Jump to content

2009.01.23. *SKC, Beograd* Stratovarius


johanlord

Recommended Posts

Za pocetak, sve pohvale sto je koncert poceo na vreme. Stvarno me smara kad koncerti kasne, pocnu u devet, pa se onda razvlacish posle ponoci, ili do jedan. Ajde mene boli uvo ja zivim blizu, ali ovako je mnogo bolje, ima ljudi koji rade sutradan, hoce da odu kuci da spavaju a ne da cekaju nocni i to. Tako da full rispekt. O koncertu kratko samo, Kiprani su bili OK, Tracedawn je RAZVALIO, zvuk je mogao da bude bolji ali ubishe, kidaju klinci. Stratovarius je bio super isto, tako se radi turneja, best of setlista, a ne pola setliste zadnji album. O posecenosti ne bih da pricam, ljudi koji su bili na koncertu su napravili sasvim OK atmosferu, Strato je ispao profi, lepo su odradili koncert, uopste nije bilo tezgarenje.... Sve u svemu do jaja.

 

E da rispekt za ekipu koja je uz nas resila da pravi sutku na `Black Diamond`, ispalo nas je celih 10tak na kraju :mrgreen:

 

P.S. E da inace stvarno moram da dodam, mislim razumem ja sve to, i kapiram da se Stratovarius ne reklamira na pinku, ali ja sam 4 dana pred koncert 3 ljudi obavestio kada je koncert, oni nisu imali pojma da je koncert za 4 dana, i da im ja nisam rekao propustili bi ga opusteno. A fora je sto je jedan od njih moj ortak koji je Strato gledao 5 puta, to mu je jedan od omiljenih bendova, tako da .. toliko sto se tice reklame.

 

Edit2: E da samo da dodam nesto, taj `gledao sam ih vec` stav, primecujem ja da to postoji kod nekih ljudi, ali meni je to foliranje najgore. Meni Strato nije cak ni u top 10-20 omiljenih bendova, nekad je bio mozda, a ovo mi je 4ti put da ih gledam, mom ortaku 5ti. Mislim to je sranje. Realno nashi fanovi su postali mnogo probirljivi, sad kad ima vise od 2 metal koncerta godisnje, svi nesto biraju na sta bi da idu a na sta ne bi. Nije nebo odgovarajuce boje ovih dana pa ne znam da li cu da idem.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='NatashaNS' date='24 januar 2010

 

Hey,da li sam ja sa tobom i drugaricom na kraju koncerta kod garderobe prichao o vasem drugu koji je odustao od svirke?

Elem,meni je sve bilo OK,pocevsi od kombija i drustva iz NS do Bg i nazad,hvala Minji i Saletu driveru,kao i ekipi iz kombija.(upoznao se sa Thrasherom i njegovim ortakom).Hvala bendovima,organizatorima,svima koji su bili,zao mi sto su LEGIONS FROM SERBIA podbacile sa posetom.Svima koji nisu bili sam rekao da su mnogo propustili,bilo je jako dobro i dirljivo do suza(Forever,Million Light Years,Black Diamond....).

:pivopije::rockdevil:Nadam se boljoj poseti na P LOST i GAMMA RAY!

U ZDRAVLJU,ZIVELI!

Edited by Old Metalhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre ne dirajte Glumac, jedem tu palacinke vec 5-6 godina i to je definitivno najbolja palacinkarnica u gradu (jos Pinokio moze da se spomene)...

Kakav crni Gril Uno, oni su nekada bili dobri, ali sada im je lepinja sranje, nije to vise to !!

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. E da inace stvarno moram da dodam, mislim razumem ja sve to, i kapiram da se Stratovarius ne reklamira na pinku, ali ja sam 4 dana pred koncert 3 ljudi obavestio kada je koncert, oni nisu imali pojma da je koncert za 4 dana, i da im ja nisam rekao propustili bi ga opusteno. A fora je sto je jedan od njih moj ortak koji je Strato gledao 5 puta, to mu je jedan od omiljenih bendova, tako da .. toliko sto se tice reklame.

