Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

opet se niko nije setio HETFIELD-ovog rodjendana... i sada bez glupih komentara, kao npr. sto bi se toga setio, kao da se on seca mog, ili kao da ce da me zove na zurku... itd... sve u svemu

 

user posted image JAMES

E,a kamo mojoj babi da cestitas rodjendan!?

Evo,srecan rodjendan i Jamesu,zelim mu da opet dodje u Srbiju,al' srecan rodjendan i mojoj babi! icon_biggrin.gifpivopije.gifpivopije.gif

Nisam znao da su rodjeni istog dana! icon_smile.gif

Evo moja baba vas sve pozdravlja i ona "isto tom Dzajsu icon_smile.gif " zeli srecan rodjendan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ne znam da l' ste o ovme raspravljali,ali koja je vama najsmesnija pesma od metalike? Meni su ubedljivo najsmesnije stvari sa kill em all,koje imaju one dzibersko-seljoberske ritmove icon_smile.gif kao sto su jump in the fire,no remorse...Mislim,ja te pesme obozavam,super su,ali su tako dziberske da je to urnebesno! icon_smile.gif

Ubedljivo je najsmesnija METAL MILITIA! laugh.giflaugh.gif

U nesves' padam kad je cujem! Najjaci je onaj deo kad prodje drugi refren,pa ide instrumentalnii deo s nekim prelazima,pa onda ono usporavaju i sve tise,PA KAD DZEJMS ARLAUKNE I ONDA POCNU OPET ONAJ DZIBERSKI RITAM DA CEPAJU!!! laugh.giflaugh.giflaugh.gif

ZLOCIN!!!! KAKO SE RAZDERE,KAO KAD OCES NEKOG DA UPLASIS,PA SE SAKRIJES I ODJEDNOM ONAKO AAAH!

DA JE BAR NEKI SCREAM IZVUKO,NEGO ONAKO.KOMA!!!!

A dobro je i ono pre solaze Metal MiliTiIiaAaA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebo te ala ste se vi ovde raspisali. Sad sam stigao da procitam nekoliko prvih stranica i mada je to pisano pre sto godina hocu i ja da kazem nesto na tu temu:)

 

Ja licno volim metallicu do justice albuma. Black je odlican, ali zadnjih godina me je mozda dvaputa spopala zelja da cujem nesto sa njega. Gledano dalje, Load je dobar album mada me je izuzetno iznerviralo kada sam Cuo "Aint My Bitch" gde hetfield zavrsava refrene kao pravi cigan koji prodaje jebeni krech i staro gvozdje za klimave zaprege. Uzas! (evo krechaaaaa...kreeechaaaaaaaaa)

To je bio prvi DEBEO znak da nesto vise nije u redu sa tim bendom. Mada, taj album je sem toga stvarno vrhunski odradjen i drzi vodu celom duzinom, sto za reload i st.anger nikad necu reci. To su jedini albumi na kojima se itekako oseti praznina, ali sta drugo da ocekujes od ljudi koji gotovo da vise ni ne komuniciraju medjusobno. To je prirodan tok stvari.

 

Svi bendovi se menjaju i glupo je misliti da ce svaki bend vecno ostati isti, za promenu muzickog stila niko nebi trebao nista da prigovara ni njima, ni bilo kojem drugom bendu. Kreativnost je veoma licna stvar, ako ti se ne svidja nemoj vise da slusas i gotovo.

 

Tesko mi je da ih pljujem...pa secam se sebe kao deteta kako sam bukvalno trcao ulicom i jebote PLAKAO od srece jer mi je na postu stigao Master Of Puppets LP..tek izdat. Toliko sam ih voleo da mi je jako heavy reci nesto protiv njih, ali...

Jedina zaista idiotska stvar u vezi sa metallicom je napster pricha. Tu se vidi koliko su im mozgovi otisli u kurac. Neko ce reci da nisam u pravu, ali kad se setis da su za Cliff Em All od FANOVA trazili i dobijali bootlege da bi ih oficijalno izdali....boleo ih je kurac sto je izdavacka kuca mislila da je to los potez. Bili su kraljevi piratske scene i bas na taj vibe su privukli stotine hiljada fanova, a kasnije su te iste fanove tuzili. Oni su se potpuno izgubili i nema tu sta da se kaze i opravdava. Nijedan bend koji volim NIKADA nije imao takve govnjive izlete i meni je to bas jadno do jaja. Jednostavno, postujem staru slavu, ali oni odavno nisu moji heroji, jer to NE ZASLUZUJU.

