Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

U Douglas parfimeriji u Budimpesti zatekla sam ayurvedsku liniju Himalaya (http://www.himalayahealthcare.com/products/himalayaherbals.htm). Proizvodi su po nekim normalnim cenama, rekla bih, a iz radoznalosti sam uzela hranljivu kremu sa obecavajucim aktivnim sastojcima (Indian aloe vera, Indian Kino tree, Winter cherry, Gotu-kola http://www.himalayahealthcare.com/products/nourishing_scream.htm)....cini mi se sasvim ok za ovaj zimski period, videcemo da li vredi.

Edited by Shamandalie
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam kupovala ulje, ali sam koristila sapun. Ulje je, čini mi se, oko 1500 dinara, možda malko više, a sapun je 700, ako sam dobro zapamtila. On je dobar, ima blagi, neutralni miris i bio mi je super za tuširanje, ali ne vidim da je značajnije bolji od drugih koje sam koristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno skuplja kožu! Ali ne neprijatno.

 

Treba pogledati u DM-u mada sam ga ja zbavila u Rossmanu. Ko drži Manhattan obično drži i Schellera jer oba brenda pripadaju istoj kući. 12 jur.

 

Nemoj mi reci da Rossman ima sada i kod nas?

Ako skuplja kozu, onda ne bih bas eksperimentisala, za sada se drzim sto bolje hidratcije i ishrane bogatijim kremama tokom zime. One Alverde ampule sa ruzinim uljem mi za to dobro dodju i pena za umivanje sa lekovitim blatom.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zar nisu kukuruzno brasno i limun 'malo' prejaki za osetljivu kozu :confused: Mislim u domenu prirodnih pilinga (u realnom opsegu a ne horor prici) ne mogu da zamislim nista grdje. Cisto reko' mozda si rekla da imas istu kozu misleci na mesovitu ali ne i osetljivu.

U nekim casopisima preporucuju secer kao piling za usne (s malo vode i sl, pa blago trljas dok se ne istopi) a one su jelte osetljive pa mozda je ok probati s tim.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i osjetljivu, i to jako. Poslije ovoga samo sačekam 10-15 minuta, stavim neku hidratantnu kremu i nemam nikakvih problema. Doduše, blago trljam i stavim jako malo soka.

Naravno (ima li očiglednije izjave? :haha: ), ona vjerovatno zna šta joj (ne) odgovara od navedenog. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi neki prirodan piling za lice, jos bolje ako neko zna neki recept za home made. :)

Imam mesovitu i jako osetljivu kozu, a ovde gde stanujem voda je odvartna pa mi to samo odmaze. :(

 

Any help?

 

Pogledaj ovde: http://ljepotaa.blogger.ba/

 

Ima dosta  predloga za ono sto tebi treba  :zeleni:

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul sajt, hvala :da:

btw kad vec pricamo o licu, da nije neko mozda video negde ona kozmeticka ogledala sto em imaju ogromno uvecanje em svetlo okolo? Ne znam ni gde ima tih cuda, osim one prodavnice izmedju Maksima Gorkog i OS Svetozar Markovic, oni snabdevaju salone ali nemaju takva ogledala...

mada to i nije bas za salone jer je ogledalo :D Al i ona lupa s svetlom bi mi isto znacila.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

...

Recimo, da li znaš da kontraceptivne pilule i čišćenje organizma ne idu, čak ni vitamini i čišćenje organizma, a ni čajevi i čišćenje organizma... Bitno je da nema ničega što bi želudac navelo da ostane aktivan...

 

sta je to ciscenje organizma? ocu i ja da cistim organizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mi reci da Rossman ima sada i kod nas?

Ako skuplja kozu, onda ne bih bas eksperimentisala, za sada se drzim sto bolje hidratcije i ishrane bogatijim kremama tokom zime. One Alverde ampule sa ruzinim uljem mi za to dobro dodju i pena za umivanje sa lekovitim blatom.

 

 

A ne, nema Rossman još, i da, prešla sam se... Evo baš sam danas bacila račun, u DMu je kupljen DrŠiler serum sa argan uljem.

Skuplja kožu dabome, ali mene ništa ne sprečava da je dodatno hidriram kremicama!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi i dodatna struja treba?!?

 

:haha:

 

 

 

Šalim te. Onaj Epilion važi za najbolji. I mislim da su oko gornje granice sa cenama.

Razumela sam da mora da se ponavlja tretman da bi se koren stvarno spržio. Naravno pošto sam lenja da sedim po salonima, nikada nisam probala!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...