 

U vezi te reklame - prevnuo sam se kada sam video plakate za Strato u Zarkovu/na Ceraku :D Razbili su monotoniju pored standardnih "Ceca 2010" i "Seselj za predsednika :D

 

Alo bre ne dirajte Glumac, jedem tu palacinke vec 5-6 godina i to je definitivno najbolja palacinkarnica u gradu (jos Pinokio moze da se spomene)...

Kakav crni Gril Uno, oni su nekada bili dobri, ali sada im je lepinja sranje, nije to vise to !!

:rockdevil:

Najbolje palacinke su zapravo u Amigu (izmedju Tesle i Matematicke, tj odmah pored Ruskog doma). Ne pricam napamet, probao sam i u Glumcu i u Pinokiju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Hey,da li sam ja sa tobom i drugaricom na kraju koncerta kod garderobe prichao o vasem drugu koji je odustao od svirke?

 

Sa mnom si prichao, i sa jednom mojom drugaricom  :pivopije: mada smo mi svi doshli zajedno (mislim, i Natasha, i josh neki) :)

 

A palachinkarnica je zakon, pogotovo je bilo fino provesti vreme u njoj chekajuci voz za NS od ponoci do nekih 3 ujutru :D

Edited by wintryfields

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Jens i Jorg su metal legende. Ali ne znaju mladje generacije za njih, ocito. Neko spominje cijenu karte koja je standard iz vremena kad je evro bio 78 dinara, a svi zaboravise da je Sonata 2200 bila, pa smo prodali skoro 600 karata, 5 dana posle WASP-a, koji je prodao preko 600. Samo je nezainteresovanost za Stratovarius u pitanju, i nista drugo.

 

Nemoj da se bavis lazima. Broj moje karte za Sonatu je bio 666. 

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez uvrede, ali koliko se ja cujem sa ljudima iz RS-a, lakse im je da idu u Zagreb nego u beograd, plus u Zagrebu imaju veci izbor. U beogradu sviraju ili bendovi koji su vec bili, ili bendovi kao strato koji su 10 godina van svog vrha popularnosti/kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocju i ja da izjavim neshto za dnevnik icon_biggrin.gif

 

Elem...necju da komentarishem posetu i razloge i da li je to zbog ovoga ili onoga ...

Najbolje cje verovatno to opisati rechenica ortaka tokom druge predgrupe " Pa jbt 2003.godine je nas vishe ishlo u Peshtu da ih gleda nego shto ih je ovde vecheras!" ... koliko god zvuchalo nemogucje,prevedeno u brojke bilo je apsolutno tachno!!!

 

Na stranu losha poseta i ona GOVNA iz zadnjih redova,nashe umishljene zvezde,njih 20-30,koji su ceo koncert prestojali prekrshtenih ruku,bez ijednog otpevanog stiha,verovatno cele vecheri analizirajucji kvalitet svirke,ponashanje na bini i tako te gluposti i pronalazhenje mana...jedan VELIKI evotigana.gif za sve vas,a dobro znate ko ste!

 

Anyway,meni je bilo jako drago da sam ih posle 7 godina konachno ponovo gledao.Ja sam uzhivao 100% cele vecheri,odlichno se proveo,nemam zamerki na listu,na obezbedjenje,na zvuk,bolee me kita za sve to,doshao sam da se provedem i proveo se extra.

Iskreno mi je prijalo vishe vazduha nego obichno u SKCu,bejah svo vreme kod drugog levog stuba odakle sam imao perfektan pregled na sva deshavanja!

Nastup benda i profesionalnost kao i uvek,chista 10ka...."Novi" basista kako ga neki zovu,legenda od lika!Ovakve bendove kao shto su GR,Strato i Helloween,koji se jednostavno do jaja provode na svirkama i uzhivaju u svakom trenutku shirecji obilje pozitivne energije,stvarno treba gledati iznova!