 

U mojoj glavi se Metallica deli na periode sa cliffom i posle cliffa, sa Justice albumom kao tranzicijom, a razlika izmedju ta dva perioda je ogromna. Ne toliko muzickim kvalitetom, koliko muzickim stilom, a najvise gazenjem po svojim korenima za koje ih otkada su uzeli kesh potpuno boli kurac, ali ajde, to je njihov zivot.

 

Bottom line:

ko nas jebe sto smo glupi pa nesto ocekujemo. Klasicna predizborna prica. Dobro se secam njihovih obecanja da nikada nece snimiti video biggrin.gif i da ce drzati cene koncerata niskim, sve za fanove i to... laugh.gif apsolutno isti pattern koji primenjuju svi politicari. I cim dodju prave pare, svima kurchina u facu biggrin.gif

Boli ih kurac, a boli i mene. bilo je lepo dok je trajalo icon_smile.gif

 

Ipak, ovakvih prica ima mnogo, a uvek je Metallica na tapetu sto opet nije fer. A sa druge strane, niko nije napravio toliko sranje kao oni, pa je nekako logicno sto su kao gromobran za pljuvanje.

 

Skidajte onaj Justice, stvarno je oziveo sa tim basom icon_da.gif

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebo te ala ste se vi ovde raspisali. Sad sam stigao da procitam nekoliko prvih stranica i mada je to pisano pre sto godina hocu i ja da kazem nesto na tu temu:)

 

Ja licno volim metallicu do justice albuma. Black je odlican, ali zadnjih godina me je mozda dvaputa spopala zelja da cujem nesto sa njega. Gledano dalje, Load je dobar album mada me je izuzetno iznerviralo kada sam Cuo "Aint My Bitch" gde hetfield zavrsava refrene kao pravi cigan koji prodaje jebeni krech i staro gvozdje za klimave zaprege. Uzas! (evo krechaaaaa...kreeechaaaaaaaaa)

To je bio prvi DEBEO znak da nesto vise nije u redu sa tim bendom. Mada, taj album je sem toga stvarno vrhunski odradjen i drzi vodu celom duzinom, sto za reload i st.anger nikad necu reci. To su jedini albumi na kojima se itekako oseti praznina, ali sta drugo da ocekujes od ljudi koji gotovo da vise ni ne komuniciraju medjusobno. To je prirodan tok stvari.

 

Svi bendovi se menjaju i glupo je misliti da ce svaki bend vecno ostati isti, za promenu muzickog stila niko nebi trebao nista da prigovara ni njima, ni bilo kojem drugom bendu. Kreativnost je veoma licna stvar, ako ti se ne svidja nemoj vise da slusas i gotovo.

 

Tesko mi je da ih pljujem...pa secam se sebe kao deteta kako sam bukvalno trcao ulicom i jebote PLAKAO od srece jer mi je na postu stigao Master Of Puppets LP..tek izdat. Toliko sam ih voleo da mi je jako heavy reci nesto protiv njih, ali...

Jedina zaista idiotska stvar u vezi sa metallicom je napster pricha. Tu se vidi koliko su im mozgovi otisli u kurac. Neko ce reci da nisam u pravu, ali kad se setis da su za Cliff Em All od FANOVA trazili i dobijali bootlege da bi ih oficijalno izdali....boleo ih je kurac sto je izdavacka kuca mislila da je to los potez. Bili su kraljevi piratske scene i bas na taj vibe su privukli stotine hiljada fanova, a kasnije su te iste fanove tuzili. Oni su se potpuno izgubili i nema tu sta da se kaze i opravdava. Nijedan bend koji volim NIKADA nije imao takve govnjive izlete i meni je to bas jadno do jaja. Jednostavno, postujem staru slavu, ali oni odavno nisu moji heroji, jer to NE ZASLUZUJU.

 

U mojoj glavi se Metallica deli na periode sa cliffom i posle cliffa, sa Justice albumom kao tranzicijom, a razlika izmedju ta dva perioda je ogromna. Ne toliko muzickim kvalitetom, koliko muzickim stilom, a najvise gazenjem po svojim korenima za koje ih otkada su uzeli kesh potpuno boli kurac, ali ajde, to je njihov zivot.

 

Bottom line:

ko nas jebe sto smo glupi pa nesto ocekujemo. Klasicna predizborna prica. Dobro se secam njihovih obecanja da nikada nece snimiti video biggrin.gif i da ce drzati cene koncerata niskim, sve za fanove i to... laugh.gif apsolutno isti pattern koji primenjuju svi politicari. I cim dodju prave pare, svima kurchina u facu biggrin.gif

Boli ih kurac, a boli i mene. bilo je lepo dok je trajalo icon_smile.gif

 

Ipak, ovakvih prica ima mnogo, a uvek je Metallica na tapetu sto opet nije fer. A sa druge strane, niko nije napravio toliko sranje kao oni, pa je nekako logicno sto su kao gromobran za pljuvanje.

