi je vremenom miris dosadio pa zbog toga...) Imam i Alverde tečni ruž za usne, nijansa plum frost ili tako nešto, 380 din je, opet jeftin, a dobar! Ne lijepi se, ne prave se one ružne linije po usnama, i nije previše svjetlucav... Sve preporuke i za Alverde kameni pude (cca 500 din)! Međutim, sad sam prešla na Dr. Hauschku, koja se ne može porediti sa Alverde po kvalitetu, od dekorativne kozmetike postoje 2-3 vrste pudera, cover stick i to je to što se tiče našeg tržišta, iako postoji čitava paleta sijenki za oči, maskara, ruževa i sl.

 

Mada mi ni ovaj proizvod ne deluje lose: http://www.biospajz.rs/katalog/40.html

Da li je neko probao?

Smorock je probala ako me sjećanje dobro služi.

 

Ja sam dugogodisnji korisnik parfema L'Erbolario iz prostog razloga jer nisam neki ljubitelj komercijalnih parfema. Za njih sve pohvale, mada je stanovnicima Beograda dostupna i Bottega Verde koja ima sasvim ok cene.

 

Koji bi mi preporučila iz L'Erbolario-a? Volim puderaste da naginju ka slatkastim (ali ne i slatkaste). Imala sam jedan, zaboravih kako se zove, ona orlova kandža šta li, nije mi se svidio, previše jak.

 

Da, izbegavaj sve sto prave popularne svestrane marke znaci nikako Nivea, Cliven i sl. Koristila sam jedan fenomenalan kog se vise ne secam (mislim da se zvao po nemackom doktoru) a ne vidjam ga ni u prodaji pa sad imam adekvatnu zamenu - Seba Med.

Da, ali Seba Med nije prirodna kozmetika. Ona je tražila prirodnu, koliko sam shvatila, zato je pitala i za parfeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyInRed

Jeste,ja sma trazila prirodnu kozmetiku.Trenutno koristim proizvod koji se zove Lactacid Femina mislim da je nesto poljsko ali nemam pojma da li je prirodno.Pretpostavljam da nije posto na njemu nema cak ni sastava ?!?! To mi je preporucila drugarica farmaceut on ima posebnu ph vrednost 5.2 i zato se koristi samo za intimnu negu .Vidim da kod prirodne ne postoji posebno sredstvo samo za intimnu negu ?? (mozda postoji ali se ovde ne prodaje )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lactacyd%20Femina%20-%20emulsja.jpg

 

Sastojci:

Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride.

 

Kao što vidiš, nije prirodan, ali ako želiš da znaš zbog čega tačno, među prvim stranama, mislim da je 2. u pitanju, postavila sam post kako prepoznati koja kozmetika nije prirodna.

 

 

Dali smo ti dobru alternativu za intimnu njegu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorock je probala ako me sjećanje dobro služi.

Yep, dobar je sapun, lepo mirishe i posteno te izgrebe :D

 

Ermm.. nismo?

 

 

Sapun je sapun.

Fakat, neki sapuni "peckaju", al ovi prirodni i bebi sapuni ne.

Ima u Veu neki sapuni, Kokopelli ih je iskopala, odlicni su mi za sve. Na bazi maslina.

 

http://www.natural4all.com/product_info.php?cPath=67&products_id=235

ovaj mi je omiljeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...