Bar ja znam da hocju ( ko je rekao Helloween x 7 icon_biggrin.gif ).

 

Debeli Tolki ne nedostaje bendu,ama bash ni najmanje.

 

Pozdrav za sve ljude koje videh tamo,vidimo se na PL pa na GM.

 

P.S.Ako dobijem slike u skorije vreme od ortakinje,okachicju neke sa M&G-a,sa svirke i after svirke perioda ;)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocju i ja da izjavim neshto za dnevnik icon_biggrin.gif

 

Elem...necju da komentarishem posetu i razloge i da li je to zbog ovoga ili onoga ...

Najbolje cje verovatno to opisati rechenica ortaka tokom druge predgrupe " Pa jbt 2003.godine je nas vishe ishlo u Peshtu da ih gleda nego shto ih je ovde vecheras!" ... koliko god zvuchalo nemogucje,prevedeno u brojke bilo je apsolutno tachno!!!

 

 

Symphony X :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Symphony X biggrin.gif

 

Pazi Lazo,slazem se donekle da je deo ljudi isao zbog SyX-a,ali...

SyX je tada bio iskreno daleko manje dostupan ljudima i poznat na ovim prostorima kao sada...

Sto se recimo mene licno tice,ta cela prica oko odlaska tamo i jeste potekla onog dana kada sam video da SyX dolazi,ali pitanje je da li bih isao da recimo nije bilo Strata ili bih cekao uzaludno da dodju u Srbiju...A iskreno,siguran sam da je velika vecjina njih isla bas zbo Stratovariusa...Uostalom imas i pricu iz decembra 2005,gde je isto prepun Petoffi,gde je takodje isla gomila ljudi odavde,pa ne mozhesh sada da kazhesh da je to bilo zato shto je Hammerfall bio predrupa pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, najveci cinjenica je da su Strato izgubili taj momentum koji su imali zbog zvih onih sranja kad je Tolkki poludeo, losi albumi, oni njegovi katastrofalni solo albumi, ona riba sto je pevala, itd, i zainteresovanje za taj bend je opao drasticno, i mladji bendovi poput Sonate su im oteli mesto na vrhu.

 

to je najveci razlog po meni sto je bilo 300 ljudi na certu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez uvrede, ali koliko se ja cujem sa ljudima iz RS-a, lakse im je da idu u Zagreb nego u beograd, plus u Zagrebu imaju veci izbor. U beogradu sviraju ili bendovi koji su vec bili, ili bendovi kao strato koji su 10 godina van svog vrha popularnosti/kvaliteta.

 

To samo Banjalucani.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno nebitno gde je koncert, bitno je KOJI JE koncert.

 

Beograd/Zagreb... ako postoji Beograd datum, tamo se ide, ako ne postoji, Zagreb se ide. Ili se ne ide ni na jedan ni na drugi :meshuggah:

 

Blizi Zagreb jeste, to stoji, ali ima hiljade drugih okolnosti koje su u korist BGa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Na stranu losha poseta i ona GOVNA iz zadnjih redova,nashe umishljene zvezde,njih 20-30,koji su ceo koncert prestojali prekrshtenih ruku,bez ijednog otpevanog stiha,verovatno cele vecheri analizirajucji kvalitet svirke,ponashanje na bini i tako te gluposti i pronalazhenje mana...jedan VELIKI evotigana.gif za sve vas,a dobro znate ko ste!

 

 

 

A šta tebe pa zabole stojko kako će neko da gleda koncert, leba ti??? Ako su došli da gledaju koncert, platili kartu i to lepu cenu koliko vidim, mogu da ga gledaju i sa prekrštenim nogama ako im se tako hoće... Čak i da nisu platili kartu, ušli džabe zato što su „poznati” ili nešto treće...

Po tome kako si to napisao, ti si više gledao u njih pozadi nego na binu, ili si se u pola pevanja stihova i refrena nehajno okretao prema domaćim zvezdama i čekirao da li znaju tekstove???