 

Skidajte onaj Justice, stvarno je oziveo sa tim basom icon_da.gif

odlican post. (ova dvojica budala upropastise temu, samo se takmice ko ce gluplji ispasti pukeface.gif )

 

 

slozila bih sa ain`t my bitch ali me strah da to kazem javno, ima lemmy sixx da mi salje antrax u pismu odmah! icon_smile.gif

btw, s tih albuma izdvojila bih low man`s lyiric - rijetko da me koja pjesma tako `uzdrmala`. btw, u pravu si za kreativnost.. licna stvar, i na kraju svi su oni dobri muzicari, u neku ruku umjetnici - bilo bi krajnje neprofesionalno da rade iste albume godinama.

sto se tice napstera, u pravu si - vec je neko davno na ovoj temi bas i pricao o tome kako su nekad bili kraljevi piratske scene a sad su spali na to da ih pljuju i ismijavaju po South Parku! icon_da.gif

 

na kraju ljudi su zesci profesionalci, i za to im se skida kapa. koji je to bend jos postigao da solo puni stadione sirom svijeta tako teskim rifovima..

 

i ne zasluzuju da budu pljuvani. ali zesce kritikovani ponekad za neke stvari - u svakom slucaju. icon_da.gif

 

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini se bosanka,necu ti poslati anthrax. icon_da.gif Nemam para za tako nesto. biggrin.gif

Ja se,naravno,ne bih sa vama slozio za "Ain't my bitch"...ta pesma je perfektna od pocetka do kraja,a pogotovo James-ovo pevanje...sjajno je!Uopste,mislim da je James najbolje vokalne deonice upravi uradio na "Black" i "Load"-u.Tu je dokazao svoje pevacko umece.

Sa ostalim se u vecini slazem.Sem da je ReLoad kreativni pad benda...to nikako.

Ja ceo "Load" obozavam...ali pesma koja na mene najvise utice,po nekoj atmosferi,jeste "Bleeding me".E to je pesma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

, i na kraju svi su oni dobri muzicari, u neku ruku umjetnici - bilo bi krajnje neprofesionalno da rade iste albume godinama.

To znaci da su Maideni krajnje neprofesionalni?

 

Ne bih se slozio.Svaki bend ima neku svoju filozofiju.Da li se neko menja ili ne,nije ni bitno.Ako zele 20 godina drljati isto,a to rade jebeno dobro,samo napred!Ako neko zeli iz albuma u album da se menja,a to rade jebeno dobro,samo napred!Bitno je da je muzika dobra.I da sadrzi odredjenu dozu prepoznatljivosti.Sto je odlika svih Metallica albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slozila bih sa ain`t my bitch ali me strah da to kazem javno, ima lemmy sixx da mi salje antrax u pismu odmah! icon_smile.gif

 

 

 

 

Pozdrav Blondie icon_wink.gif Evo ja sam se odvazio pa se nadam da ce mi ga poslati odmah, ali Anthrax Nice Fuckin Video...za to ga vijam vec par dana biggrin.gif

 

 

Eto, ukusi su razliciti, meni se recimo sa sva tri poslednja albuma ZAISTA svidja samo The House Jack Built. musik20.gif Kazem da se oseca praznina od reloada zato sto me na tim pesmama jedino hetfieldov vokal podseca da je rec o metallici. Album mi zvuci kao Alice In Chains (koji inache gotivim do panja). Sve ja to mogu da pustim da pichi i nece mi smetati, ali to su jedini metallica albumi koje ne slusam fanaticno, vec kao background music i to je ta velika razlika u mom slucaju. jebi ga. Jedino me ta jedna pesma natera da skichim biggrin.gif

Po mom misljenju Load je originalan album, crossover za koji im retko ko uvali kredit.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda cu da postujem old news, ali jebi ga, nema sanse da sve ovo procitam. Evo...

 

 

Neko je konacno popizdeo i odsvirao bass track za And Justice For All, to lepo umiksao i stavio na net. Evo vam link:

 

http://www.jasonizer.com/justice.html

 

Enjoy pivopije.gif

Jao koja legenda! Naprosto sam ostao zaprepašćen kako AJFA zvuči xtra sa bas gitarom koja se zapravo ČUJE!!! pivopije.gifpivopije.gif Svaka čast za link!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...