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako, nikada mi nije bilo jasno sto nekoga zabole KAKO neko gleda koncert, kada je vec platio kartu i dosao da podrzi bend... Svako se provodi onako kako mu prija, a ne onako kako neko drugi misli da bi trebalo... Sta sad, ljudi sa 30-40 godina treba da divljaju isto kao oni od 16? Ili ljudi od 16, svejedno, ako im se to ne radi?!

 

A ti ljudi barem gledaju i slusaju koncert, za razliku od onih koji gledaju kako se ko ponasa u sali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta tebe pa zabole stojko kako će neko da gleda koncert, leba ti??? Ako su došli da gledaju koncert, platili kartu i to lepu cenu koliko vidim, mogu da ga gledaju i sa prekrštenim nogama ako im se tako hoće... Čak i da nisu platili kartu, ušli džabe zato što su „poznati” ili nešto treće...

Po tome kako si to napisao, ti si više gledao u njih pozadi nego na binu, ili si se u pola pevanja stihova i refrena nehajno okretao prema domaćim zvezdama i čekirao da li znaju tekstove???

 

Vidim da te je pogodila ova moja izjava izgleda...neka je,to i jeste bio cilj...

 

Pod 1 ta govna ne kupuju kartu nikada vecj dolaze samo da budu vidjeni na svirkama iz samo njima poznatih razloga.

Pod 2 ja apsolutno nisam optecen njima ni u najmanju ruku,mnogo su oni za mene nebitniji nego shto mislish,vecj sam se davajucji svoj kratak review koncerta,osvrnuo i na njih.Za razliku od tebe,meni je primarni cilj na ovoj temi da sa ljudima podelim utiske sa koncerta sto sam i uradio je `l.

Pod 3 Naravno da nisam gledao u njih,ali je sasvim normalno ( bar meni ) da u toku 4tvoro chasovnog koncerta bar 4-5 puta skrenem pogled sa bine i na atmosferu u sali...Iskren da budem,ne poznajem apsolutno ni jednu jedinu osobu koja to ne uradi na svakoj svirci.E sada,kada pomenutu grupu govana vidish u tim pauzama u potpuno istim pozama i stavovima 4/4 ili 5/5 puta ili jednostavnije receno 100%,naravno da mozesh da donesesh neke zakljuchke.

Pod 4 iako svako ima naravno apsolutno pravo da radi i da se ponasa kako hocje na koncetu ( sve dok to ne ugrozhava druge ) , malko je glupo prema samom bendu i stvaranju utiska sa svirke da se tako ponashaju ... na koncertima od 1000 ljudi oni su neprimetni,ali 20 ljudi od 250 je veliki procenat ... a inache za tako neupucjene kao shto si ti,ovo je bio moj komentar na deo rasprave koja se odnosila na pomalo letargichnu atmosferu koja je vladala u publici...

 

Anyway,ja ovde stavljam tachku na raspravu o ovome jer ne zhelim da spamujem temu glupostima.Drago mi je ako si se nashao uvredjenim,mozhesh me report kod admina ako ti je tako lakshe ph34r.gif

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pod 1 ta govna ne kupuju kartu nikada vecj dolaze samo da budu vidjeni na svirkama iz samo njima poznatih razloga.

 

 

Elem, kao sto sam vec negdje rekao, bio sam na svim koncertima u BG osim Tarje, Charona i prvog Vadera iako putujem 150 km, SVAKI PUT sam kupio kartu, NIJEDNOM nisam skakao i pijan urlao u SKCu, a u BG nema ko da me vidi iz prostog razloga sto nikog ni ne poznajem od ljudi iz metal miljea.

Izgleda da si ti ipak malcice opterecen predrasudama prema onima koji nisu onakvi kakvi TI mislis da treba da budu... Malo odrastanja nece skoditi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da te je pogodila ova moja izjava izgleda...neka je,to i jeste bio cilj...

 

 

Nit' si me pogodio, nit' sam imao nameru da se raspravljam, mene kada interesuje neka svirka, ja ako imam vremena i para, dolazim, kupujem kartu i ponašam se kako ja hoću, nekada sam u prvom redu, nekada pored miksera, nekada pijem pivo za šankom, potpuno mi je tupavo da prozivaš neke ljude iz domaćih bendova zbog toga što se na svirci nisu ponašali onako kako bi ti voleo, niti da ih kriviš za lošu atmosferu na istoj.

Što se tiče loše posete (koja je i jedan od uslova za dobru atmosferu), za to su krivi organizatori (drago mi je ako si se prepoznao), zato što rade koncerte po svaku cenu, naduvaju cenu karte da bi se izvukli sa što manje prodatih i podmeću jedni drugima klipove u točkove, ali to je već druga tema i nema potrebe da se o tome ovde raspravlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih utisaka...

 

Strato je pokidao, jednom rechju! Super je shto su svirali samo 3 nove pesme, bedak shto nisu ubacili Legions, Visions ili Twilight symphony, ali je ipak setlista bila odlichna. Kao shto skoro svi rekoshe, Tolkki im ne treba, ama uopshte.

Shto se tiche predgrupa, Winter's Verge je bash dobar bend i dobro se uklapaju kao predgrupa Stratovariusu. Krivo mi je shto su svirali samo 5 pesama, dok je onaj Tracedawn smorio za sve pare i duze svirao od njih. Jbt, napaljeni klinci i nishta vishe, a i ne znam kako to da death bude predgrupa power-u, ali ajde. Shto reche neki lik pored mene: "Shta je, bre, ovo? Deca-ratnici" icon_smile.gif

Stvarno je posecenost bila jadna, ali tu temu ste vec prezvakali...

I josh da dodam, od rechi koje je Kotipelto nauchio na srpskom, a niste pomenuli, najvishe mi se svidelo kad smo ih zvali na bis i vikali "We want more", a on izashao sa rechima "Hocete josh?" icon_rockdevil.gif

 

Toliko... Sjajan koncert, vidimo se na Gamma Ray-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako neko na power metal koncertu moze da stoji prekrštenih ruku ,stojeći u mestu? Vi to zovete podrškom benda? Ajde sad kad bi svi lepo stajali u mestu a pevač nas tera da podignemo bar ruke gore a ja lepo ga gledam u oči i stojim skrštenih ruku i u fazonu ''šta hoće ovaj retard od mene'' .Mislim da ćete ih bolje podržati time što ćete kupiti disk,majicu i otici lepo kući,pustiti disk,staviti slušalice i uživati nego sto cete doći tamo i stajati u mestu skrštenih ruku ili nogu kako kažete.Evo,ujak moj ima 33 godine pa idemo zajedno na koncerte i pevamo i skačemo zajedno sa njegovim društvom koji su njegovi vršnjacima koji isto imaju oko 30 i nesto godina.Bre,mog ćaleta da povedem sa sobom i on bi skakao i urlao.To je takav tip koncerta,nije to post rock ,progressive rock ili ne znam ni ja šta pa da s obzirom na ritam i dinamiku koncerta ,stojis i uzivas u koncertu zato sto takvi koncerti nisu napumpani energijom i adrenalinom kao power koncerti.Tu lepo dodjes i uzivas u zvuku i lepo pevas pesme i tapšeš posle svake pesme da bi ispoštovao izvodjača a ni to ovi pozeri iza na stratou nisu mogli da urade koncertu,verovatno zato što su mnogo matori i imaju 30 godina pa ih bole ruke......pustite me tih priča.A cena karte je sasvim realna,to što je to skupo za nase uslove ,to je druga priča.Pa organizatori rade u interesu publike,dovode bendove,to koliko to košta,to ne odredjuju oni već cena troškova vezana za bend koji dolazi.Uvek moze da se snadje i da se pozajmi i da se šteka ako ti je stalo da vidiš neki bend.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...